file Aegea II

  • Petr Bořil
  • Avatar uživatele Petr Bořil
  • Návštěvník
  • Návštěvník
15. bře 2012 20:01 #6663 od Petr Bořil
Odpověděl Petr Bořil pro téma Aegea II

Karol Chyba napsal: Do epoxidu dávam biely pigment , to ostatné striekam, až sú krídla hotové sprejom . Chcelo by to pištolou ale bohužial nemám kde tak to riešim takto. Chcel by som skúsiť ešte aj iný pikment napríkal zo spodu červený a z vrchu biely a potom ešte niečo pokombinovať. Akurát ak dáš pigment epexid zostane za asi cca 20 minút mnej tekutý riešim to tak že ho priebežne zohrievam fénom aby sa s ním lepšie robilo.

Chci se zeptat jaké spreje používáte aby nedošlo k případnému narušení polystyrenu.Jaké barvy používáte na nástřik na durofol? Dík.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. bře 2012 21:36 #6664 od Bedřich Koros
Odpověděl Bedřich Koros pro téma Aegea II
Petře zkoušel jsem různé typy barvy.
Pokud chci stříkat na hotový laminát používám modelářské spreje na polystyrén - ty nic nenaruší.
Na durofol jsem již používal následující - spreje na polystyrén jak uvádím výše - rád používám reflexní spreje např.BELTON atd. - klasické autolaky ty tvoří krásně lesklý povrch - zatím jsem neměl žádný problém. Durofol nejprve hadříkem natřu separačním základním voskem od Havel composites, nechám zaschnout vyleštím a potom 2x křížem stříkám-nechám zaschnout a laminuji.
PVA separátor se mi neosvědčil, neboť se i s barvou z folie snadno loupe - je to choulostivé. Separace voskem má také výhodu, že lze folii při opakovaném použití snadno od případného zbytku barvy očistit acetonem.

Přeji hodně úspěchů.
BK-HK

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. bře 2012 22:04 #6665 od Bohumil Janák
Odpověděl Bohumil Janák pro téma Aegea II
Autolaky ve sreji jsem taky zkusil,ale problém je v tom,že při čištění povrchu lihem jde i barva.Nejlepší je stříkat pistolí a barvy na auta.
Ale jde to i sprejem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. bře 2012 23:26 #6668 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
Ano zo Sperjmi je problém ako píše Bohuš a hlavne nedá sa spraviť jemný nástrek, používal som spreje DUPLO tie boli asi zo všetkých iných najlepšie , treraz už ale striekam striekacou pištolkou a používam dvojzložkovú farbu DUPONT ale poviem ti to je presadnúť ako s Trabanta do Mercedesu. Striekam nie na hotové krídlo ale na Durofol /teda ja nepoužívam durofol ale obdobnú 0,3mm fóliu pre reklamu/.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. bře 2012 10:07 #6669 od Mirek Kotula
Odpověděl Mirek Kotula pro téma Aegea II
Karle, šel by prozradit dodavatel té fólie? Nebo výrobce? Už jsi to někde slíbil, ale nevím jestli mě to uniklo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. bře 2012 18:22 #6676 od Michal Cink
Odpověděl Michal Cink pro téma Aegea II
No já jsem naopak odešel od stříkací pistole ke sprejům. Dvojsložkové barvy jsou citlivější na skladování (hlavně asi tužidla) a taky mi stříkání barevnými spreji přijde jednodušší. Hlavně mě nebaví roztahovat kompresor a čistit pistoli kvůli tak malým plochám.
Dvojsložky jsou určitě kvalitnější, ale ve výsledku to, podle mě, není skoro poznat. M.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Petr Bořil
  • Avatar uživatele Petr Bořil
  • Návštěvník
  • Návštěvník
18. bře 2012 19:39 #6677 od Petr Bořil
Odpověděl Petr Bořil pro téma Aegea II

Bedřich Koros napsal: Petře zkoušel jsem různé typy barvy.
Pokud chci stříkat na hotový laminát používám modelářské spreje na polystyrén - ty nic nenaruší.
Na durofol jsem již používal následující - spreje na polystyrén jak uvádím výše - rád používám reflexní spreje např.BELTON atd. - klasické autolaky ty tvoří krásně lesklý povrch - zatím jsem neměl žádný problém. Durofol nejprve hadříkem natřu separačním základním voskem od Havel composites, nechám zaschnout vyleštím a potom 2x křížem stříkám-nechám zaschnout a laminuji.
PVA separátor se mi neosvědčil, neboť se i s barvou z folie snadno loupe - je to choulostivé. Separace voskem má také výhodu, že lze folii při opakovaném použití snadno od případného zbytku barvy očistit acetonem.

Přeji hodně úspěchů.
BK-HK

Právě při naseparování bluewaxem se mi tvořily tzv.mastná kola a to jsem zkoušel různé spreje/proto můj dotaz/.Zkoušel jsem gelcoat od Havla.Ten vypadá dobře,ale výběr barev v polyesteru dobrý,v epoxidu takřka nic.No a pak to číštění pistole.Zkusím barvy ve spreji podle tvojí rady.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. bře 2012 17:47 #6691 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II

Mirek Kotula napsal: Karle, šel by prozradit dodavatel té fólie? Nebo výrobce? Už jsi to někde slíbil, ale nevím jestli mě to uniklo.


Fólia Pentaprint biela opaktná hrúbka 0,3mm rozmer je 1000x1400mm, cez googl si nájdi firmu MULTIEXPO.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. bře 2012 19:15 #6693 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Aegea II
Zde je Ceník folií Multiexpo , folie pentaprint jsou na str.19. Bohužel v ceníku je poznámka, že minimální odběrové množství je jedno balení, tzn. pro folii 0,3mm je to 50ks :cry: .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. bře 2012 20:30 #6697 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Aegea II
Ja to beriem tu od jednej fi. čo dodáva ich mat. a nie je problém aj jeden ks. Skús si tam najprv zavolať.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.590 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám