file Co byste si koupili za letadlo na nové F5J FAI?

Více
03. led 2012 22:33 #6280 od F5J pilot
Jo a Peťo děkuji . :) Já jsem myslel že u Havla Composites byla jen 160g/m2 a zháněl kde všude a nemohl jsem jí najít ,ale v každém případě děkuji :) tak či tak klasický či DYF to už je image sice vím,že DYF je pevnější protože je tak tkané jinak ,ale správně není potřeba utrácet mraky peněz za moc drahý uhlík :)
A co se týče tvaru Peťo mě se taky nelíbil ale začalo se mi to líbit protože v letu to vypadá božsky :) vypadá to jako Arcus prostě božské :) a co se týče letového projevu ,tak model snáší extrémní větr :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. led 2012 22:44 #6281 od Tomas Hruby

Petr Dušek napsal: Pokud jde o tvar křídel... mě osobně to moc neoslovilo, mě se nelíbí ani "šavle" na Storku, ale co člověk, to názor...


Tenhle tvar by měl do značné míry fungovat jako "negativ", tedy zlepšuje stabilitu, ale může to být až moc... Něco podobného jsem měl kdysi dávno na RCH pro starty z gumipraku a bylo to až moc hodné.

Jinak obecně k tomu modelu - za klidu to asi bude dobré, je ale otázka, jak často se to využije. Ona se třímetrovka se vzletovkou 800g dá postavit i konstrukční docela snadno, sám tu mám rozkreslený "Bubble Dancer F5J", kde jsem kvůli menšímu namáhání (nemusí vydržet vlek) zredukoval počet žeber a udělal i další úpravy. Jsem si dost jistý, že bych se s motorem a akku dostal do 850g hmotnosti (rozpětí 3m), ale nějak se k tomu nemůžu odhodlat, bojím se právě té relativně malé využitelnosti. No uvidíme, teď nejdříve dodělám osazení Dragonfly pro kluka, pak možná bude nějaký čas na úvahy o podobných extravagantnostech :D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. led 2012 22:52 #6282 od F5J pilot
Tome :) já děkuji za tvou upřímnost a jak tvrdím ten model je budoucnost pro ostatní a jsem schopen ho udělat Ready to fly 800g ,ale byl by poddimenzovaný. :) nemám to od nikud stažené a nebo ukradené :P je to z hlavy mého otce a mě .
Létat to létá ,tak proč by ne ? :) stačí jen balast a nebo jak to děláváme většinou těžší baterku a jde se na start ;) já myslím osobně že by se to dalo uplatnit u při silném větru ;) :) 8-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. led 2012 07:04 #6285 od Tomas Hruby
Tvar je docela hezký, to moje bylo podobné jen principem (ucha šla aerodynamicky do "obloukového šípu"), přesný tvar se lišil výrazně.

Jinak poznámka k té hmotnosti - podle pravidel je minimum 12g/dm2, takže pro 66dm2 máš minimum 792g, pokud je těch 66dm2 celá plocha včetně VOP, u FAI se počítá s celkovým součtem. Kdybys těch 66dm2 měl jen jako křídlo, tak by se to ještě o kus posunulo, pozor na to!

K celkovému konceptu - já si myslím, že při větším dovážení do větru se začneš dostávat trochu do spirály: soudě podle malé stoupavosti (178m za 30s) tam máš extra lehký motor. Když to ale dovážíš třeba o 300g (méně nic nevyřeší), tak už bude stoupavost nedostatečná, bude se tedy muset posílit pohon, tím ale zas naroste ta základní hmotnost, navíc kdoví, jestli nebudeš narážet i na pevnost - pořád to nebude marné, ale už se to posune. Osobně bych to buď nechal jako vyloženou klidovku takhle lehké anebo naopak celkově zesílit i za cenu, že bude "klidová hmotnost" se silnějším pohonem třeba někde u 1200g...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. led 2012 14:52 #6321 od F5J pilot
ve všem souhlasím :) ale vyplatilo by se spíše už formy a to samo o sobě přibere když to bude sendvič ;) :roll: :arrow:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. led 2012 18:39 #6344 od Luboslav Nagy
Prosím vás neviete niekto či bude nejaký FAI F5J special od Reichard Modelsport? Svojho času sa tu spomínalo že by mala byť koncom roka nejaká trojmetrovka.

Ľuboslav Nagy

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. led 2012 16:21 #6346 od Bohuslav Reichard
Už jsou hotové formy na křídla,výškovku a směrovku.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. led 2012 15:13 #6382 od Bohuslav Reichard
Reaguji na několik dotazů které jsem dostal od zdejších lidí do soukromé pošty. Nová třímetrovka
bude mít 3380mm ,plocha -63,5dm2 křídla,výškovka 7dm2.Předpokládaná váha prázdného éra 850-900g.
Počítám s pohonem (motorem) asi 200g.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. led 2012 15:42 #6383 od Aleš Krátký
kdy pujde do prodeje ? cena ? samozrejmne je asi brzo na takove dotazy,ale tak neco malo by se u vedet mohlo :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. led 2012 21:32 #6387 od Petr Cejnar
Dlouho jsem přemýšlel kam zařadit příspěvek.
Včera t.j. 29.1. jsme létali soutěž RCVN - něco jako F3J s využitím navijáku. Byla zima -5st. C až nula, vítr cca občas do 5ti m/s, slunečno. Létám s ERASEREM, starší F3J cca 6let (mám jej též v elektro provedení). Do kabiny jsem strčil výškoměr, který ukazoval výšku po výstřelu z navijáku. Celkem 6 startů v rozmezí 184 - 204m. Podobně M. Rajšner s modelem PIKE dosahované výšky po výstřelu cca 185 - 195m. Při troše šikovnosti ( a to Martin je šikovný, no jám trochu taky) nebyl problém z této ýšky nalétat 10 min a přistát přesně do 20ti cm za 100 bodů.
No a tak jsem si to večer trochu přehodil do podoby nových F5J. Ono asi by neměl být takový problém to z výšky 190m nalétat s běžně dostupným F3J, F3B nebo něčím podobným. Problém může být, když to nahoře začne více foukat a trochu se to přežene s hmotností (lehký model - lehkost není všelék). Kluci Vostřelové (Samba model) měli nový model (3700mm rozpětí, 1700gr hmotnost, 22,4 gr/dm) a měli určité problémy s návratem.
Tak to jenom pro informaci (výškoměr jsem ještě nekoupil) při úvahách jaký model pro F5J.
A ještě jedna informace - na www CIAM FAI jsou již uveřejněny všechna pravidla FAI. S podivem kolik kategorií elekter existuje.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.411 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám