question-circle Altis V4

Více
22. dub 2013 05:58 #9416 od Jozef Rodina
Odpověděl Jozef Rodina pro téma Re: Altis V4

Aleš Krátký napsal: no a my dneska na letisti nasli chybu u altis V3 - kdyz nastavim vypinaci vysku vetsi nez 255 metru, tak "neco" pretece, a jede se opet od nuly.
napr 270 metru vypinaci vyska = 15 metru vypinaci vyska. dost neprijemne kdyz to necekate :)

a druha vec: AFM ukazuje zda se nerealne hodnoty max/min varia.
kamos letel uplne v klidu,a vario v AFM pise "min vario = -34m/s


Tento bug v Altis v3 je starsi a uz opraveny, len nebola vydana este aktualizacia.
AFM prepocitava Vario vzdy, treba si nastavit filter.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. dub 2013 07:18 #9417 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Re: Altis V4
Včera jsem viděl V4 naživo, ve velikosti nevidím problém. Jak už zmiňoval Jozef, velikost je stejná jako u mého starého RC-Altimeter 2 Basic.
Naopak v hodnocení zobrazení displeje souhlasím s Tomášem, v šestiřádkovém režimu se bez brýlí sotva chytám (problém krátkých rukou... :lol: ), ve FAI zobrazení je výška čitelná dobře, ale připadá mi tam zbytečné to desetinné místo, hodnotí se pouze podle celých metrů?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. dub 2013 07:34 #9418 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Re: Altis V4

Aleš Krátký napsal: a druha vec: AFM ukazuje zda se nerealne hodnoty max/min varia.
kamos letel uplne v klidu,a vario v AFM pise "min vario = -34m/s


Co se týče toho varia, bylo to filtrem - byl nastaven moc vysoko (na 25%). Potom to v těch hodnotách nalevo trochu kecá, i když křivka grafu je na pohled v pořádku.

Stačilo nastavit hodnotu filtru na 4% a hodnoty v polích vlevo dole se vrátily do reálných hodnot.

Jinak po prvních provozních testech zatím neshledávám výraznějších nedostatků....

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. dub 2013 08:31 #9419 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Re: Altis V4
Něco na odlehčení.
Kdo vůbec netušíte o čem se tady hoši baví (tak jako já), vyrejpněte čárku do monitoru. Samo, že do svýho.
Ach jo, jak já bych chtěl bejt mladej a kreativní.
P.S.
Děkuji Petrovi D., že jako jediný napsal příspěvek v češtině. Chvála bohu, aspoň jeden. A úplně hloupý dotaz na konec. Když vůbec nemám tucha o čem je řeč, tak můžu na závody, nebo ne?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. dub 2013 08:33 #9420 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: Altis V4
Ad padání při porovnání letů - mě nový soft při tomto také jednou spadl, napodruhé se povedlo. Jenže podle mě to není nová chyba, přesně to samé se mi dříve stalo i u staršího sw, připadá mi, že flight compare je nezměněn a týká se to i bugu...

Ad velikost - holt nás Aerobtec moc zhýčkal u v3 :) Když si někdo jako Petr zvykl na "Slovinskou velikost", tak námitky nemá, ale pokud člověk déle létal s v3, tak ho to přeci jen trkne...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. dub 2013 10:19 #9421 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: Altis V4

Aleš Krátký napsal: no a my dneska na letisti nasli chybu u altis V3 - kdyz nastavim vypinaci vysku vetsi nez 255 metru, tak "neco" pretece, a jede se opet od nuly.
napr 270 metru vypinaci vyska = 15 metru vypinaci vyska. dost neprijemne kdyz to necekate :)


Já si rýpnu - tuto chybu doporučuji neopravovat a nechat ji tam, aspoň vás to odnaučí létat do "RCEK výšky". Bohajeho, kdo kdy viděl ALES do 270ti metrů :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. dub 2013 10:34 #9422 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: Altis V4
Tak někdo létá třeba s velkým větroněm (nesoutěžím) a chce se lítat přesně z pětiset metrů ... a co se stane ? to asi nemusím popisovat.

nezapomeň, že výškoměry ne používají jen na soutěže.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. dub 2013 10:59 #9423 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: Altis V4
Jasně, však jsem tam taky dal dost smajlíků :-) Koneckonců J. Rodina tu chybu potvrdil, takže bude jistě opraveno, fakt ale je, že mě představa ALES z velké výšky trochu pobavila.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. dub 2013 14:25 - 22. dub 2013 14:28 #9429 od Petr Kurjan
Odpověděl Petr Kurjan pro téma Re: Altis V4
Konkrétně to překvapilo mně, když jsem si pro polítání ve větru nastavil výšku 300m a motor se vypnul ve 44m. Nejprve jsem si myslel, že něco shořelo, ale protože byl povolený restart, tak po dalším pokusu motor zase běžel. Proto jsem začal hledat chybu ve výškoměru. Při zápisu to vypadá, že mám nastaveno správně a sedí to do výšky 255m, ale 256m zapíše 0m a při zápisu 300m se nastavilo jen 44m... :) V okamžiku zápisu se zobrazuje výška, kterou chci, chyba se objeví až při dalším nahlédnutí do výškoměru, proto se na to nepřišlo hned...
Poslední změna: 22. dub 2013 14:28 uživatelem Petr Kurjan.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. dub 2013 18:32 #9433 od Martin Bečvář
Odpověděl Martin Bečvář pro téma Re: Altis V4
Jak přesně funguje "Nastavení filtru varia" . Hodnoty mohou být 0 až 100, ale vlastně nevím jak přesně určit, kdy už je to v pořádku.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.461 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám