question-circle Altis V4

Více
12. čen 2014 10:24 #12649 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: Nový výškoměr

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. čen 2014 11:20 - 12. čen 2014 11:22 #12650 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Re: Nový výškoměr
Hezké, malinké... trošku mi osobně ale vadí to, že při každém měření budu muset rozpojovat konektor, abych připojil čtečku, nebo je to jinak? Na obrázku Altisu je vidět, že vývod k reglu je zároveň používaný pro připojení čtečky...
Poslední změna: 12. čen 2014 11:22 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. čen 2014 12:40 #12652 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Re: Nový výškoměr
Ted jsem povesil manuály na web. Zatím ve slovenstine.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. čen 2014 14:19 #12653 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Re: Nový výškoměr
"Několikráte padl dotaz na podporu V3 výškoměrů. To bohužel u tohoto zařízení nebude možné, ale autoři vyšli majitelům starších zařízení vstříc a zařadili do výroby "staré" čtečky pro Altis V3. Kdo ji tedy potřebuje, bude brzy k dispozici."

Tohle je tedy informace docela na dvě věci... V případě že výrobce přeruší kompatibilitu u vlastní produktové řady, je lepší pobídnout majitele staršího typu (V3) nějakou zajímavou slevou (třeba 50%) k nákupu nového výrobku, než se vracet k výrobě starého příslušenství.. Kdo si dnes koupí jednoúčelové zařízení které bude do budoucna k nepotřebě?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. čen 2014 17:55 #12656 od Petr Kurjan
Odpověděl Petr Kurjan pro téma Re: Nový výškoměr
Přesně to si myslím i já a asi i další majitelé V3. Říká se tomu zpětná kompatibilita, je to v PC oboru docela běžná věc (viz. třeba USB2/3, SATA1/2/3, nebo starší formáty disket...). Nechápu, proč výrobce jednoduše nezahrne do nového přístroje podporu pro starý model, na kterém postavil vývoj současných typů a který jsme mu nakonec my zákazníci pomohli financovat...! Ale je vidět, že mladé vývojáře taková věc příliš netrápí a klidně se na uživatele V3 vykašlou. V poslední verzi programu AFM už ani nefunguje korektně zobrazení dat, která stáhnu ze starého výškoměru, proto musím používat starší verzi... Asi už se ani neobtěžují testováním softwaru na starších verzích V3. Opravdu podivný přístup, který rozhodně nebudí důvěru! Co když si teď koupím několik V4, ale po roce se na to taky vykašlou a budou propagovat třeba nějaký V5, který zase nebude zpětně kompatibilní...?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. čen 2014 17:56 #12657 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: Nový výškoměr

Radek Novotny napsal: Hezké, malinké... trošku mi osobně ale vadí to, že při každém měření budu muset rozpojovat konektor, abych připojil čtečku, nebo je to jinak? Na obrázku Altisu je vidět, že vývod k reglu je zároveň používaný pro připojení čtečky...


ne, má to mini COM konektor, kterým se to připojuje. nic rozpojovat nemusíš.

Petr Dušek napsal: Tohle je tedy informace docela na dvě věci... V případě že výrobce přeruší kompatibilitu u vlastní produktové řady, je lepší pobídnout majitele staršího typu (V3) nějakou zajímavou slevou (třeba 50%) k nákupu nového výrobku, než se vracet k výrobě starého příslušenství.. Kdo si dnes koupí jednoúčelové zařízení které bude do budoucna k nepotřebě?


když jsme se o tom tady bavili nedávno, byl přesně opačný názor, že proč jako když jsem si koupil utra drahý V3 najednou nejde na celem světě koupit čtečka hrome. AerobTec vyšel vstříc zákazníkům, udělá pár kusů "starých" a je to.

dost velkou motivaci pro kup nového je to, že čtečka je téměř stejně drahá jako samotný V4. ale co na to říct?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. čen 2014 17:58 #12658 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: Nový výškoměr

Petr Kurjan napsal: Přesně to si myslím i já a asi i další majitelé V3. Říká se tomu zpětná kompatibilita, je to v PC oboru docela běžná věc (viz. třeba USB2/3, SATA1/2/3, nebo starší formáty disket...). Nechápu, proč výrobce jednoduše nezahrne do nového přístroje podporu pro starý model, na kterém postavil vývoj současných typů a který jsme mu nakonec my zákazníci pomohli financovat...! Ale je vidět, že mladé vývojáře taková věc příliš netrápí a klidně se na uživatele V3 vykašlou. V poslední verzi programu AFM už ani nefunguje korektně zobrazení dat, která stáhnu ze starého výškoměru, proto musím používat starší verzi... Asi už se ani neobtěžují testováním softwaru na starších verzích V3. Opravdu podivný přístup, který rozhodně nebudí důvěru! Co když si teď koupím několik V4, ale po roce se na to taky vykašlou a budou propagovat třeba nějaký V5, který zase nebude zpětně kompatibilní...?


To se mi zdá zase trošku nefér. V3 byl první výrobek, defacto startupový a tam jistě nedostaneš vše co bys chtěl. Poté vyvineš něco mnohem lepšího, ale nemůžeš to posouvat dále, protože držíš kompatibilitu s prehistorickým kouskem ? kdyby tomu tak bylo u letadel Petře, tak létáme na stejnosměrné regulátory a bez telemetrie, neboť by jsme si museli kupovat na střídáky nové regulátory a na telemetrii nové příjmače. sory hoši, ale rozumně.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. čen 2014 18:00 #12659 od Petr Kurjan
Odpověděl Petr Kurjan pro téma Re: Nový výškoměr
Já na to říkám jediné - takový přístup staré zákazníky nepotěší a určitě nebudí důvěru...
Poděkovali: Petr Grümann

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. čen 2014 18:01 #12660 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: Nový výškoměr

Petr Kurjan napsal: Já na to říkám jediné - takový přístup staré zákazníky nepotěší a určitě nebudí důvěru...


starým zákazníkům vyšli maximálně vstříc tím, že obnovili výrobu starého výrobku jen proto, že ho chtěli.
Imho ty by sis koupil raději za 1500 čtečk na V3 nebo rovnou V4 ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. čen 2014 18:19 #12661 od Petr Kurjan
Odpověděl Petr Kurjan pro téma Re: Nový výškoměr
Aleši, máš pravdu, je to nefér, ale hlavně ke starým zákazníkům, kteří financovali vývoj nákupem těch starších verzí! Mám teď na výběr - zahodit starý výškoměr a koupit všechno znovu, nebo zůstat u starého a koupit si k němu starý terminál. Ale do nového modelu musím koupit zase V4 (V3 už se nevyrábí...), takže potom stejně budu muset koupit i ten nový terminál. Tobě to nepřipadá ujeté? To je opravdu takový problém umožnit připojení staršího typu na novou čtečku? Musím se tedy ptát, kdy se to samé bude opakovat s V4? Zkus mně přesvědčit, abych si nešel rovnou koupit něco jiného...

Zapomeň teď na to, že spolupracuješ s p. Rodinou a máš vzorky za lepší ceny. Zkus si představit, že si musíš všechno koupit. Asi Ti nebude jedno do čeho ty peníze vložíš. Já se už třeba obávám aktualizovat AFM, protože už mi několikrát po aktualizaci nepracoval jak by měl... Takže si myslím, že Aerobtec příliš osud starých výrobků nezajímá, kašlou na nás, pokud si nekoupíne nové!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.434 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám