question-circle Motor + vrtule + baterky pro F5J

Více
01. bře 2021 18:34 #23775 od Karel Krenč
Ahoj všem, snad můj dotaz patří sem. Mohl by jste někdo, prosím, poradit jak správně nastavit regulátor YGE ?

Pro info konfigurace: regulátoru YGE35LVT, motor Tenshock VIPER-CC, 1020-10T 4pol 6400KV, Micro Edition 5:1NL, vrtule 11x5.
cuk vrtule
Vrtule se při startu pouze cuká a neroztočí se plynule. (na videu se cukne jen dvakrát, většinou se ale jen cuká a neroztočí se vůbec, není to pokaždé stejné)

Co pomohlo, bylo vyhodit gumičku stahující listy k trupu (i když používám velice tenkou s minimální silou) a vrtuli roztáhnout - v této poloze se již spolehlivě roztočí.
Působí to dojmem, jakoby regulátor vyhodnotil zvýšený odpor vrtule o trup a po počátečním impulzu ubral, když se vrtule pohne a odpor se sníží tak přidá. Možná v tom hraje roli setrvačný moment vrtule, nevím. Nicméně tření o trup je minimální, s jiným regulátorem není problém. Tento problém jsem měl i s oběžkou, ale tam stačilo změnit v nastavení "Initial torque" z hodnoty Smooth na Normal. Přikládám aktuální nastavení.

Předem děkuji z radu.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. bře 2021 19:00 #23776 od Ivan Horejsi
Manual jsem prekladal, tak si to pamatuji. Jestli mate regulator od nas, mate i cesky manual.
Programovani je zbytecne. Staci zadat ze bude ve vetroni.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. bře 2021 19:48 - 01. bře 2021 19:56 #23777 od Pavel Svoboda
docplayer.cz/5864831-Regulatory-castle-c...e-v1-51-a-vyssi.html je to na druhé stránce "Autokalibrace pro letadlo"

Hledej "Pevný rozsah řízení plynu pro letadlo ... "

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Poslední změna: 01. bře 2021 19:56 uživatelem Pavel Svoboda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. bře 2021 10:34 #23779 od Ivan Horejsi
Tak to jsem psal taky ja.
Castle: Verze 1.51 byla nova (a dost odlisna od predchozi) uz pred radou let. Dalsi udrzovani novinek bylo nad lidske sily. Moje.
Pocedura kalibrovani se nezmenila. Ale: doporucuji radeji provest autokalibraci. Kdyz se nastavi pevne body, muze dojit ke kolizi s Altisem. Altis potrebuje k aktivovani signal, mensi nez myslim 1,1. Pokud se regl (v tromto propade vysilac) zkalibruje nesikovne, Altis nemusi fungovat. V autokalibraci mam vsechny, zcela bez problemu. A nespravnou kalibraci na pevne body jsem si take prosel.
YGE se musi kalibrovat. Jako vsechny regly. Pak ale staci nastavit pakou mod 4 a je to. Viz navod. Je volne ke stazeni na nasem webu.
Programovani vetronu je strasne jednoduche a default se da jenom zkazit.
Koho by zajimalo slozitejsi programovani, at se podiva na heliny nebo jeste lip na auticka.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. bře 2021 11:38 - 02. bře 2021 11:38 #23781 od Pavel Svoboda
Jo. Je to tak jak píše Ivan. Jen možná Altisu stačí signál těsně pod 1200.

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Poslední změna: 02. bře 2021 11:38 uživatelem Pavel Svoboda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. kvě 2021 13:37 #23912 od Luboš
Má prosím někdo nějaké zkušenosti s motorem XPower F2925/8 Windy? Jeho menšího brášku používám, ale s tímto jsem se nesetkal. Díky!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. úno 2022 20:19 - 23. úno 2022 20:22 #24641 od Pavel Svoboda
regulátor Elite Falcon 80HV umí nastavit vrtuli do určené polohy. "Teoreticky" konstrukce z ČR , ale kdo prodává v Evropě jsem nenašel ... ví někdo?

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Poslední změna: 23. úno 2022 20:22 uživatelem Pavel Svoboda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. dub 2022 15:45 #24742 od Pavel Svoboda
tak jsem našel v Rakousku, ale jmenuje se Ibex 80A .

Jen na okraj. Když jsem založil toto vlákno v roce 2013 netušil jsem, že ho uvidí 1/2 milionu lidí : - )


I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Přílohy:
Poděkovali: Aleš Krátký

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. kvě 2022 18:11 #24754 od Pavel Svoboda
Takže potvrzeno regulátor Ibex 80A nebo Elite Falcon 80HV je vyráběn v ČR. A asi se máme na co těšit : - )






I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. čen 2022 13:57 #24839 od Petr Dušek
Ahoj piloti, nelétá náhodou někdo v F5J tuto baterku?
Tattu R-Line 550mAh 14.8V 4S1P 95C

Díky za případné informace

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.723 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám