file Co byste si koupili za letadlo na nové F5J FAI?

Více
10. říj 2011 16:12 #5717 od Palo Lišhák
Myslím, že pre začiatok môže byť namiesto totálneho FAI-F5J špeciálu rozumným kompromisom aj zlepenec na báze F5-euro (krídla + chvost) a nový trup s menším, lacnejším a ľahším pohonom. ;)
Ako príklad pridávam detail môjho SUPRA STORK eroplánu s pohonom cca 450 W a stúpaním cca 8 m/s.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. říj 2011 18:54 #5720 od Aleš Krátký

Tomas Hruby napsal:

Aleš Krátký napsal: jaky konkretni nazor tu byl na toho shocka ? tezky ? profil spatny?
dela 3 verze, zvazoval nekdo jakou z tech tri ?


Vydrž chvíli, můj se dodělává a bude patrně první cílený více na "lehké F5J", navíc s využitím momentálně "in" uhlíku v spread tow verzi, tak uvidíme na kolik to přesně vyjde hmotnostně (podle mě to moc přes 2 kila osazené nebude, možná dokonce pod 2kg).
Jinak verzí je ve skutečnosti daleko víc, můj kus do těch zmíněných na webu až tak nezapadá. Až bude, tak to popíšu.

Co se týče výhrad, tak jen Petr konstatoval, že to není úplný výkřik nejnovějších trendů v aerodynamice, na druhé straně to ale není ani nějaká vykopávka - běžný průměr či spíše mírný nadprůměr...


tak co uz mas ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. říj 2011 06:26 #5722 od Tomas Hruby
Ještě ne, ale je to na spadnutí, dokonce už jsem viděl fotky prvních dílů křídla mého konkrétního kusu - velmi zajímavé :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. říj 2011 07:07 #5724 od Aleš Krátký
ukaz :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. říj 2011 18:58 #5733 od Jan Kubica
Porovnání Electry, Xploreru a "Štiky" (Pike Perfect) - viz http://translate.google.cz/translate?hl ... Ff5j.es%2F (ten google překlad do češtiny je na hraně, pokud vládnete, zkuste angličtinu).

H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. říj 2011 11:19 #5746 od Tomas Hruby
Docela zajímavé čtení... Trochu mi to u dvou ze tří modelů připomnělo můj vlastní komentář o Scorpionu - "létá sice výborně, ale je to háklivá potvora, která si nenechá nic moc líbit". Nezdá se to, ale leckdy to může být hodně zásadní, když člověk krouží daleko a nízko, tak je možná stabilita a "hodnost" modelu podstatnější, než pár procent výkonu dolů.

Mimochodem tento víkend budu mít jak Shocka, tak patrně i nový trup na Scorpiona s "cross tail", na to jsem hodně zvědavý, protože Scorpion se s klasickým ocasem prý docela uklidní...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. říj 2011 11:22 #5747 od Aleš Krátký
oooo,tak to doufam ze se podelis o sve nove informace :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. říj 2011 11:27 #5748 od Tomas Hruby
Neboj, určitě to všechno nafotím a popíšu. Budu mít holt co osazovat :-) ))

P.S. nejlepší fór bude, až v sobotu obdržím nový trup na Scorpiona a ten samý den při soutěži rozlomím křídlo (ještě v kombinaci s původní "motýlovým trupem) :lol: :oops:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. říj 2011 21:05 #5828 od Aleš Krátký
tome nechces se s nama o neco podelit ? :P

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. říj 2011 14:26 #5832 od Tomas Hruby
Nějak zvědavej :-)
Shocka nemám doma moc jak nafotit, počkej na zálet.

Ale abys neřekl, tak jsem cvakl to, jak vypadá ten crosstail Scorpion.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.416 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám