file RCEP a nebo něco podobného

Více
08. dub 2016 05:57 #16561 od Pavel Hloušek
Ahoj Martine,
soutěž bude, i když počasí asi nic moc. Sleduju předpovědi a ještě se to mění. Předpokládám, že po té deváté hodině by už pršet nemělo. Bude ale trochu foukat a něco teplýho na sebe se asi taky bude hodit. Hold vysočina :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. dub 2016 11:58 #16583 od Pavel Hloušek
Tak první soutěž podle pravidel RCVEM je myslím celkem úspěšně za náma. Počasí nám příliš nepřálo, ale i tak se v neděli ráno sešlo 11 ze 12 přihlášených soutěžících. Kromě kluků z nedaleké Třebíče a Hrotovic k nám dorazil i zástupce Prahy, Dobrušky a také slovenských Malacek. Co se modelů týká, sešly se nám dvě Tilie 25, dva Storky, jedna Kappa 35, jeden Cornix, jeden Maxx a čtyři další home made ,,speciály“. Např. moje poletucha o rozpětí 2,5 m a váze 1325g. Tedy éra o rozpětí zhruba od 2 do 3,5 m, různých váhových kategorií. Na 1. místě skončila Tilia, 2. moje poletucha, 3. byl Martin Beseda s tím žlutým érem na fotce, typ neznám. Budu rád, pokud se tu od účastníků objeví stručné zhodnocení pravidel, podle kterých sme to létali. Předem dík.



Soubor přílohy:

Název souboru: Vsledkovli...4.16.pdf
Velikost souboru:34 kB
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. dub 2016 09:12 #16598 od Miroslav Rišo
Zdravím,
chcem sa v prvom rade podakovat ako casomeracom ktory v tom velmi chladom pocasi travili cely den na bodoch tak aj organizatorom za podarenu sutaz.
Cakal som kto bude prvy kto sa ozve ale ako vidim tak to budem ja.
Ako som uz otvoril temu na samotnej sutazi tak by sa mali vysledky jednotlivych kol prepocitavat na 1000 (ano viem potom to bez PC nejde - aj ked s nim to tiez nemusi byt vzdy vyhra ze? ;) ). Mozno by to chcelo pouvazovat a zaviest aj do pravidiel penalizaciu za prelietany letovy cas. Tot asi vsetko z mojej strany.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. dub 2016 12:23 #16599 od Pavel Hloušek
Ahoj Miro,
díky že si se ozval, bohužel asi jako jediný. Ohledně přepočtu na vítěze, jedna věc je větší zátěž pro pořadatele, další je nutnost většího počtu soutěžících. Tohle můžeš letět po dvojicích, když se sejde třeba 10 soutěžících. Pokud bys přepočítával, tak bude mít každý druhý 1000 a do finále nakonec stejně postoupí všichni, takže základní kola by vlastně ani nemělo smysl letět. Chápu že je to trochu ruleta kvůli počasí, ale přesto bych to zatím rád nechal tak. Ohledně penalizace za přelétání letového času, ona tam v podstatě je. Každá přelétaná vteřina znamená -1 bod. Díky za příspěvek, příští víkend to ještě ve Strážnici probereme. Ještě přihazuju pár fotek do přílohy

Soubor přílohy:

Název souboru: prfotekzRC...2016.pdf
Velikost souboru:5,518 kB
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. dub 2016 20:38 #16601 od Martin Beseda
Mě se to líbí jak to je, neměnil bych zatím nic, možná časem něco upravil, ale jednoduchost především. A musím zase připomenout úžasnou možnost opakovat start. To jsem využil asi třikrát. Takhle si víc zalítám. ;)
Jinak akce malá, taková komorní, ale velice příjemná. Počasí si nevybereme.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. dub 2016 09:30 #16602 od Tomas Hruby
Fakt ale je, že třeba v RCEJ létání "bez přepočtu" postupně lezlo lidem víc a víc na nervy a po nějaké době Jirka Veselovský úpravu pravidel prosadil.
Bohužel se našlo hodně soutěží s proměnlivými podmínkami, kdy v jedné skupině měli 10 minut maximum i piloti řekněme podprůměrní, ale vzápětí hned o skupinu dále i piloti naprosto špičkoví vykouzlili jen třeba 7 minut, přičemž zbytek skupiny byl na zemi za 3-4 minuty, z výsledku se tím pak stala do značné míry loterie.
Tohle je opět naprosto konkrétní zkušenost "ze života národních elekter", žádná teorie - opravdu tu už hodně věcí jednou bylo...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. dub 2016 15:01 - 15. dub 2016 15:21 #16604 od Pavel Hloušek
Ahoj Martine,
na tu další soutěž už doladíme i to počasí. :) Dík za příspěvek.

Tome máš pravdu, že je to do určité míry loterie. RCEJ sem sice nikdy nelítal, ale pár let sem lítal RCV2, takže je mě to myslím celkem jasný. Máš prostě 3 min na to, abys osondoval luft, a pokud nic nenajdeš, máš možnost zopakovat. Jeden start se škrtá, Systém přepočtu je určitě spravedlivější, ale jak sem psal, v pár lidech třeba na dvou startovištích, nevím. Tímto neříkám, že to nevyzkoušíme. Pokud se najde opět pár experimentátorů, co budou ochotni přijet. Koukni ale, kolik lidí lítá zmiňovanou RCV2, přestože mají možnost lítat F3J. V loňským žebříčku je u V2 jek 44 jmen, kdežto u F3J 25 jmen. Přitom je to myslím dokonalá paralela s naší ,, RCVEM a F5J. Myslím že je to tím, že sou prostě lidi, kterým ta nespravedlnost tolik nevadí, přijedou si prostě zalítat pohodovou soutěž a berou to třeba jako společný polítání nebo tréning na tu opravdovou kategorii. Hodně jmen se totiž vyskytuje zároveň jak v RCV2, tak v F3J. Upatlal sem ty pravidla záměrně tak, že to můžeš lítat s F5J modelem stejně jako s RCEV érem, nebo třeba home made poletuchou. A teď na té soutěži se to tak i sešlo a v pohodě sme si společně zalítali i zasoutěžili. Přestože počasí bylo vyloženě aprílový, tak sem měl pocit, že lidi odjížděli v dobré náladě. Jak říkám, když to jde u větroňářů se špagátem, tak proč by to nemělo fungovat s elektromotorem.

Když už si zmínil tu RCEJ, kde to vylepšili přepočtem, tak přihodím myšlenku ke které jsem byl inspirován z různých debat tady i jinde. Jak psal Ivan, není šance že by mohla být řeč o další kategorii. Taky padlo, že změnu může navrhnout každý člen SMČR. Pokud by se tedy tato pravidla chytla, máme v plánu ještě letos nějakou soutěž udělat a taky zkusit ukecat pořadatele óček jestli by to nechtěli zkusit, tak nevidím důvod proč třeba nenavrhnout změnu pravidel tebou zmiňované RCEJ na ty RCVEM. RCEJ proto, že tou naší jednou soutěží sme vlastně vyrovnali počet lidí, kteří se objevili v RCEJ za celou loňskou sezónu. To je myslím názorný příklad, že ta tebou zmiňovaná úprava zas tak moc nezabrala. Pokud to tedy není nová věc, jak říkám, RCEJ nelítám. To je ale opravdu jen myšlenka, která určitě nebude aktuální dřív, než příští rok.
Poslední změna: 15. dub 2016 15:21 uživatelem Pavel Hloušek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. dub 2016 18:14 - 16. dub 2016 15:53 #16608 od Pavel Hloušek
Poslední změna: 16. dub 2016 15:53 uživatelem Pavel Hloušek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. dub 2016 06:50 #16609 od Martin Veleba
Asi bych Pavle nic moc zatím neměnil. Přepočet na 1000 je samozřejmě spravedlivější, ale jak píšeš, je potřeba víc soutěžících a PC. A co se týče ostatních kategorií. Je na zamyšlení, zda souběžně létat skoro totožné RCEN ( v rove 2015 v žebříčku 10 soutěžících) a RCEO (36 pilotů) a striktně tak dělit republiku na Moravu a Čechy. Něco obdobného o počtu soutěžících je i u RCEJ(7) a RCEK(15+1). Je ale vidět nástup u RCEV(43+2) a F5J (49), podle mě z důvodu "spravedlnosti" soutěžních podmínek pro všechny zúčastněné. Já osobně jsem RCEO létal na několika soutěžích a absolutně mě to nebere. Je to o přistání. F5J je pro mě daleko zajímavější a napínavější soutěž. Ale je to můj názor. Vím sice, že v F5J dělám většinou "křoví", ale pár tisícovek a účastí ve finále mám. Je to hodně o tréninku a já jdu trénovat tak max 5x za rok. Ale neber to tak, že tvůj návrh kategorie nějak zavrhuji. Když budu mít čas, tak ji klidně létat budu, na rozdíl od RCEO.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. dub 2016 07:49 #16610 od Alois Hrabáček
,
Hoši oba Vás znám již nějaký rok, tak si vzpomeňte na F3J v Č. Třebové třeba před 15 ti lety. 65 startujících, dřevěná tabule, výsledky počítala nyní Eva Vostřelová, tehdy ještě svobodná a Jana Vostřelová za pomocí kalkulačky!!! Rozlosování se dělalo přímo na tabuli po odlétání kola. Navíc se museli hlídat kanály. To měl na starosti Láďa Pirkl. Je fakt, že na přepočítávání je potřeba víc startujících!! Ale nutnost počítače asi ne! I když v současné době umí někdo ještě něco bez počítače???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.503 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám