question-circle Motor + vrtule + baterky pro F5J

Více
28. úno 2016 07:24 - 28. úno 2016 07:25 #16220 od Palo Lišhák
Prekvapuje ma, že sa v diskusii na českom fóre nespomína jeden vydarený český výrobok.
Mám na mysli sériu špeciálnych pohonných jednotiek RedFox od firmy Hendrych Technik.
Viem, že vo svete ich necelý rok od začatia výroby lietalo už niekoľko stovák.
Pripojené obrázky približne 100 gramovej najsilnejšej verzie (RF500W) sú prevzaté z austrálskeho modelárskeho časopisu.
Ale zdá sa – stále ešte platí - že doma nikto nie je prorokom ;)


pic.1: Red Fox 500 geared outrunner - 27mm diameter for thin noses and light weight

[/i]pic.2: Planetary gearbox used in RedFox motors
Přílohy:
Poslední změna: 28. úno 2016 07:25 uživatelem Palo Lišhák.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. úno 2016 09:50 - 28. úno 2016 09:52 #16223 od Tomas Hruby
Proč se o tom nepíše a není doma prorokem? To je prosté - v době, kdy to přišlo na trh už v podstatě celá česká F5J špička od převodovek ustoupila a bez problémů létá s Megami napřímo. Naopak pro ty méně náročné to je pořád drahé a preferují se spíš různé oběžky za pár USD, které přitom taky stačí.
On totiž ten Redfox moc nedává smysl - proč bych měl používat komplikovanou jednotku s točítím se pláštěm za řekněme 3000 korun a o hmotnosti 98g, když mi stejně poslouží Mega napřímo o hmotnosti 88g za 2100 korun, s daleko lepší montáží (baterky se klidně mohou opřít přímo o motor a nic se nestane) a ještě s výhodou použití mrňavé vrtule 10x6 s úzkými listy, která má menší odpor po sklopení?

Samozřejmě nic není neměnné, letos se například určitě objeví pár modelů s převodovkami, jenže to budou spíše opravdu extra mrňavé Reisenaury, mohou se objevit i další trendy, třeba opravdu malé oběžky (cca 2212) pro extrémně lehké modely, jak už zkoušel Radek Malčík. Upřímně ale nevěřím, že by se moc chytl koncept RedFoxu. Myslím samozřejmě v soutěžních F5J, obchodní úspěchy v "normálnějších modelech" by mě nijak neudivily a plně je panu Hendrychovi přeju :-)
Poslední změna: 28. úno 2016 09:52 uživatelem Tomas Hruby.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. úno 2016 10:24 #16225 od Aleš Krátký
Mno, Tome jako shrnul jsi to hezky ...

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. úno 2016 14:14 #16228 od Martin Beseda
Ve svém modelu řeším "slabý" pohon. Jde o letadlo 3700mm, 1700g. S motorem: www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_vie....asp?idProduct=30348 a vrtulí 10/6 to nastoupalo stěží do 120 metrů. Tak jsem koupil těžší, (ubral jsem závaží) ale silnější: www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_vie....asp?idProduct=42047 . S tou samou vrtulí jsem se dostal do 80m. Tak jsem přidal jeden palec na 11/6 a výška je stále pod 100metrů. Čekal jsem že to bude víc. Odběr s menší vrtulí je kolem 20A s tou 11palcovou 24A. Používám jenom 3 článek LiFe 1100mAh.
Větší vrtule u motoru 35-30A 1400kv nezvětšila tah, ale jenom odběr. Mám už asi 6 vrtulí a téměř všechny jsou mi na nic. Nechci už kupovat další bez předchozího doporučení. Nebo jiný motor. Prodražuje se mi to a výsledky nic moc. Co bych měl udělat? Baterii nechci měnit.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. úno 2016 14:53 - 28. úno 2016 15:04 #16229 od Pavel Svoboda
Jak psal Tomáš výše ... správá volba je TADY

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Poslední změna: 28. úno 2016 15:04 uživatelem Pavel Svoboda. Důvod: oprava Y

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. úno 2016 14:58 - 28. úno 2016 15:31 #16230 od Radek Novotny
Martine, no, když jsi se rozhodl jít cestou pokusů s LiFe, namísto osvědčených LiPol, tak se to holt může někdy celé aj prodražit... B)

Ten druhý motor dle diskuzí táhne s 3článkem LiPol a vrtulí 10x6 naprosto skvěle s odběrem nějakých 37A. Takže jestli máš odběr jen 20A, tak vyhoď ty baterky a dej tam LiPolky, a nebo tam zkus LiFe 4článek. Jinak se ti to asi nerozjede. Jinak ty LiFe 1100 jsou mnohem měkčí (větší vnitřní odpor) než srovnatelné LiPolky, takže ti ten proud při stejném počtu článků nikdy nedají tak, jako LiPolky.

A nebo mě pak napadá už snad jen parní stroj, ale to je asi v rozporu s pravidly... :cheer:
Poslední změna: 28. úno 2016 15:31 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. úno 2016 15:18 - 28. úno 2016 15:38 #16231 od Radek Novotny
...a tady mám vlastní pohon pro svůj nový 3.8m XPLORER od NAN Models. Hmotnost kompletu je 83g.

Je to běžný číňan se statorem 2217, a hřídelkou 4mm.
Takže použití duralovýho nástavce s ložiskem od Ivana Hořejšího jsem nemusel řešit prodlužováním hřídelky dalším nástavcem na červíky, ale místo toho jsem tam dal komplet novou delší 4mm hřídel v celku. Motor má Kv 1600 a táhne jako ďas B) Vrtule 10x6, 3-článek 850mAh, kužel 30mm. LiPol, samozřejmě...


Pro těžší éro do větru mám připravené to samé, akorát s motorem se statorem 2220, a hmotností kompletu 92g.
Přílohy:
Poslední změna: 28. úno 2016 15:38 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. úno 2016 16:17 #16232 od Tomas Hruby

Martin Beseda napsal: Prodražuje se mi to a výsledky nic moc. Co bych měl udělat? Baterii nechci měnit.


Už ti to bylo napsané x-krát - vyjašli se na svou LiPOL fóbii a máš po starostech. Přesně motor 3530/1400 jsme měli v Mandarinu a do výšky to šlo jako jako raketa (přes 200m bez potíží). A pokud to s 3s LiFe padlo do takového extrému, jako výšky 80m a 30s, tak se vůbec nebojím napsat, že ta baterka je totální sračka, tohle je opravdu strašně málo, samotný rozdíl základního napětí by to o tolik nezhoršil, ale zřejmě ještě padá dále dolů.
Pak je tu ještě hypotetická možnost vadného reglu, už jsem zažil situaci, kdy vše zdánlivě chodilo, regulátor ale velmi limitoval maximální výkon.

Tohle prostě chce vzít jedny ověřené LiPOL (třeba zapůjčené) a zkusit chování... Pokud to bude jen nepatrně lepší, tak je možné dát LiFe ještě šanci a začít zkoumat regl či jinou chybu. Je ale zcela možné, že to dramaticky ožije a nebudeš se stačit divit - pak si ovšem budeš muset důsledky ujasnit sám :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. úno 2016 18:18 #16234 od Martin Beseda
Parní stroj použít nemůžu, tak teda jdu do lipolek. Dostali jste mě. Koupím si jedny, abych mohl zkoušet a seřizovat dál. Teď mi, pokud jsem vás moc nenas... poraďte jaké. Můžou mít cca 140 - 150g. Na rozměru nezáleží. Nejlíp nehořlavé ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. úno 2016 18:26 #16235 od Bohumil Janák
Nechci dělat reklamu,ale tady:
www.bighobby.cz/
jsou výborné LiPol
vybereš si.
používám ty PowerX5 a max. spokojennost ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.513 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám