file RCEP a nebo něco podobného

Více
23. úno 2016 19:59 #16157 od Mirek Kotula
Už loni se na některých RC elektro soutěžích sešlo méně jak deset a i méně jak šest soutěžících a mám trochu obavu, že další nová kategorie jen odčerpá piloty ze stávajících soutěží.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. úno 2016 20:50 #16158 od Pavel Hloušek
Tome trochu rozdíl v tom je. Jedním ze záměrů je, aby se to dalo lítat s kdečím. Potom by ale byla tzv. F5J výška, tedy počáteční výška klouzání u jednotlivých eroplánů hodně rozdílná, přestože by vypínaly ve stejné výšce.
K tomu rozpětí - klidně může přijet i někdo s F5J brusem. On totiž nebude mít důvod vypnout třeba v 10 m a tím nám dát dle pravidel F5J všem na pr... Bude stejně pokračovat do nějakejch 150 m jako ostatní, pokud teda nebude chtít ukázat, že to umí. Žádnou výhodu tím ale nezíská. No a v téhle výšce už se dá termika najít i s obyčejnou poletuchou. Samozřejmě pokud termika nebude, tak nás překlouže, ale nebude to tolik potupné a snadno se s tím vyrovnáme ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. úno 2016 20:59 #16159 od Pavel Hloušek
Mirku, odčerpávat soutěžící z jiných kategorií, to bych opravdu nerad. Ale právě jak píšeš, schází se málo lidí a tohle sem taky při sestavování bral v úvahu. Proto tam např. jsou minimálně jen dvě startoviště. Aby sme si zalítali i třeba v osmi nebo deseti lidech a neuhonili se u toho. A taky aby se to dalo lítat na menších placech a hlavně pořádat v pár lidech. Já si totiž myslím, že větší problém než málo soutěžících je málo pořadatelů. Takže byla dost velká snaha to pořádání co nejvíc ulehčit

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. úno 2016 07:12 #16160 od Pavel Hloušek
Ještě přikládám obr. jak sem nastavil altise. Mám obyčejný podomácku udělaný éro a když sem to byl zkusit, tak rozdíl mezi vypínací a F5J výškou mívám 5-10 m v beztermickým počasí. Při termice to myslím může být víc


Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. úno 2016 08:41 #16162 od Alois Hrabáček
Jak tak sleduji diskuzi o RCEP, je to zatím zéležitost Moravy a blízkého okolí. Co takhle u RCEO prodloužit čas na 7 min. a už to bude víc o létání . Co vy na to???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. úno 2016 09:06 #16163 od Pavel Hloušek
Můj názor je, že by se akorát rozdrbala životaschopná RCEO a stejně by to nikam nevedlo. Není tam nijak omezená výška, takže si nastoupu 500m a pak těch 7 min. odlítám bez hledání termiky a na zádech :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. úno 2016 09:10 #16164 od Martin Veleba
RCEO bude pořád jen o tom, že musím vzhledem k počasí zvolit výšku, pak napadat a hlavně přistát. Nikdy nebude o létání. A nebo ty výškoměry zapracovat do RCEO a nezavádět nové kategorie. Jinak ten Pavlův návrh je zajímavý. Já jsem registrovaný v Třebíči a pokud chci na nějakou soutěž, tak musím počítat, že najedu minimálně 300 a více km. Prostě region Vysočiny je na soutěžení elektro kategorií mrtvý kraj. Přeorientovali jsme se na F5J, protože mi tato kategorie připadá spravedlivá (včetně RCEV). Obě jsou však náročné pořadatelsky. A nevím, proč máte Pavle z těchto kategorií strach. Jste odkojeni z RCV2 a F3J, tak se nebojte. Chce to ale investovat do modelu. Já většinou za rok stihnu jen 4 soutěže F5J, hlavně kvůli práci. Trénovat jdu tak max 4x za rok a křoví nedělám. Něco si ještě z RCV2 pamatuji. A pořádat soutěž společně s třebíčskými důchodci? Nic proti nim, ale v poledne se už vidí doma na obědě.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. úno 2016 10:38 #16165 od Alois Hrabáček
Pavle, ono těch 500 m nemůže létat každý. My důchodci jsme rádi když to vidíme ve 300 m a to letadla o rozpětí skoro 4 m. S érem 2,5 m to bude hodně pod 300 m. Vyzkoušej to s výškoměrem a určitě nebudeš létat v 500 m na zádech. Za poslední dva roky jsem byl asi na osmi závodech RCEO a neměl jsem větší výšku než 175 m. Létal jsem s výškoměrem nastaveným z F5J a motor mně výš nevytáhl. :) Jinak vás zdravím a zvu k nám na F5J.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. úno 2016 10:58 #16166 od Pavel Hloušek
Dyť já nepsal že v těch 500m budu na těch zádech úmyslně :) :) Jinak ty F5J sou u vás myslím mezinárodní, že?

Ahoj Martine,
v podstatě s tebou ve všem souhlasím, kromě té změny RCEO. Já bych ji nechal jak je. S těma F5J, to není ani tolik o strachu že by sme to nějak nezalítali, ale přesně jak píšeš, chce to zainvestovat do éra a potom s ním párkrát v roce vyrazit na druhej konec republiky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. úno 2016 18:47 #16169 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Reakce na článek IH
Ahoj Ivane,

jen pár připomínek k hezkému shrnutí.

1) Podle mě se vývoj nedá zastavit, omezit jen na to, co už je. Jestli se existující kategorie někomu nelíbí, je naprosto normální, že se snaží s tím něco udělat. Jinak, pokud se někde dva lidé dohodnou, že si zasoutěží "jen tak", neoficiálně a v neoficiální kategorii, nezastřešené SMČR, tak já jim k tomu tleskám.

2) Taky si myslím, že právě vrcholový orgán má moc a mandát s tím něco dělat. Zrušit, slučovat, omezit počet soutěží - proč ne??? (Když bude větší tolerance k (1).)

3) Naprosto chápu snahu o vznik kategorie, která půjde uspořádat s papírem a tužkou. Popravdě jsem měl na podzim krizi, kdy mě to neustálé pokřikování/komandování a odpočítávání paní z reproduktoru naprosto otrávilo a přestal jsem na RCEV/F5J jezdit. Zastesklo se mi po autonomy, určitě letos nějakou takovou "jednoduchou" soutěž (či spíše setkání) uspořádám.

4) Noví zájemci nebudou, jak jsem životní optimista, tak tady nevidím cestu. Mladou generaci k modelaření nikdo nepřitáhne, k té naší klasické modelařině teprve ne. Ale mýlil bych se moc rád.

H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.496 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám