file RCEP a nebo něco podobného

Více
29. úno 2016 07:09 #16248 od Aleš Krátký
neřekl jsem že je to jediné co vadí (ta obtížnost), ale pro mě je to to nejhorší :-D
ano,je tam i model, vzdálenost a další aspekty....

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. úno 2016 07:09 #16249 od Jiří Veselý
Zdravím.

Před mnoha měsíci, jsem na těchto stránkách napsal, že naše modelářské počínání se bude odvijet od stavu EU. Myslím, že to bylo v souvislosti s návrhem na pevnou výšku. Byl bych rád, kdyby jsem se zmýlil.JIVE.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. úno 2016 07:52 #16251 od Alois Hrabáček
Tomáš má pravdu u Altisu V4 nejde nastavit mód F5J a ještě vypínací výška! Ale to pro RCEP nevadí, tam je limit 175 m a kdo letí výš tak má za každý metr -3 b. U F5J nad 200 m -3 b.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. úno 2016 08:26 - 29. úno 2016 08:30 #16252 od Pavel Hloušek
chlapci, koukněte na ten obrázek lišty soutěže, který sem tady dal. Asi sem se blbě vyjádřil, takže to zkusím znova. Pod lištou soutěže, bavím se o altisu, zvolím nikoliv F5J, ale Definovatelná potom můžu nastavovat parametry vypnutí. Když k tomu ještě zaškrtnu v tom levým sloupci F5J FAI, tak mě to zobrazuje po přistání F5J výšku. Prostě tam v 10. sekundě po vypnutí motoru naskočí a je tam. Zkoušel sem a funguje, nastavoval se třeba 80 m, nebo sem čekal na čas, a je tam. Je pravda že nemám zaktualizovanej firmware, to by mohl bejt jedinej důvod že by vám to nefungovalo.

Ten RC elektronics nevím, to by bylo blbý. Nicméně by to neznamenalo, že s tím nemůžeš letět tuhle soutěž. Letěl bys a vypnul to prostě na oči. Nastavil bys F5J a hold bys byl v menší nevýhodě. Proti pravidlům by to nebylo
Poslední změna: 29. úno 2016 08:30 uživatelem Pavel Hloušek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. úno 2016 09:23 #16254 od Martin Veleba
Podle mě, když mám na Altisu nastavený povolený FW pro F5J, tj verze 5 a vyšší, tak už nic jiného na výškoměru nenastavím. Takže když jeden týden poletím F5J a další tuto kategorii, tak budu muset nejspíš přehrát FW na nižší verzi.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. úno 2016 09:32 - 29. úno 2016 09:59 #16255 od Pavel Hloušek
Nebo to nechat a vypínat ,, na oči" Steně bych tě Martine nebo kohokoliv poprosil, jestli bys až budeš mít čas to nezkusil nastavit i pod tím novým firmwarem. Jestli to skutečně nejde. Zdůrazňuju ještě jednou, není to mód F5J, ale mód ,, definovatelné " a až v tomhle módu se zatrhne navíc F5J

Oprava - opravdu to pod aktuálním softwarem pro F5J nejde, zjistil jsem, že ta verze 2,0 je stále k dispozici, tak sem zkusil přeinstalovat. na novou F5J a pod tou to nejde. Omluva :blush:
Takže ano, musel by se před soutěží nainstalovat fw 2.0 nebo vypínat na oči
Poslední změna: 29. úno 2016 09:59 uživatelem Pavel Hloušek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. úno 2016 09:45 #16256 od Rudolf Rada
Ahoj,
nejde o to, jestli je FW nový nebo starý ale jaká je jeho verze.
K dipozici jsou 2 základní:
"universální" v2.0, který umožňuje různá nastavení parametrů. S tímto FW se ale NESMÍ na soutěže F5J a RCEV.
A nyní "soutěžní" v5.5, který je "ofiko" dle FAI. Nelze v něm ale vůbec nic nastavovat.

"létat je tak snadné....ale padat je snažší"

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. úno 2016 09:50 - 29. úno 2016 10:16 #16257 od Pavel Hloušek
byl si Rudo rychlejší, ano je to přesně tak jak píšeš. Díky


Do těch pravidel sem vložil pozn.
Poznámka: U výškoměrů Altis lze takovéto nastavení provést při použití FW 2.0. Soutěž lze létat i s FW pro kat. F5J, avšak soutěžící tím ztrácí možnost nastavit si vypínací výšku.
Poslední změna: 29. úno 2016 10:16 uživatelem Pavel Hloušek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. úno 2016 11:23 #16259 od Jan Kubica

Rudolf Rada napsal: Ahoj,
K dipozici jsou 2 základní:
"universální" v2.0, který umožňuje různá nastavení parametrů. S tímto FW se ale NESMÍ na soutěže F5J a RCEV.
A nyní "soutěžní" v5.5, který je "ofiko" dle FAI. Nelze v něm ale vůbec nic nastavovat.


To je potom otázka, zda by měl výškoměr daný údaj označovat jako F5J výšku, když nejede v F5J módu. Resp. je to upozornění pro pořadatele soutěží F5J/RCEV, že i když Altis na displeji ukáže F5J výšku, je potřeba kontrolovat i verzi FW.

Jinak toto jsou přesně ty důvody, proč se domnívám, že by se v soutěžích měl používat pouze F5J FW, těch "tanečků" okolo verzí, nastavení, kontroly, atd. se jinak asi nezbavíme. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. úno 2016 13:19 #16267 od Tomas Hruby

Pavel Hloušek napsal: Nebo to nechat a vypínat ,, na oči" Steně bych tě Martine nebo kohokoliv poprosil, jestli bys až budeš mít čas to nezkusil nastavit i pod tím novým firmwarem. Jestli to skutečně nejde. Zdůrazňuju ještě jednou, není to mód F5J, ale mód ,, definovatelné " a až v tomhle módu se zatrhne navíc F5Ji



Pod 5.x to nejde - zcela bez diskuse, nemusí se zkoušet.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.495 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám