question-circle Altis V4

Více
12. čen 2014 18:26 - 12. čen 2014 18:26 #12662 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: Nový výškoměr
pokud pominu vztahy které s nimi mám, tak kdybych měl V3, a z nějakého důvodu bych neměl čtečku rozhodně bych si koupil V4 už jen kvůli větší paměti a integrovaném displeji. Jako zákazníka my mě mrzelo, že V3 nejde na novou čtečku použít ALE chápu, že motor MIG400 nepřipojím na střídavý regulátor Castle Creations.

Hele nevím proč to nejde,ale asi to prostě nejde. Počkej, až se tady vyjádří někdo z AerobTecu. Každopádně mi to příjde od vás nefér. nic více :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poslední změna: 12. čen 2014 18:26 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. čen 2014 18:44 #12663 od Petr Kurjan
Odpověděl Petr Kurjan pro téma Re: Nový výškoměr
Tak jiný příklad: Kdyby Ti mobilní operátor najednou řekl, že se starým telefonem už si u něho nezavoláš, půjdeš si hned koupit nový telefon, nebo změníš operátora? Já po nich nechci aby ten starý výškoměr uměl něno nového, ale nechci kupovat další krám, který možná za rok zase zahodím...

Chápu že chtějí nějak srazit výrobní náklady, ale možná to bude za cenu ztráty důvěry starých zákazníků...

Teď mně napadá - možná by jako motivace majitelům staré verze stačila nějaká sleva na nový terminál, nebo při při nákupu nového výškoměru (například - po online registraci SN starého a nového výškoměru by dostali slevu, třeba na další nákup....). Něco takového by mohla být motivace k nákupu, alespoň pro některé váhající zákazníky a Aerobtec by mohl dále vydělat. Tohle už je ale otázka jejich marketingu...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. čen 2014 18:55 #12664 od Mirek Kotula
Odpověděl Mirek Kotula pro téma Re: Nový výškoměr
Nerad se tady promenuji! Tady Petr píše, že chápe, já nechpu. Rozumím tomu správně, že nový displej (tj. terminál?), nejde připojit k čidlu V3? Opravdu arogantní přístup ke starým zákazníkům. Výrobce by potřeboval daleko větší konkurenci, aby se obával ztratit, byť jediného zákazníka. Kolik prodali výškoměrů V3 bez displejů, ví to někdo? Slovo zákazník pro ně nic neznamená!!!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. čen 2014 18:56 - 12. čen 2014 19:00 #12665 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: Nový výškoměr
nj petře, až na to že starý telefon ti pořád pojede jako za mlada, jen nebude umět třeba Edge nebo "internet" , 3G atp... opravdu to neni tak tmavé, jak to vidíš

edit :
kluci já vám nerozumím. To samé můžete říct třeba o procesorech do PC. Mám Celeron (jede skvěle) ale chci něco více, EJHLE, nový procesor má jinou patici. co teď ? myslíte že ASUS nebo jiný výrobce vyrobí speciálně pro vás opět pár starších základních desek ? (aerobtec to udělal mimochodem) nebo že raději omezí některé funkce na novém CPU jen proto, aby mohli na nové desce provozovat i starý celeron ?

Nebudu se k tomu už vyjadřovat, očividně to vidíme všichni jinak. Mi to připadá zcela logické, a ještě udělali max co mohli pro stávající zákazníky. NĚKDO to ale vidí naopak, a to úplně.

Tímto tady nebudu šířit vlny a počkám, až se vyjádří p.Rodina. ale jak jsem řekl : :pinch: :whistle: :whistle: :evil: :S :S :silly:

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poslední změna: 12. čen 2014 19:00 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. čen 2014 19:08 #12666 od Petr Kurjan
Odpověděl Petr Kurjan pro téma Re: Nový výškoměr
Hele Aleši, zkus to vidět z druhé strany jako majitelé V3. Odbýt je hned po ohlášení nového terminálu obnovením malé série těch starých, tomu neříkám podpora ale výsměch! A vidím, že to není jen můj názor... Pan Rodina by se měl opravdu zamyslet nad přístupem k zákazníkům, kteří už mu pomohli něco vydělat.

A vzpomeň si Ty sám Aleši, z jakého důvodu jsem já vlastně kupoval ten V3 - bylo to pro Tebe, aby sis mohl vyzkoušet v Holíči létání s F5J... Tehdy jsem si ho nechal pro nově navrhovanou kategorii a za půl roku se objevil nový typ. Kdybych už tehdy věděl, že to je slepá ulička jejich vývoje, nic bych nekupoval (nepotřeboval jsem to...). Létal bych dnes s V4 a možná bych tady nic neřešil...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. čen 2014 19:19 #12667 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: Nový výškoměr
ale ON POŘÁD FUNGUJE. nic se nemění, je použitelný jak pro F5J tak pro RCEV a jiné. celá tato diskuse je o tom, že Nejnovější výrobek není kompatibilní s nejstarším.
V3 = stará čtečka
MICRO = Nová čtečka
co je na tom ?

Tady nejde ani tak o výrobek nějakého AerobTecu, ale o samotnou logiku nekonečného supportu nějakého výrobku.

Počítače, mobily, auta, tablety, aplikace (16bit, 32, 64bit) vše je zpětně kompatibilní ? ty Petře moc dobře víš, že ani jedna ze zde zmiňovaných věcí nemá zpětnou podporu ! moc dobře to víš....

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. čen 2014 20:49 #12668 od Mirek Kotula
Odpověděl Mirek Kotula pro téma Re: Nový výškoměr
Alešku, netvrď mě, že si každý rok kupuješ nový telefon. Já jsem měl V-trojku přesně jeden rok.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. čen 2014 21:12 #12669 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma Re: Nový výškoměr
Chápu to dobře? V roce x je na trhu výškoměr a terminál, já se můžu rozhodnout, zda se spokojím s vyblikáváním, nebo si zakoupím i terminál. Jsem spokojený s vyblikáváním. Poté se výroba obou ukončí. Doprodají se staré zásoby a já si vzpomenu, že by se mi zobrazovač přece jen hodil. Výrobce tedy několik kusů starých čteček dovyrobí.
Mezitím vznikne nový výrobek, který už není se starým kompatibilní, můj starý výškoměr je však stále plně funkční a dělá přesně to, co v době zakoupení.
Opravdu nezodpovědný přístup! :unsure:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. čen 2014 21:17 - 12. čen 2014 21:19 #12670 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: Nový výškoměr

Mirek Kotula napsal: Alešku, netvrď mě, že si každý rok kupuješ nový telefon. Já jsem měl V-trojku přesně jeden rok.


tak ji používej dál, ona přece funguje pořád ne ? nevidím problém. Nikdo ti nenutí novou čtečku. a DOKONCE ti výrobce vyrobil výrobek, který se už rok neprodává jen proto,aby jste nebyli ochuzeni.

btw. koupil jsem si telefon před půl rokem, a už nepodporuje HSPA+ a už vůbec ne LTE. a co jako ? používám ho denně, stejně jako vy svoje V3 přece.


jak píše Radim (konečně rozumný názor) "Opravdu nezodpovědný přístup!" (doufám, že cítíte tu ironii)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poslední změna: 12. čen 2014 21:19 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. čen 2014 22:59 #12672 od Petr Kurjan
Odpověděl Petr Kurjan pro téma Re: Nový výškoměr
Radime, ono je to trochu jinak - v době kdy začala výroba V4, byly na trhu ještě obě varianty a nikdo netušil, že tu starou už brzy vůbec nekoupí a nová je s ní úplně nekompatibilní. Byly ještě dokonce i terminály, ale finančně nad mé možnosti. Nová verze byla o něco dražší a já nechci utrácet. Logicky tedy koupím levnější V3 a o chvíli později třeba ještě jednou. Stále ještě nevím, že jsem vlastně koupil zboží z výprodeje - jeho cena neklesá, o budoucích plánech výrobce mlčí. Předpokládám tedy, že podpora bude trvat ještě několik dalších let (není to jen sezonní zboží...).

Ale ouha! Za půl roku je prodej V3 ukončen a na trhu zůstal jen drahý model V4 s displejem. A terminály ke starému typu už se taky nedělají. Pro načtení dat a nastavení sice mohu použít PC, ale i ten program po několika aktualizacích přestane s mojí verzí výškoměru fungovat - ještě že mám na disku schovaný i ten starý program... OK, asi je to jen chyba programu, ale i to ukazuje na přístup výrobce. Potom se s velkou slávou objeví terminál nový, s vice funkcemi. Má jen jedinou vadu - i když ho všichni s nadějí očekávali, nedá se tento nový super špica cool terminál použít se starším typem výškoměru, byť je to stejný výrobce a není to zase tak stará věc... Pokud chci novou krabičku plně využívat, měl bych si k ni koupit i nový výškoměr, je přece tak cool... Ale protože je výrobce chytrý a vidí zoufalé a neuspokojené zájemce, chce je uklidnit a nabídne současně omezenou sérii starých terminálů. Tak co teď? Mám rozbít prasátko, spočítat drobné a honem koupit poměrně drahý terminál ke starým verzím, který ale umí jen zlomek funkcí toho nového a V4 neumí vůbec? Nebo si mám koupit nový, cool přívěšek na krk s hromadou vychytávek, ale k výškoměru stále vozit na letiště notebook? Nebo to staré zahodit a koupit všechno znovu? No jo, ale na to teď nemám! OK, koupím třeba jen nový terminál a snad někdy později i nové výškoměry. Ale co když se bude historie za rok opakovat, V4 už zase nebudou a novější budou zas úplně jiné, nekompatibilní? Můžu ještě výrobci věřit?

Takže závěr: Jde mi hlavně o to, že nová věc měla být opravdu univerzální a pokrýt potřeby VŠECH majitelů výškoměrů Altis bez rozdílu jejich verze. To by byl skutečně správný krok, ne tohle dělení a na staré a nové! Pokud už mám za takový, jinak jistě užitečný, doplněk platit, chci co největší užitnou hodnotu! Kupovat terminál pouze pro starý V3 je v takovém případě velký krok zpět... :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.472 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám