file Aegea II

Více
08. bře 2011 19:52 #3528 od Bohumil Janák
Odpověděl Bohumil Janák pro téma Aegea II
Tak už jsem ve fázi zalítávání.Vyrobit to křídlo pěkné,není nikterak jednoduché!!!Sice ho mám funkční a pevné,ale estetika je pryč!Je to můj první kus,snad to páté bude i hezké!
Váha komplet je 540g
http://boban.websnadno.cz/Zajimavosti.h ... ka=15#foto
Boban

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. bře 2011 08:27 #3533 od Oto Melter
Odpověděl Oto Melter pro téma Aegea II
Ještě k tý náběžce, já to dělám tak, že tkaninu ze spodní strany přehnu přes náběžku nahoru a je to, žádné lepení pásku apod...používám většinou dvě (někdy víc) vrstev tkaniny 25g nebo 17g na metr čtvereční, tam je to v pohodě, tkanina krásně kopíruje profil, ale nevím, jestli by to šlo použít i s nějakou 45-50g takninou

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. bře 2011 22:58 #3536 od Bohumil Janák
Odpověděl Bohumil Janák pro téma Aegea II
Pánové,rád bych se zeptal.Při výrobě takovým způsobem se mi stalo,že při vakuování se mi celkový profil ztenčil zhruba o 0,8% oproti originálu!Máte taky takové zkušenosti?Pokud ano,jakým způsobem to eliminujete?
Děkuji za odpovědi
Boban

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. bře 2011 10:53 #3537 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Aegea II
Jestli jsem to dobře pochopil, tak jsem si na zkoušku vytiskl profil AG46ct o hloubce 200 mm,"normální" o tl. 6,08% a pak snížený o 0,8%, tedy o tl. 5,28%. Rozdíl dělá asi tak 1,1 mm a to mi přijde už docela hodně. Já jsem svoje křídla nijak neměřil, ale záměrně kvůli deformaci udržuji hodnotu podtlaku při vakuování dost nízkou.
Schválně jsem si teď u křídel porovnal profil u kořene a sedí se šablonou. Takže jestli tam je nějaká deformace, tak určitě není v tebou udávané hodnotě.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. bře 2011 11:10 #3538 od Bohumil Janák
Odpověděl Bohumil Janák pro téma Aegea II
Měřil jsem to!A opravdu to dělá skoro 1mm.Z originálu jsem si udělal speciál. :D
Vakuování nijak neřídím,jede to na plné pecky.Ale třeba to dělá použitý materiál na jádra.Já to jen zkoušel a použil jsem podlahový polystyrén.Teď si chci koupit XPS a udělat křídla z něho a uvidím,jestli se to zdeformuje a o kolik.
Navíc jsem udělal dost zásadních chyb,kterým se při dalším křídle chci vyhnout!
Ale,letové vlastnosti modelu jsou víc než dobré,tak je mi celkem jedno,že je profil úplně jiný! ;)
Jen mě to zajímalo,zda i vy ostatní máte takové deformace.
Letu zdar
Boban ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. bře 2011 11:21 #3539 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Aegea II
Já používám na jádro zásadně XPS a u kompresoru mám talkovou nádobu jako "zásobník vakua". Díl dám do pytle a pustím kompresor jen na chvilku, až se pod igelitem vyrysuje obrys křídla. Vypnu kompresor, díl uložím do šablon po výřezech, na horní šablonu dám desku a zatížím (cca 15 kg). Pak pustím kompresor, nechám vyrýsovat detaily a vypnu. Pak zapínám každých 40 minut na dobu jedné minuty pomocí spínané zásuvky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. bře 2011 11:46 #3540 od Bohumil Janák
Odpověděl Bohumil Janák pro téma Aegea II
Ano,dělám to stejně a myslím,že i ostatní.Jen musím použít ten XPS materiál a zkusím nějak z redukovat ten kompresor. ;)
Boban

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. bře 2011 20:12 #3543 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
Tak po dlhšom trápení s novou poupravovanou formou na trup je tu môj nový Spirit na sezónu 2011.
Jednou zmenou SPIRIT prešiel, že miesto Véčka som dal klasické chvostové plochy, skrátenie trupu a zmenšenie krídla rozpätie 2000mm .
Tento je sice pre môjho kamoša Jara ale už sa teším na zálet.
Jaro ho chcel aj vo farebnej úprave a to sa prejavilo troška na pridaní váhy , váha prázdneho draku 270g.
Po zvážení elektroniky 170g tak celková váha bez baterky by mala byť cca 440-450g.
Hmotnostný nárast farby cca 15-20g dosť :!:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. bře 2011 21:31 #3544 od Bohumil Janák
Odpověděl Bohumil Janák pro téma Aegea II
hm!!!Tak to mohu jen tiše závidět!!!Je to krasavec! ;)
Tu barvu stříkáš na hotové křídlo,nebo už při laminování???Pigmenty,nebo stříkáš na durofol?
Boban ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. bře 2011 08:32 #3546 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
Skúšal som aj pigmenty , toto je robené striekaním na durofol, ale najväčší problém je z bielou ktorá má samozrejme najhoršie kritie oproti tmavým farbám.
Teraz budem ešte skúšať že na tú nastriekanú bielu budem ešte dávať aj biely pigment do epoxi kvôli lepšiemu kritiu a aby som tam nemusel dávať takú velkú vrstvu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.622 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám