file Daidalos - dotazy ke stavbě

Více
14. zář 2013 06:26 #10784 od Petr Koláska
No, Aleši, když mu směrovka trubkou prochází, jak píše, vidím to na házedlovou :D Takže pověz - jak jsi ji tam pasoval ty? (Já mám na dvaapůlce klasiku, takže ten postup byl čistě teoretický z jiných aplikací)

Petr: no jo, pomotal jsem Vesničku a Slunce,seno :whistle: :oops:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. zář 2013 06:44 - 14. zář 2013 06:44 #10785 od Aleš Krátký
no tak pokud mu prochazi smerovka trubkou,tak to nevim :)
mi totiz prochazi trubka smerovkou.

kazdopane trubku jsem nechal v celku, smerovku vzal, pritlacil ke konci trubky, ta udelala dva otisky do nabezky smerovky, vzal jsem skalpel, udelal v tech dvou oznacenych mistech řízy řízy (cili smerovka byla porad v celku,jen mela dva zarezy) a celou tu smerovku nasunul silou na trubku.

z vrchu i ze spodu jsem to oblil expoxidem, a pretahl sklem.



Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Přílohy:
Poslední změna: 14. zář 2013 06:44 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. zář 2013 07:00 #10786 od Jiří Michálek
Díky za inspiraci, mám tu házedlovou směrovku a nejvíc se mi líbí asi ten Alešův fígl, tzn. trubku vůbec neřezat. Ještě by mě zajímal váš názor na ovládání ocasek, jestli na 2,5 Daidala budou stačit nitě, přece jen už je to větší, než F3K, nebo jestli už by raději měly být táhla ? Mám VOP a SOP házedlového stylu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. zář 2013 07:41 #10787 od Aleš Krátký
já mam nitě, někdo má táhla.

u jednoho provázku jsem zdvojil pružiny.
kolega má dva provázky proti sobě a někdo má tedy uhlíkové táhla.

Problém jsem s tim nikdy neměl...

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. zář 2013 16:37 - 14. zář 2013 16:53 #10797 od Petr Koláska
Trochu OT, ale představa Aleše, jak dělá řízy řízy, ve mě vyvolala záchvat smíchu. Něco málo o jeho stavitelských technikách totiž proniklo i na veřejnost :D Ale co - jsou hold lidi, co se se stavbou neserou, ale i tak jim to kupodivu lítá :D Nicméně pobavilo :)

Jinak - já jsem ten případ s uhlíkovými táhly místo nití. Ono je ve své podstatě jedno, jaký způsob zvolíš, jen u těch nití(v jednoduchém provedení) to chce mít fakt dostatečně dimenzované pružiny. U jedné dvoumetrovky (ne Daidalos) jsem to kdysi trochu podcenil, dal pružiny dodávané výrobcem, a při jednom ostřejším sestupu jsem se nestačil modlit, aby ta výškovka už proboha zabrala....(zabrala, ale pružiny letěly do koše a na jejich místo šly dvakrát tak silné)
Poslední změna: 14. zář 2013 16:53 uživatelem Petr Koláska.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. zář 2013 15:19 #10807 od Petr Kurjan
Takhle jsem to spáchal já... :)



Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. zář 2013 15:27 - 15. zář 2013 15:53 #10808 od Petr Kurjan
... a tady jsou detaily lankových náhonů. Všude mám pro jistotu ocelová lanka. Na starém modelu byly kevlarové nitě, ale s teplotou to pracovalo a musel jsem stále trimovat.











Ty šroubky na pákách slouží k přesnému nastavení délky lanka. Je to odkoukané z halových modelů :)
Poslední změna: 15. zář 2013 15:53 uživatelem Petr Kurjan. Důvod: překlepy... :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. zář 2013 20:31 #10812 od Jiří Michálek
Moc díky za ty fotky, krásná, čistá stavba. Ty náhony na fotkách jsou ještě nitě, nebo už ty novější lanka ? Jak tlustý lanka používáš a kde se dají koupit ? Respektive jaký nejtenčí lanka se dají koupit ?
Dobře, že jsem do toho ještě neřízl, ty vaše inspirace mají vzestupnou tendenci. Zatím jsem osadil lože pro serva do trupu, vyrobil motorovou přepážku, osadil Al pásky pro kotvení křídla a do výškovky, kterou chci mít kvůli přepravě odnímatelnou udělal pouzdra pro šroubky. Nikam nepospíchám, tak si s tím taky hraju.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. zář 2013 07:36 #10813 od Vladimír Čermák
Prosím to lanko máš pod šroubkem jenom skříplé,nebo jak je to tam zamotané ???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. zář 2013 10:35 - 16. zář 2013 10:36 #10816 od Petr Kurjan
Ahoj, typ lanka přesně nevím, je to něco z rybářských potřeb, cena asi 80,- Kč za 5m. Zkoušel jsem i lanko opletené kevlarem, ale to je hodně pružné, kroutí se a špatně se s ním pracuje. Lanko se nedá skoro vůbec pájet, oka jsou zajištěna nalisovanými ocel. trubičkami (prodávají se taky v rybářských potřebách) a pro jistotu prolité řídkým CA lepidlem. Na přesné označení se můžu podívat večer doma. Ty šrouby mají provrtaný okraj "límce" vrtákem asi 0,8mm a lanko je tam uvázané a taky zalepené vteříňákem. Na šroubu jsou natočené asi 2-3 závity a lanko je vydené přes otvor v páce serva. Na směrovce je použitý náhon dvěma lanky, proto musí být páka se stejnou roztečí otvorů, jako má páka na servu. A pozor - páka ve směrovce je zalepená tak, aby otvory byly souměrně kolem osy otáčení! Je tedy vysunutá více na stranu, kde je závěs kormidla a osa otvorů musí procházet osou otáčení. Je to stejné jako na akrobatu se směrovkou ovládanou lanky.

A protože ocelové lanko by mohlo proříznout uhlíkovou trubku, jsou jako průchodky do trupu zalepené trubičky odříznuté ze silných injekčních jehel (průměr 1mm, růžové). Jehly jsou dost dlouhé a dají se zalepit pod hodně ostrým úhlem. Před směrovkou je trup zeslaben hned dvěma otvory pro trubičky a proto je pozalepení zesílen skelnou tkaninou, která je natočená přes zalepené průchodky. Hrany trubiček jsou trochu sražené ostrým vrtákem, aby se o ně lanko nepoškodilo. Plastové trubičky tady použít nejde, lanko by je rychle poškodilo, ocel je asi navěky... :)
Poslední změna: 16. zář 2013 10:36 uživatelem Petr Kurjan.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.700 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám