question-circle Altis V4

Více
20. dub 2013 15:09 #9401 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: Altis V4
Zkoušel jsem už i na mém takřka historickém Asus EE PC 4G (účastníci soutěží F5J znají) - to už je opravdu slabý hw s WXP Home. Starý Altis SW na tom jede a u nového se nic nezhoršilo, takže tohle je v pohodě, slabší HW už moc nehrozí.
Na domácím stroji s W7 taky pohoda, ale to se dalo čekat :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. dub 2013 23:26 #9404 od Tomáš Kalábek
Odpověděl Tomáš Kalábek pro téma Re: Altis V4

Jozef Rodina napsal: Co sa tyka FrSky je to vysoko pravdepodobne, ale zatial bol o tuto moznost najmensi zaujem.
JR


Dobrý den, také přidávám jeden hlas pro implementaci do Frsky telemetrie.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. dub 2013 17:40 #9408 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: Altis V4
Tak jsem také něco sepsal - viz modelweb.fotozona.cz/2013/04/novy-vyskomer-altis-v4.html . S Alešem jsem vesměs v souladu :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. dub 2013 18:20 #9409 od Jozef Rodina
Odpověděl Jozef Rodina pro téma Re: Altis V4

Tomas Hruby napsal: Tak jsem také něco sepsal - viz modelweb.fotozona.cz/2013/04/novy-vyskomer-altis-v4.html . S Alešem jsem vesměs v souladu :-)


Neda mi nereagovat zopar poznamkami.

K tej velkosti, zial tu sa naozaj nedalo moc carovat, velkost je napasovana presne na displej. Altis v3 bol sice extremne maly, no najpouzivanejisi nemenovany vyskomer na sutazne lietanie je dokonca vacsi nez Altis v4 a nikdo sa zatial nestazoval!

Co sa tyka toho, ze sa neda nastavovat bez PC. Coskoro bude k dispozicii klavesnicka na nastavovanie a taktiez planujeme appku na smartfony.

K obrazovke, tu je urcite priestor na dalsie vylepsenia, ale radsej by sme pockali ako budu reagovat pouzivatelia. Co sa tyka dalsich zobrazenych hodnot, to je jednoducha zalezitost a tiez budeme doplnat podla poziadaviek pouzivatelov.

Takze zhrnute, tesime sa z novych podnetov a urcite budeme na ne reagovat :).

Jozef Rodina

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. dub 2013 18:49 #9410 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: Altis V4
Mě je celkem jasné, že ta velikost je daná displejem a jak jsem napsal, jsem přesvědčen, že u absolutní většiny modelů problém nebude. Když to vezmu u sebe, kdy se synem máme teď dohromady pět velkých F5J a dvě "stopalcovky", tak vidím tu "nutnost se nad umístěním zamyslet" u jedné stopalcovky a u 1-2 F5J a i v nich to vyřešit jde. Ale prostě by mělo zaznít, že Altis v3 má pořád něco do sebe a že nárůst komfortu není úplně zadarmo.
K tomu nastavování - týká se spíš "rekreačního" létání, u soutěží F5J je to celkem nepodstatné, tam by stačil nějaký čudlík na "reset", který smaže paměti, jinak je vše fixní.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. dub 2013 20:29 - 21. dub 2013 20:30 #9411 od Martin Bečvář
Odpověděl Martin Bečvář pro téma Re: Altis V4
Pár drobností k Altis Flight manager
  • -Export / HTML ať nazvu html soubor jakkoliv obrázek s grafem se vždy jmenuje graph.png , takže nelze mít víc html souborů ve stejném adresáři.
  • -Export / HTML v cz verzi letisko - letiště
  • -Export / Vektor pokud v adresáři, kam chci exportovat vektorový obrázek, existuje PNG soubor stejného názvu, pak se export/vektor snaží zapsat do daného PNG, pokud mu to dovolím, přepíše PNG soubor ale vnitřní formát má EMF
  • -Nastavení nulové výšky - předpokládal jsem, kam kliknu, tam bude nula, ale nula se posouvá na druhou stranu než kliknu.
  • -Porovnání letů - dám Soubor/Otevřít a nevyberu nic, pak dám storno vyhodí chybu "Neošetřená vyjímka...."
  • -Aktualizace FW - Ze seznamu je tam 2x totožný název FW AltisV4_firmware-1_0.fir + 1x fw verze 5

Je mi jasné, že něco může být vlastnost a ne chyba, anebo, že chyba může být u mě. Případně mě opravte.
Poslední změna: 21. dub 2013 20:30 uživatelem Martin Bečvář.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. dub 2013 20:34 #9412 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: Altis V4
no a my dneska na letisti nasli chybu u altis V3 - kdyz nastavim vypinaci vysku vetsi nez 255 metru, tak "neco" pretece, a jede se opet od nuly.
napr 270 metru vypinaci vyska = 15 metru vypinaci vyska. dost neprijemne kdyz to necekate :)

a druha vec: AFM ukazuje zda se nerealne hodnoty max/min varia.
kamos letel uplne v klidu,a vario v AFM pise "min vario = -34m/s

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. dub 2013 20:50 #9413 od Martin Bečvář
Odpověděl Martin Bečvář pro téma Re: Altis V4

Aleš Krátký napsal: a druha vec: AFM ukazuje zda se nerealne hodnoty max/min varia.
kamos letel uplne v klidu,a vario v AFM pise "min vario = -34m/s


Jo to mi připomíná
Nastavenie filtru varia -> v cz "Nastavení filtru varia"

A pro aleše natavovali jste filtr? Předpokládám, že číselná hodnota fitru varia * vzorkování v sec je minimální úsek pro vyhodnocení varia.

Pokud nechám výchozí 0, tak moje optima umí i 109m/s nahoru (reálně lehce přes 20m/s)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. dub 2013 21:21 #9414 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: Altis V4
podle grafu se zdalo ze ano, protoze byl pekne vyhlazeny.
udaje mel kolega na letisti,takze jsem tomu nevenoval dost pozornosti.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. dub 2013 05:54 #9415 od Jozef Rodina
Odpověděl Jozef Rodina pro téma Re: Altis V4

Martin Bečvář napsal: Pár drobností k Altis Flight manager

  • -Export / HTML ať nazvu html soubor jakkoliv obrázek s grafem se vždy jmenuje graph.png , takže nelze mít víc html souborů ve stejném adresáři.
  • -Export / HTML v cz verzi letisko - letiště
  • -Export / Vektor pokud v adresáři, kam chci exportovat vektorový obrázek, existuje PNG soubor stejného názvu, pak se export/vektor snaží zapsat do daného PNG, pokud mu to dovolím, přepíše PNG soubor ale vnitřní formát má EMF
  • -Nastavení nulové výšky - předpokládal jsem, kam kliknu, tam bude nula, ale nula se posouvá na druhou stranu než kliknu.
  • -Porovnání letů - dám Soubor/Otevřít a nevyberu nic, pak dám storno vyhodí chybu "Neošetřená vyjímka...."
  • -Aktualizace FW - Ze seznamu je tam 2x totožný název FW AltisV4_firmware-1_0.fir + 1x fw verze 5

Je mi jasné, že něco může být vlastnost a ne chyba, anebo, že chyba může být u mě. Případně mě opravte.


Export do HTML : Je to vlastnost. Export do HTML bol chapany ako pomocka pri vytvarani WEB stranok, nie ako mocny nastroj na to. V dnesnej dobe blogov s CMS to uz snad ani nema zmysel, takze so zmenou tu neratame.
Export Vektor : pozrieme sa na to. Je to chyba v externej konmponente.
Nastavenie nulovej vysky: Myskou si vyberiete cas a vysku kam chcete prislusnu vzorku posunut. Ak som v case 15sec klikol mysou vo vyske 2m, tak vzorka ktora bola v case 15sec sa nastavy na vysku 2m. To funguje spravne.
Porovnanie letov : pozrieme.
Aktualizacia firmware : pozrieme, ale tu budu na strane servera dva rovnake fw.

JR

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.456 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám