question-circle Motor + vrtule + baterky pro F5J

Více
09. bře 2016 16:44 - 09. bře 2016 16:58 #16354 od Martin Horák
Mohu se zeptat. Koupil jsem 2s lipol Foxy 1000mAh . Při koupi jsem si změřil oba články a hodnoty byly stejné po několika nabití a vybití z lítání jsem dneska po dolítání změřil články a jeden měl 3,15 a druhý 3,65 po nabití 4,08 a 4,15,samozřejmě pokaždé při nabíjení balancuji, je to normál nebo je to špatný a zralí na reklamaci.Děkuji za odpověď Martin
Poslední změna: 09. bře 2016 16:58 uživatelem Martin Horák.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. bře 2016 17:46 #16355 od Petr Dušek
Jak máš nastavené vypínací napětí na regulátoru? Zdá se mi že tu baterii vybíjíš víc než je zdrávo.

Taky mám trochu pochybnost o správnou funkci balanceru. Před ukončením nabíjení ukazují oba články 4,2V ??

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. bře 2016 19:17 #16357 od Martin Horák
Balancer mám samostatný diodový a vypínací napětí na reglu 3,1 na článek.Martin

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. bře 2016 19:41 #16358 od Petr Dušek

Martin Horák napsal: Balancer mám samostatný diodový...

... tak to by mi musel nějaký elektronek vysvětlit jak tohle funguje, do toho se raději nebudu pouštět ;) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. bře 2016 20:28 #16360 od Martin Horák
Tak asi takhle :woohoo:
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. bře 2016 20:36 #16361 od Milan Chalupník
Do "samostatného diodového balanceru" se také nebudu pouštět, ale vidím v těch 3,15V na článku, naprázdno velký problém. Ve vzduchu se snažím LiPolky nedostat pod 3V, pokud vidím, že při tréninku na tříčlánek jsem po několika startech vystoupal ještě další start a telemetrie mě zahlásila minimum během motoru něco jako 9,0V nebo méně, tak dolítám deset minut a jdu nabíjet. Kdybych ji změřil před nabíjením naprázdno, tak bude mít třeba 11V. Ale nikdy ne těch 3,15V. Tam se šlo na motor asi hodně pod těch nastavených 3,1V hlídaných. Ono to stejně hlídalo 6,2V jako celek, a když je jeden článek špatnější, tak 6,2 = 3,5+2,7 (třeba). Balancer to musí pěkně dorovnat s nabíjením, zkus nabíjet jen malým proudem, klidně menším než tím, kterým rovná balancer (běžně 0,5A), například 0,2A a dát jí pár cyklů při šetrném vybíjení, třeba nabíječem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. bře 2016 20:40 #16362 od Milan Chalupník
Aha, chápu, ten mám taky. Zkus vyčistit, vystříkat balanční konektory. Něbo je vyměnit za pozlacené, ty originál po pár deštích korodují.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. bře 2016 20:18 #16418 od Pavel Svoboda

Petr Dušek napsal:

Tomas Hruby napsal: Kde na jejich stránkách jsi to našel?


Je to tady

na www.hendrychtechnik.eu/ jsem TU "červenou lišku" nenašel ...
ale TADY ano

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. bře 2016 13:16 #16474 od Martin Beseda
Je nějaký jednoduchý způsob, jak zjistit odběr sestavy bez nutnosti použití klěšťového multimetru (nemám)? Jde mi o orientační hodnotu.
- motor: www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_vie....asp?idProduct=25077
- vrtule 8/6
- baterka 3čl.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. bře 2016 13:55 - 30. bře 2016 14:01 #16476 od Petr Koláska
Jen tak hooodně nahrubo:
1. Dobij baterku doplna
2. Napíchni obyčejný multimetr na kontakty baterky
3. Zapni motor naplno na přesně určenou dobu (např. 30 vteřin) a zapiš průměrnou hodnotu na napětí (V) za běhu
4. Dobij baterku opět doplna a zapiš si dobité mA

S tímhle se už poté dá spočítat výkon na základě vzorce napětíxproud=příkon a příkon x 0,8 (teoretická účinnost)=cca výkon

Pomůcka: dobiješ-li po 30 vteřinách běhu motoru např 200mA (0,2A), znamená to, že do soustavy tekl proud 24A (0,2*3600/30)
Bude-li na baterce napětí 11,5V za běhu, pak bude výkon sestavy přibližně 220W.

Doufám, že jsem se v těch úvahách někde nesekl, když tak mě opravte, fyziku jsem měl ve škole naposledy před skoro 20 lety :) Já na tohle mám měřák z Hobbykingu :)
Poslední změna: 30. bře 2016 14:01 uživatelem Petr Koláska.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.497 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám