file Aegea II

Více
20. čen 2011 18:27 #4386 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Aegea II
ja se do toho taky vlozim :
trojdilne kridlo ma tu vyhodu,ze nejvice namahana cast je v celku a pevna , na usi uz pusobi mnohem mensi sily nez ve stredu.
kdezto u pulky kridla je v miste nejvetsiho tlaku "jen" spojka

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. čen 2011 18:39 #4387 od Oto Melter
Odpověděl Oto Melter pro téma Aegea II
Já to beru tak, že právě "jen" ta spojka je pevnější než uhlíkové pásnice mezi kterými je polyš (ne příliš pevná stojina) :?:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. čen 2011 18:57 #4388 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Aegea II
hm to si nemyslim ... kridlo v celku drzi celou svou plochou potahu a samozrejmne vnitrni vyplni + pasnicema ktere jsou do i-profilu coz je idealni tvar.

ale to je asi jina diskuse :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. čen 2011 19:25 #4389 od Oto Melter
Odpověděl Oto Melter pro téma Aegea II
Nj, je pravda, že křídla, co jsem dělal na F3K drží, i když je střed jen přelaminován páskem osmdesátky :) hlavně mi ale šlo o to, jestli se těma dvěma spojkama nepřidá moc hmostnosti (i když samozřejmě každá z nich bude lehčí než ta jedna středová)

A jak to máš s napájením vyřešené Aleši ty?

Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. čen 2011 19:39 #4390 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Aegea II

Oto Melter napsal: Přijde mi, že čím míň spojek, tím líp...teoreticky by to mělo být lehčí a stačí přesně spasovat jeden spoj místo dvou...Vedla tě k tomu třídílnýmu křídlu nějaká praktická zkušenost nebo je to prostě tvoje oblíbené řešení?

Ano, je to spíš moje oblíbené řešení :) Nemám rád nějaké spojování konektorů a tak konektory pro serva křídelek zalepím napevno do středů i uší a pak stačí jen nasadit. A pokud nehoním každý gram, tak zalepím i konektor ve středu křídla a odpovídající protikus v trupu. Mám to tak třeba na 3,5 metrovém modelu už asi 6 let, několik set startů a v pohodě.
No a samozřejmě mám ve středech zalepenou spojku. Třeba u prvního modelu Aegea II jsem měl středy spojené uhlíkovou trubkou 8/6. Taky u třídílného křídla mi přijde mnohem snazší usazení a uchycení na trup.
Nejlepší je samozřejmě křídlo vcelku, ale to je při rozpětí přes 2m už docela problém.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. čen 2011 19:44 #4391 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Aegea II

Oto Melter napsal: A jak to máš s napájením vyřešené Aleši ty?


ja mam jen 5 serv digi, takze nic extra neresim.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. čen 2011 22:27 #4425 od Oto Melter
Odpověděl Oto Melter pro téma Aegea II
Oukej, díky za postřehy pouštím se do stavby 8-) Rozpětí 2390mm, hloubka 190/80, spojka jedna veprostřed (ze dvou uhlíkových trubek 8/6, s letovou hmotností plánuju se vejít do 800g. A křídlo potřebuju mít vyvakuované do konce června, uvidíme,jak to půjde.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. čen 2011 18:39 #4433 od Oto Melter
Odpověděl Oto Melter pro téma Aegea II
Tak a jdu na vakuování uší, držte palce :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. čen 2011 19:53 #4468 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Aegea II
Tak po roční pauze jsem se konečně dostal k pokračování stavby. Do Chomutova jsem to nestihl, ale doufám, že o víkendu už to poletí...
Na obrázku jsou hotové uši (dohromady 90g), středy jsou právě v pytli :D
Chtěl jsem se s prázdným křídlem dostat na 200g při rozpětí 2100mm, ale asi to o pár gramů přeťápnu. Provedení je ovšem "full beton", do středů jsem dal mezi pásnice balzovou stojinu a křídlo se ani nehne. Barvu jsem stříkal na durofol, ještě jsem přidal trochu bílého pigmentu, ale nesmí se to přehnat, epoxid se tím zahušťuje a hůř se s ním pracuje.

[attachment=1:zxxteejw]<!-- ia1 -->DSC_0980.JPG<!-- ia1 -->[/attachment:zxxteejw]
[attachment=0:zxxteejw]<!-- ia0 -->DSC_0982.JPG<!-- ia0 -->[/attachment:zxxteejw]
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. čec 2011 11:37 #4491 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Aegea II
Přidám další info. Slepené křídlo (2100mm/32dm) mi vyšlo 215g, komplet osazené 260g. Vypadá to na letovku 540-550g, do větru dobré, ale příště (pokud nějaké bude) musím trochu šetřit :D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.464 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám