file Stavba F5j větroně

Více
04. úno 2016 14:22 - 04. úno 2016 14:25 #16082 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Stavba F5j větroně
Mno, těch 10A je krátkodobá špička, kterou garantuje výrobce, že ten BEC vydrží, aniž by shořel.... Bohužel těžko říct, jestli je to "krátkodobě" 10 vteřin nebo 10 milisekund.... Vycházel bych z těch 3A, což je upřímně řečeno pro 8 serv dost málo. Já mám v křídle třeba digitální Savoxy SH-0350 , které sice baští bez zátěže 150mA, ale můžou si pápnout i 1A (stall current). Takže takhle - ono ti to ten BEC jakš takš utáhne - jakmile ale nastane nějaká zátěžová situace pro většinu serv (třeba rychlý sestup na plných brzdách, což zatíží všechny serva v křídle), bude mu hodně horko a napětí na přijímači může klesnout pod kritickou hranici. Za předpokladu, že ti padá napětí na přijímači pod 4,5V i při pouhém pohybu serv (tedy zátěž nula nula nic), tak být tebou, pouvažuju buď o napájení celého systému pořádně silným UBECem, případně o rozdělení napájení serv mezi BEC regulátoru a další, aspoň 3A UBEC - to ale znamená překopat elektriku tak, aby něco bylo napájeno jen z toho a něco z toho.
Poslední změna: 04. úno 2016 14:25 uživatelem Petr Koláska.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. úno 2016 16:40 - 04. úno 2016 16:48 #16083 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Stavba F5j větroně
Takže hledal jsem a našel tento wattmetr. www.jino.cz/safetymaster-watmert-do-10-a-9282.html
Skočil jsem do auta, ačkoli to mám do Jina 40km, koupil jsem ho. Před chvíli poprvé vyzkoušel a na stole naměřil tohle: Napětí při opravdu rychlých, nepřetržitých pohybech všech 8mi serv nepokleslo z nastavených 6V pod 5,71V. Je to měřené na BECu regulátoru. Takže do přímače stále teklo necelých 6V. Kolik má přímač při tom testu zatím nevím jak změřit protože bych musel nejspíš zapojit měřák do všech serv a to nejde. A proud, nepřekročil 2A. Na 2,5A jsem se dostal, pokud jsem "prasecky" rukama brzdil vztlakové klapky až do momentu že opravdu řvali. V klidu přez měřák teče 0,2A s výškovkovým a směrovkovým servem jsem se nedostal přes 0,8A. Ještě jsem měřil napětí vklidu a za plného šíleného pohybu všech osmi serv na posledním křidélkovém servu. V klidu je tam 6V a v pohybu to klesne na 5,6V. Měřeno ručičkovým i digitálním multimetrem. Nevím jak se tomu dá věřit a nakolik přesně ukazuje špičky odběrů. Je na něm ale i graf a funkce max. proudu a min. napětí. Tam jsem odečetl popsané hodnoty. Co si o tom mám myslet?
Poslední změna: 04. úno 2016 16:48 uživatelem Martin Beseda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. úno 2016 17:33 #16084 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Stavba F5j větroně
Mno ... je to jeste mnohem slozitejsi, ty Ampery ktere se udavaji, jsou hooodne orientacni hodnota. Ale jinak to bohuzel nejde, je to komplikovane a pro nas normalni lidi nemeritelne..
.
Kdysi jsem meril proud na servech vrtulniku (to se dalo na stole) pomoci Eagletree sondy pro mereni proudu do serva, ale moc se jsem toho taky nenameril. Rychlost vzorkovani jsem mel 0,1 sec a to je prej moc ...
Ty proudove spicky jsou obrovske ale velmi kratke a maji je na svedomi hlavne rozbehy a zastaveni servomotoru.
Doporucuji clanky od Ing. Cerneho, ktere mame na webu.

Ja tedy pouzivam obyc metodu - zkousku ohnem: na zemi kvedlam se vsemi servy a osahavam BEC. Klidne se muze hrat, polovodice dnes vydrzi dost. Ale hlavne by nemel vypadnout prijimac.

Kdyz ta serva ridi "jen" clovek, celkem nejsou problemy. Ty prochazeji spis po vřazeni nejake stabilizace, to se pak serva nezastavi. Tak klid.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. úno 2016 06:38 - 05. úno 2016 06:41 #16085 od Milan Chalupník
Odpověděl Milan Chalupník pro téma Stavba F5j větroně
Osobně bych ten regulátor bral za 3Ampérový, nějaké špičkové hodnoty bez konkrétního upřesnění jsou jen komerční údaje. Pokud je naměřitelný pokles napětí i tvojí jednoduchou metodou, tak je to další důvod, proč bych s tím nelítal. Měl jsem na stole komerční samostatné spínané BECy s garantovanými 3A a při 2A se silně rozehřál a napětí už padalo. Nabízí se možnost, rozdělit napájení serv na jednu část z reglu a druhá část z extra spínaného BECu, nebo vše z extra BECu, nebo jiný regl se silným BECem (to je varianta nejdražší, ale nejlehčí). Osobně všude na tříčlánek používám spínaný BEC s novým "švábem" vlastní výroby (mohu nabídnout) s trvalým proudem 6A, váha tuším 8-10g, nastavitelné napětí 5V až kolik je libo.
Poslední změna: 05. úno 2016 06:41 uživatelem Milan Chalupník.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. úno 2016 07:16 #16086 od Alois Hrabáček
Odpověděl Alois Hrabáček pro téma Stavba F5j větroně
Já bych doporučovak koupit regulátor Castle a nemusíte vůbec nic řešit!!! Létá nás s tím dost pilotů v F5J a o žádném problému nevím!!!! Někteří létají s Sunrise nebo Sunrise YEP a také nic neřeší. Namontují a létají!!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. úno 2016 00:00 #16103 od Peter Maňka
Odpověděl Peter Maňka pro téma Stavba F5j větroně
Doplním, treba vyberať typ CASTLE s BEC 5A, sú aj menej.....

Kedysi dávno aj autá, potom všetko možné, potom F3F a teraz F5J

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. kvě 2016 08:41 #16810 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Stavba F5j větroně
Bylo to původně na větroně tak to dám sem.
Dělal jsem si formu na "kozlík" výškovky a blbě jsem si spočítal poloměr rádiusu na nasazení na trubku. Místo R8,75mm jsem ho udělal jenom R8mm. To znamená, že po nalaminování o vrstvě 0,75mm, na mojí 16-ti milimetrovou trubku bych to musel rvát a to nechci. Tato forma mi tu leží a je mi na nanic. Je teda na trubku cca, menší než těch 16mm. Pokud by se někomu hodila, nechám mu ji. Je hluboká 33mm široká 70mm. Nahoře začíná rovnou plochou, která přechází do R5, ten do R35,86 a ten dole navazuje na zmiňovaný R8. Na druhé straně stejně.
Na přiložené fotografii. Kdo jí chce, ozvěte se.

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. kvě 2016 08:49 #16811 od Bohumil Janák
Odpověděl Bohumil Janák pro téma Stavba F5j větroně
Ahoj,nechci ti do toho kecat,ale proč to nepřebrousíš?
Boban

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. kvě 2016 08:58 #16812 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Stavba F5j větroně
K brusce nemám přístup, neumím to na ní a znovu to upnout, aby to vyšlo se nejspíš nepovede. A je pro mne jednodužší udělat nové a už ji mám hotovou. ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. kvě 2016 09:00 #16813 od Bohumil Janák
Odpověděl Bohumil Janák pro téma Stavba F5j větroně
Ok.
Jinak máš to moc pěkné.
Boban

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.475 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám