file FAI - F5J

Více
03. kvě 2012 13:59 #6966 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma FAI - F5J
Tohle jsou s odpuštěním plky - jasně že to "někdy" nalétá z 50ti metrů i EPP poletucha, jenže my jaksi soutěžíme v tom, že je třeba uletět maximální čas kdykoli a přesně "na houknutí", ne že si odstartuji, když se mi to zrovna líbí...

Sám v tréningu se Shockem momentálně létám na výšky někam do rozmezí 80-100m a musím říct, že když to jde dobře, tak se k maximu dostanu tak při 50% startů. Jo, když je bezvětří a trhají se bubliny, tak je to relativně jistota (úspěšnost určitě přes 75%), ale poslední tréningy jsem létal v situaci, kdy docela foukalo a to hned zhoustlo - dejme tomu se i bublina najde, ale zdaleka ne vždy se v ní dá odletět celých 10 minut (pokud chci ještě něco vidět) a hledání další při návratu už nemusí být triviální. Pak je i těch 50% maxim ze 100m docela úspěch.

Pokud se letí až těsně pod 200m, tak samozřejmě šance narůstají, ale ani tak to není 100% jistota, nic si nenamlouvejte ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. kvě 2012 14:05 #6967 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma FAI - F5J
s tim ale souhlasim, proto rikam ze takove grafy jsou proste nic nerikajici vesmes

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. kvě 2012 20:24 #7042 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma FAI - F5J
Dostal jsem pořádně "vytočenou" komunikaci Miguela Mediny (mj. člena pracovní skupiny F5J při FAI, spoluautora návrhu pravidel...) ohledně organizace a pravidel F5J InterTour.
Dle pravidel InterTour, viz. http://www.trnavaf3j.sk/Download/F5J_In ... 012_v2.pdf

Se do celk. pořadí seriálu nezapočítávají vůbec body za finále, ale pouze (max. 1000) za vítězství v kvalifikaci, a potom plus bonus za umístění v KVALIFIKACI, stylem poslední dostane 1 bod, a další následující vzestupně plus jeden bod.
Takže vítěz kvalifikace, bez ohledu na to jak, či zda vůbec, odlétal finále, dostane body podle počtu účastníků.
Poukazuje na to, že počet účastníků neodpovídá vždy kvalitě soutěže, a tudíž ani ocenění prvního z kvalifikace...

Srovnává výsledky soutěží a výsledků z Austrálie a Portugalska, kde tímto celkový bonus za umístění ovlivní třeba i pár pilotů "do počtu" s EasyGliderem...

Podle mne je to absolutní blbost, dělat to tímhle způsobem, že se oceňuje dle kvalifikace, a dle počtu účastníků... :roll:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. kvě 2012 20:56 #7044 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma FAI - F5J
má pravdu předsedo.
je to zvláštní systém

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. kvě 2012 04:40 #7046 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma FAI - F5J
Především, pořadatel soutěže (či v tomto případě seriálu) má právo vyhlásit, co uzná za vhodné. Je potom věcí ostatních, zda se k akci přihlásí nebo ne.

Už mockrát tu padla slova o tom, že finále je loterie a nespravedlnost. Navíc někde vůbec finále nelétají, prostě radějí přidají 2-3 kola všem. Dodatečné body za počet účastníků se dávají třeba u raketýrů běžně, zvlášť když se jich někde sejde 5 a jinde 60. Takže podle mě nikoliv "absolutní blbost", ale právě naopak zohlednění všech možností i místních podmínek soutěže a skoro nejspravedlivější způsob.

A ta poznámka o EG je tedy hodně ošklivá, možná by nebylo od věci omezit počet soutěžících na 3, aby se diplomy dostaly na všechny a na ploše nikdo nezdržoval, od 4. místa dál už jsou stejně všichni "do počtu" :( .
H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. kvě 2012 05:40 #7048 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma FAI - F5J
Především, dle Miguela, pořadatel InterTour nejdříve sehnal organizátory, zapsal soutěže, a pak bez konzultací právě s organizátory jednotlivých soutěží, či s pracovní skupinou F5J při FAI, sám vyhlásil tento paskvil.

A že finále někde nelétají, fajn, lodičkáři ho také nelétají, ale tady jsou teď platná F5J pravidla FAI, která min. 2 finálové lety jasně předepisují.
A ta Miguelova poznámka s EasyGliderem je na prosto věcná, známe místní "doplnění" počtu účastníků o sváteční piloty, ne úmyslné, ale nicméně ovlivňující tímto způsobem počet bodů, a zároveň srovnává 2 reálné soutěže z Portugalska a Austrálie, kde v jedné se "darovaly body" za počet účastníků tak, že soutěžícím z např. 6-tého místa přidávali body piloti s totálně mizernými výsledky na konci pořadí, právě možná s jeho zmiňovaným EasyGliderem, a oproti druhé soutěži měli více bodů než pilot na druhém místě... :D

No fakt by mne překvapilo, kdyby se na tento příspěvek jako první ozval někdo jiný než JK, a obhajoval tu blbost z InterTour tak věcně, jak to umí právě jen JK... :lol:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. kvě 2012 06:06 #7049 od Palo Lišhák
Odpověděl Palo Lišhák pro téma FAI - F5J
Považujem za nemiestnu trúfalosť prehlásiť, že niečo je jediné správne a "NIEČO JE HLÚPOSŤ".
Je to absolútny súd ktorý už nenecháva žiadny priestor pre iné názory.
Chápem postoj RN... Hodí sa mu názor, ktorý je proti čomukoľvek, čo pochádza od prameňa kategórie F5J, ktorú on osobne tvrdo spochybňoval, až ju nakoniec musel akceptovať ako oficiálnu FAI kategóriu.
Keby RN prehlásil, že "PODĽA NEHO" je spôsob zápočtu bodov v seriále F5J Inter Tour HLÚPOSŤ, bral by som to bez výhrad ako jeden z názorov ktorý bude potrebné v pravidlách IT zohľadniť pre budúcnosť...

Názor Miguela je motivovaný človekom podobnej krvnej skupiny ako má asi Radek... Je to Rich, ktorý skončil v dvojkolovom finále ako druhý, ale v kvalifikácii mu 6 najlepších z celkovo 7 letov vydalo len na 5. miesto...

A len tak na prilepšenie som vybral jeden z niekoľkých názorov, ktoré spolu s JK ducha pravidiel Inter Tour pochopili pozitívne. Je to názor prvého muža britských F5 súťaží Martina Bella:

Personally - I agree with you entirely. We ran 11 qualifying rounds in our event last weekend and the best (most consistently good), pilot over those 11 rounds (with just one dropped round), should have won the event. The fly-off in F5J is unnecessary and will often produce an unrealistic result due to luck or by a pilot taking risks they would not normally take. There is also no provision in the F5J rules for teams - as (unlike F3J), they are not needed, so all competitors from each country will be flying against each other during the main event - so again, no need for a fly-off !

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. kvě 2012 06:19 #7051 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma FAI - F5J
Promiň Palo, jen to shrnu, podle mne je to opravdu hloupost... :D Doufám, že jsi to nevymyslel ty, a nebereš si to osobně... ;)

A navíc, nezařazuj si mne prosím prosím jako člověka, který je od počátku proti všemu z F5J. Mně se po zkušenostech nelíbily výškové spínače, ale současný princip F5J, i když ne se všemi detaily, se mi docela líbí, a vúbec se nebráním do budoucna i účasti na soutěži, či dokonce organizování F5J soutěže. ;) , když tedy seženu ještě nějaké spoluorganizátory...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. kvě 2012 06:40 #7054 od Palo Lišhák
Odpověděl Palo Lišhák pro téma FAI - F5J
Príjemne si ma prekvapil Radku... ;) Tvoj názor akceptujem, lebo ho už prezentuješ len ako TVOJ NÁZOR.

Tvoje ostré výpady proti spínačom v minulých rokoch však neboli na mieste. Je to teda aj Tvoja pochybná "zásluha", že sa Česko nezapojilo do prerodu F5-euro na F5J-FAI už v tejto sezóne. Aspoň z môjho pohľadu sa to tak javí.

Výškové spínače boli jedným zo stupienkov na ceste k FAI-F5J... Kto to videl z takéhoto uhla, nemohol ich zatracovať... Nakoniec prekryštalizovali na výškové záznamníky a ako táké sú už všeobecne prijaté.

Ani mne sa oficiálne FAI-F5J pravidlá nepáčia vo všetkých bodoch... Našťastie, sú len dočasné a priestor pre ich prestavbu je otvorený. Samozrejme, je otvorený viac pre konštruktívne návrhy na zmenu ako pre znevažujúce prehlásenia podobné Tvojej reakcii na pravidlá F5J Inter Tour.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. kvě 2012 16:05 #7059 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma FAI - F5J
Tady je vyjádření od Richarda - anglicky: http://www.rcgroups.com/forums/showpost ... stcount=22

Další Volejník :-) ( http://hlasky-z-filmu.cz/wp-content/upl ... onialu.mp3 ), aneb "pravidla jsou nespravedlivá, protože jsem nevyhrál já".

H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.627 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám