file Co byste si koupili za letadlo na nové F5J FAI?

Více
03. led 2012 18:05 - 03. led 2012 18:07 #6267 od F5J pilot
Aleši chtěl jsem přiložit foto kde je popsaná celá futtura plocha ,rozpětí atd.. ale moje fotka je ve výborné kvalitě a nejde jsem vložit ,protože to má tady povolené jen 512 Kbit a moje má 3,6 MB ;)
Poslední změna: 03. led 2012 18:07 uživatelem F5J pilot.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. led 2012 18:07 #6268 od Aleš Krátký
skus ted .. melo by to jit.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. led 2012 18:42 #6272 od F5J pilot
Futtura I tvořena formou XPS a vyrobená ze skla a nyní další kusy budou vyráběny z Carbonu . :)
Doufám ,že vás to aspoň trochu zaujme atypickým tvarem křídla :roll:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. led 2012 19:06 #6273 od Aleš Krátký
hmm velice zvlastni.
rozepises ten bod 1 kdyztak ? prazdna vaha, plna (s cim nalozena) atd... porovnaval jsi s pikem nebo jinym ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. led 2012 20:14 #6274 od Petr Dušek

Lubomír Vaňura napsal: ...data která jsem shromáždil po dnech testování jsou taková to : :arrow:

dne: 28.12.2011
vítr: 5m/s v nárazech 8m/s
teplota : 2°C
Počasí : oblačno a místy zataženo :?
Výška vypínání motoru po 30sekundách 178m
Testovací výška : 143metrů
celkový čas kluzu po vypnutí motoru : 13:01 minut ;)

Tahle data nám toho bohužel moc neřeknou... co třeba opadání v klidu, nejlépe se záznamem z výškoměru??

Lubomír Vaňura napsal: ...nyní další kusy budou vyráběny z Carbonu.

Tohle mám chápat tak, že křídlo bude komplet uhlíkové? Jaká tkanina, obyč. nebo ST, jaká gramáž?? Pokud to samozřejmě není výrobní tajemství ;) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. led 2012 20:27 #6275 od Aleš Krátký
Jo Petře to se snažím vyzvědět už od 18:59 :-D

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. led 2012 20:50 #6276 od F5J pilot

Petr Dušek napsal:

Lubomír Vaňura napsal: ...data která jsem shromáždil po dnech testování jsou taková to : :arrow:

dne: 28.12.2011
vítr: 5m/s v nárazech 8m/s
teplota : 2°C
Počasí : oblačno a místy zataženo :?
Výška vypínání motoru po 30sekundách 178m
Testovací výška : 143metrů
celkový čas kluzu po vypnutí motoru : 13:01 minut ;)

Tahle data nám toho bohužel moc neřeknou... co třeba opadání v klidu, nejlépe se záznamem z výškoměru??

Lubomír Vaňura napsal: ...nyní další kusy budou vyráběny z Carbonu.

Tohle mám chápat tak, že křídlo bude komplet uhlíkové? Jaká tkanina, obyč. nebo ST, jaká gramáž?? Pokud to samozřejmě není výrobní tajemství ;) .


Ano Peťo tyto křídla budou vyráběny komplet z uhlíku a není to samozřejmně žádné tajemství ;) bude to z 80g/m2
ST vyrábějí nejlehčí 160g/m2 což je asi pro nás moc :D ale jinak poskytnutí dalších informací co se týče záznamů z letu nemohu předložit ,protože to mám výrobní tajemství a nechci to dávat k světu :) chápeš co tím chci říct :) ;) Aleši tobě se omlouvám ale bohůžel testování v klidu nebylo doposuď možné ,jelikož byl u nás v Hranicích pořád větr a furt to neustává od čtvrtiny prosince. ;) :) a váhu prázdného modelu jsem opomněl za to se omlouvám (moje chyba) :roll: . A co se týče tvaru křídla :) ano je to příliš vlatní a lítá to :) je to zajímavé a celkem atypické pro piloty :) zajímal by mě i názor Peti Duška jak se mu jeví toto letadlo tvarově :) ps: čím více kluci bude pilotů na F5J FAI v čr tak tím lépe ,protože mají být oficiální 2 závody v čr a i v zahraničí a myslím si že je to férová kategorie pro všechny :) :) :P :idea:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. led 2012 21:49 #6277 od Petr Dušek
Jen pro informaci, zde je 80g ST uhlík od R+G , ale uznávám že na XPS jádro v pohodě stačí normální tkanina.

Pokud jde o tvar křídel... mě osobně to moc neoslovilo, mě se nelíbí ani "šavle" na Storku, ale co člověk, to názor...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. led 2012 22:10 #6278 od Aleš Krátký
kde zmizla fotka ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. led 2012 22:26 #6279 od F5J pilot
Tady je :D ;) musel jsem to přemazat a dát jsem znova :)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.530 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám