file RCEP a nebo něco podobného

Více
28. úno 2016 14:11 #16227 od Petr Dušek
Ahá, tak v tom případě jsem zase já byl trochu mimo, domníval jsem se, že když v pravidlech bude přes stanovenou výšku jenom penalizace a ne hned nula, tak že nastavování vypínací výšky odpadá a bude se vypínat "na oči". Pokud je záměr nechat si vypínat výškoměrem, tak samozřejmě použití F5J firmware není možné a pak je to podle mě dost velká komplikace, neboť specifikace výškoměru podle FAI má myslím asi 6 strana a při snaze zestručnit to do několika málo odstavců bude vždy dost prostoru pro nejasnosti.
Pokud je to celé o kamarádské sranda soutěži, tak to samozřejmě není velký problém, ale pokud by se to mělo dostat do oficiální roviny tak bych tam viděl řadu otazníků

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. úno 2016 17:26 #16233 od Pavel Hloušek
JJ, vypínací výška tam zůstane, bo oči...no bejvávalo :) . Takže si navolíme časové a výškové vypnutí, čas dáme 30s výšku jak kdo chce a k tomu zaškrtneme F5J FAI. Tím pádem nám to zobrazí F5J výšku tak jako když lítáte RCEV nebo F5J. No a tím pádem nemusíme spekulovat nad kontrolním výškoměrem nebo něčím podobným jako Ondra. Podle mě jednoduchý a věřím tomu, že by to mělo vést automaticky k tomu, že když se sejdou koncepčně úplně odlišný éra ( stíhačka s papírákem ), tak začnou klouzat ze stejný výšky. Hrozná věta. S tou specifikací, no jak píšeš, kdyby se to náhodou chytlo, tak to pravděpodobně skončí u pravidel o 10 stranách. Začneme nenápadně se čtyřma a uvidíme

Vyjímky budou akorát borci s F5J brusem, kteří nás budou provokovat vypínáním v 50 m. Žádnou výhodu jim to ale nepřinese. ;) Maximálně jim zatleskáme :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. úno 2016 18:30 #16236 od Jan Kubica
Já bych se taky přimlouval za použití F5J firmwaru, tj. létání na oči. Podle mě je to otevřené okénko pro vynálezce a zlepšovatele. FAI se výškoměry dost zabývala, existuje přesná definice a výrobci se jí přizpůsobili. A navíc nemáme všichni Altisy ;-).

Jinak 175 m a 7 minut, to bude soutěž v přistávání (proč to dělení přistávání po 20 cm??? - že byste už něco tušili). To už bych nechal možnost, ať si maximum a/nebo výšku pořadatel zvolí před soutěží (nebo před každým kolem) podle místních podmínek a případně i vývoje počasí. Podle mě by neměli maxe nalétávat všichni :-). Nemyslím si, že soutěž, která bude jednodušší než F5J (až na to přistávání) a přesto na ní budou lidi chodit s modely F5J, má smysl.

Taky se mi třeba líbí, že je pracovní čas delší než letový, ale nechali jste tam odpočítávání, včetně přelétání. Takže bude muset být "centrální" čas, který bude muset někdo hlásit. Proč to nenechat na časoměřiči? Když už není samoměření povoleno :-).

A teď naprosto obecně, asi off topic - co vadí na F5J? Možná by to bylo na anketu (Aleši!). Jestli je to samotný princip, že rozhoduje vypínací výška, tak se s tím asi moc dělat nedá (já tento princip považuji za naprosto geniální), pokud vadí jiné věci, dá se s tím určitě, zejména v rámci národních pravidel, něco dělat. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. úno 2016 19:20 #16239 od Luboslav Nagy
Aj ked mimo topic.
Volit vypinaciu vysku je super, ale tento takticky prvok ma aj jednu nevyhodu a tou je klesajuca hmotnost modelov a ich krehkost. Na druhu stranu to prinieslo pokrok vo vyrobe, vyrobcovia boli prinuteni, kto by si pred par rokmi predstavil 4metrovky s hmotnostou 1300g.
Ja by som stanovil limit na hmotnost tak aby tie modely neboli drahe jednorazovky. 1800g? Ak by sme chceli prilakat viac ludi tak dat limit tak aby sa dal pouzit aj F3J model 2000g a zrazu uz to nebude tak financne narocne. Dat limit 2200g -2500g a mozu lietat aj stare brusy za 300€ a zrazu sme na cene 2,5metrovky.
Bol tu clanok o malo sutaziacich a o ruseni sutazi. Zamyslel sa niekto nad tym preco ich je male alebo ubuda. Malo casu, malo penazi, malo energie medzi ludmi.

Ľuboslav Nagy

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. úno 2016 19:46 #16240 od Aleš Krátký
Lidem vadí na F5J dle mého to,že tam musíte být sakra dobří, aby jste uspěli ...
a variabilní výška vypnutí pro všechny ? moc dobrý nápad .... je hezky = 100m, je hnusně ? 200m ..

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. úno 2016 20:19 #16241 od Luboslav Nagy
Musite byt sakra dobry..., to je konstatovanie. Preco je malo tych sakra dobrch? Treba tomu vela obetovat, trenovat, lietat, riskovat, cestovat. Aby bolo viac dobrych treba vacsi zakladnu. Viac ludi viac dobrych. A aby sa vyrovanali sance na starte je potrebne tak nastavit pravidla. Deje sa to v kazdom velkom sporte. Napriklad v automobilovom. Nastavia sa pravidla vramci tych zacne pokrok (vyvoj) ktory vedie k vyraznemu zlepseniu ale stoji to strasne prachy, niekto na to ma iny nie. Tak sa pravidla upravia aj pocas sezony aby sa slebsi dorovnali napr F1 je to tak uz roky. Alebo okruhove majstrovstva. Niekto vyrazne vycnieva tak dostane hmotnosty handicap. Alebo v prvych jazdach som vyhral ale v druhych sa startuje obratene, prvy ide s posledneho miesta. Prikladov je vela.
Dolezite ja nast taku upravu pravidiel ktora prinesie viac pilotov a vyrovnanejsie sance uz na starte.

Ľuboslav Nagy

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. úno 2016 20:35 #16242 od Jan Kubica

Aleš Krátký napsal: Lidem vadí na F5J dle mého to,že tam musíte být sakra dobří, aby jste uspěli ...


Aleši, to je s prominutím blbost, to je v každé kategorii, kdyby tomu tak bylo, tak by na soutěže nikdo jiný, než "sakra dobrý" nejezdil.

Ale argument o jednorázovosti modelů od Luboše mi platný přijde. Tedy, alespoň co se F5J/RCEV týká. Kilo na 2.5 m a 2.5 kg na unlimited :-), to by dávalo smysl. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. úno 2016 20:58 - 28. úno 2016 21:10 #16243 od Pavel Hloušek
Aleši věř mě že být sakra dobrý je jen jeden, nikoliv jediný předpoklad. Co mě vadí? Už sem to tu psal. Koupím docela drahý éro, abych s ním párkrát do roka vyrazil na druhej konec republiky. Prostě málo soutěží v rozumné vzdálenosti a více méně nutnost éro koupit. No a ty náklady. Modelřina navíc není moje jediný hobby.
Stanovit minimální hmotnost by se mě líbilo, ale znamenalo by to vyřadit kluky s RCEV érama. Loni se to např. v RCEO těmahle érama jen hemžilo. Lítá s tím kde kdo kde co. Osobně bych taky viděl u 2,5 metrovky jako rozumnou hmotnost přes kilo.
Mohl by prosím někdo kdo má jiný výškoměr než Altis napsat, jestli tam jde navolit libovolná vypínací výška a čas a zároveň zobrazení F5J výšky?
časoměřič měří letový čas a pracák je centrálně hlášen startérem, podle mě normální. Odpočet se hodí, když si opakoval a sedáš na pracák.

Jo a vynalézavce budeme pro výstrahu střílet ;) :)
Poslední změna: 28. úno 2016 21:10 uživatelem Pavel Hloušek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. úno 2016 05:59 #16244 od Jan Kubica
Třeba výškoměry RC-Electronics to neumějí. Taky pravidla F5J zakazují pevně nastavenou vypínací výšku, takže pokud nějaké zařízení umožňuje vypínání v dané výšce a ještě zobrazování F5J výšky s příslušným nápisem, jde minimálně o šedou zónu. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. úno 2016 06:15 #16246 od Tomáš Hlavinka
No nevím, ale myslím, že ani u Altisu nejde nastavit F5J mód a k tomu zároveň i vypínací výšku. Buď volitelné parametry a nebo striktně F5J.
Proto Ondra uváděl, že když se opakovaně objeví někdo kdo má vypínací výšku vyšší tak se mu dá kontrolní výškoměr. Na tom řídícím se totiž výška vypnutí motoru nezobrazí.......

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.485 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám