file Co byste si koupili za letadlo na nové F5J FAI?

Více
23. říj 2011 15:59 #5833 od Aleš Krátký
jak nemas fotit ? donesl jsi ho v krabici,tak ho vyfot po kouskach ne :)
vahy ? rozmery ? upravy?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. říj 2011 16:17 #5834 od Tomas Hruby

Aleš Krátký napsal: jak nemas fotit ? donesl jsi ho v krabici,tak ho vyfot po kouskach ne :)
vahy ? rozmery ? upravy?

Myslím slušně fotit - já to fakt moc nemám kde rozložit :(
Jinak ale pár věcí už jasných je - pohon je Kontronik Kira 480/34, regl CC Phoenix ICE 50A. Aku bude tříčlánek, kapacita mezi 1500-2200mAh. Když jsem to zkoušel, tak s vrtulí RFM 13x7,5 to bralo cca 40A při velmi slušné účiností, s AER15x10to bere na zemi cca 70A, finální vrtule tedy bude někde v tomhle rozsahu - 450-750W příkon. Mám promyšleno i jak z toho dostat cca 1,5kW, ale to si ještě rozmyslím, zda vůbec budu testovat - možná jo (kvůli EC), ale na to dojde až po záletu a odladění standardního pohonu.
Osazeno už to prakticky mám, takže je i představa o hmotnosti - pod 2 kila se nedostanu, ale je to velmi těsné, reálné minimum vidím tak na 2060g (s nějakými menšími LiPOL, ještě nemám vybráno), s Nanotech 2200 (což je maximum, se kterým počítám) pak jsem na nějakých 2120g.

Model je poměrně pevný, není to nějaký extrémní papírák, takže to bude univerzál.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. říj 2011 18:02 #5835 od Aleš Krátký
super ... ale vaha je pomerne znacna ne ?
na kolik te vysel ten pohon ? serva ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. říj 2011 18:50 #5836 od Tomas Hruby
Ad hmotnost - hele, já mám křídlo, které snese i F3J vlek, takže to není jako ta UL Supra "Carefull electric flight only", takže to pár gramů přidá. I pohon není úplně "minimalistický" - s ohledem na to mi hmotnost mírně nad 2kg přijdou normální.
Dá se dostat tak na 1800g, ale to už jsou hodně lehké modely i pohony, což ti zas přidá na "choulostivosti", což taky není vždy ideální. Kdoví, třeba si časem koupím něco "vyšlechtěnějšího" a tohle třeba nechám pro syna, ale to má čas, než se dostanu do bodu, kdy mě začne model trápit, tak to bude ještě trvat.

Ad ceny - já ani nevím - motor stojí necelých 4900 korun, to jsem kupoval nově, tak to vím, ale jinak je vše shromážděné postupně, takže jsem si ceny nepsal (raději).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. říj 2011 18:43 #5838 od Jaroslav Nezhyba
Dnes jsem navštívil B.Reicharda v jeho vývojovém středisku.Mile mne překvapil-v prototypu má letuschopný F5J FAI model r.3000mm -mírně podobný Magikovi.Technologie stavby totožná-na pohled sympatický a líbivý model- i tudy možná vede cesta k F5J FAI.Pro méně solventní modeláře ideální řešení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. říj 2011 19:36 #5839 od Tomas Hruby

Jaroslav Nezhyba napsal: Dnes jsem navštívil B.Reicharda v jeho vývojovém středisku.Mile mne překvapil-v prototypu má letuschopný F5J FAI model r.3000mm -mírně podobný Magikovi.Technologie stavby totožná-na pohled sympatický a líbivý model- i tudy možná vede cesta k F5J FAI.Pro méně solventní modeláře ideální řešení.


S Reichardem jsem také něco probíral... Jinak já řeším "ekonomické" F5J pro kluka a vedle případné dohody s Reichardem dost vážně přemýšlím and tím, že mu přeci jen koupím ten polský High-Aspect 3,1m - létat to bude úplně určitě a cena je taky snesitelná (zejména když výbavu dokážu dát dohromady kompletně z domácích zásob).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. říj 2011 05:57 #5840 od Aleš Krátký
to se nam to roji modely pro F5J jako houby po dešti :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. říj 2011 06:34 #5841 od Tomas Hruby

Aleš Krátký napsal: to se nam to roji modely pro F5J jako houby po dešti :)

Mimochodem - do slabšího větru vůbec nebude marný Scorpion, zejména pokud se potvrdí přínos "crosstail".
Scorpion je na "taktické létání" velmi použitelný a v momentu, kdy odpadne handicap nižší stoupavosti kvůli větší hmotnosti, jeho zajímavost jen naroste.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. říj 2011 06:53 #5842 od Aleš Krátký
no skorpikovi chybi jedna zasadni vec .. asi 1,5 metru

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. říj 2011 07:07 #5843 od pavol polonec
jasne :)
vetsi je lepsi :mrgreen:
mozem potovnat maly out s 4metrovkou ,porovnavas neporovnatelne

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.463 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám