question-circle Altis V4

Více
13. kvě 2013 05:59 #9600 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: Altis V4
v cestine jsem je nenasel pokud jsem dobre hledal.
casove vypnuti naopak povinne je :) 30s.

v 100'' na tom aktualne asi nebudu bazirovat, nicmene je fakt,ze by to nemelo byt beznou soucasti :( nema za nas litat technika,ale my.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. kvě 2013 06:27 #9601 od Pavel Svoboda
Odpověděl Pavel Svoboda pro téma Re: Altis V4
Jde mi o F5J - sem se přihlásil na soutěž do Hořic :unsure:

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. kvě 2013 06:29 #9602 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: Altis V4

Pavel Svoboda napsal: Jde mi o F5J - sem se přihlásil na soutěž do Hořic :unsure:


www.f5jfun.com/pravidla/sc4_FAI_f5j_SK_ver4revizia.pdf

cas 30s
vypinaci vyska - vypnout

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. kvě 2013 06:37 #9603 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma Re: Altis V4

Aleš Krátký napsal: v cestine jsem je nenasel pokud jsem dobre hledal.
casove vypnuti naopak povinne je :) 30s.

v 100'' na tom aktualne asi nebudu bazirovat, nicmene je fakt,ze by to nemelo byt beznou soucasti :( nema za nas litat technika,ale my.


Ahoj, ale budeš na tom bazírovat, budeš ;) . Nechceme z toho přece žádný kočkopes, ale regulérní soutěž.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. kvě 2013 06:52 #9604 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: Altis V4
tak radim si mysli, ze budu :-D proto tam je to "asi".
aby jsme se dohodli ne :-D

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. kvě 2013 06:52 #9605 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Re: Altis V4

Pavel Svoboda napsal: ...Dají se někde najít pravidla F5J pro rok 2013 v češtině ?

Text pravidel je stejný jako v minulém roce, lze tedy použít český překlad 2012 ze stránek KLeM.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. kvě 2013 06:53 #9606 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Re: Altis V4
Přikláním se k Radimovi - automatické výškové vypnutí nám z toho umaže jeden poměrně zábavný prvek - myslíš si, že vypínáš ve 190m a ono je to ve skutečnosti 250m.... :lol: Tohle bude krásně míchat pořadím :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. kvě 2013 07:05 #9607 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: Altis V4
ok,odsouhlaseno :-D

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. kvě 2013 07:34 #9608 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: Altis V4

Pavel Svoboda napsal:

alá poznámka - použití funkce výškového vypnutí je pro F5J (a dovolím si říct, že i pro stopalcovky) jednoznačně nelegální!!!

A já si myslel , že nelegální je jen Windows ...
Ale teď vážně.To znamená, že pravidla zakazují vypnutí na základě výškoměru a tím pádem i časové vypnutí co mám nastaveno na Altisu je zakázané ?
Dají se někde najít pravidla F5J pro rok 2013 v češtině ?


Český překlad je samozřejmě na webu SMČR v sekci pravidla (FAI F5 sekce).

Je to celé ve specifikaci výškoměru - 30s je povinných, výškoměr nesmí dovolit delší chod, takže toto vypnutí je nejen možné, ale i nutné. To vypnutí v nastavené výšce je zakázáno obecněji - je tam věta o tom, že není povoleno žádné automatické řízení atd., leč i přes obecnost je dopad jasný.

Jinak pro Hořice by bylo nejlépe si do výškoměru nahrát speciální F5J firmware 5.0 (fw updater v softu ho už nabízí), ten v podstatě natvrdo nastaví vše podle pravidel a neumožní žádnou custom změnu.
Sice teoreticky lze i správně nastavit fw 1.x (F5J, zákaz restartu, atd.), ale pro všechny je jednodušší, když je na displeji hned vidět verze fw, která ani neumožní jiné nastavení než to správné.

Pro stopalcovky u Aleše pak bude správné nastavení vzít fw 1.x, ve wizardu kliknout na F5J a pak si jen zatrhnout povolení restartu motoru a na žádné jiné políčko nesahat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. kvě 2013 07:37 #9609 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: Altis V4

Aleš Krátký napsal: v cestine jsem je nenasel pokud jsem dobre hledal.


Nechápu, jak to někdo může nenajít: www.svazmodelaru.cz/odbornosti/klem/Pravidla/Pravidla.php a tam doslova "Překlady pravidel FAI" a " CIAM FAI elektromodely 2012 (pdf, 664kB)" ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.411 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám