file rcek v praxi

Více
07. kvě 2010 06:13 #1798 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma rcek v praxi
Ještě jedna moje poznámka, už poslední k tomuto "tématu".

Dogmatickým (nebo rádoby přesnějším) používáním výrazu "vrtulový kužel", popř. "špička vrtulového kuželu" už a priori diskriminujete lidi typu Radka Sohra, protože (pokud vím) zatím on jediný vnesl do naprosté šedi klasických soutěžních speciálů staronovou koncepci s tlačným motorem (použitelnou!!!). A za to má hned dostat přes prsty? No nevím, jsem asi divný, ale já uvažuju jinak.

Myslím si, že špička modelu je naprosto jasný termín a je fuk, co tam je. V tomto pravidla hovoří jasně a není potřeba dělat po přistání žádnou ekvilibristiku s modelem, aby byl změřen.

Pokud by se ale časem opravdu ukázalo, že s tím má většina (!) problém, tak je možné změnit termín "špička modelu" na "nosovou část trupu", kterou jsem mj. viděl v překladu pravidel pana Tomáše Bartovského, o jehož technické zdatnosti asi nikdo nepochybuje. Ovšem i on používá někdy výraz "špička modelu".

P.S.
A teď jsem zvědavý, co se objeví příště.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. kvě 2010 09:00 #1799 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma rcek v praxi
špička modelu a nosova čast je podle me to same jirko ... opravdu netusim co se tady resi za slovickareni .. staci pouzivat selsky rozum

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. kvě 2010 12:24 #1801 od Mirek Kotula
Odpověděl Mirek Kotula pro téma rcek v praxi
Pánové nedivme se, stačí se podívat do parlamentu, tam je také pár lidí co se za každou cenu musí zviditelnit a nebo si lehounce RÝPNOUT. :o

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. kvě 2010 19:00 #1802 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma rcek v praxi

Aleš Krátký napsal: špička modelu a nosova čast je podle me to same jirko ... opravdu netusim co se tady resi za slovickareni .. staci pouzivat selsky rozum



http://en.wikipedia.org/wiki/Blohm_%26_Voss_BV_141 :lol: H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. kvě 2010 08:53 #1804 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma rcek v praxi
i v tomto pripade to je jasne ... :-D
1) je to ta cast modelu,ktera je proste nejvice vepredu,a jakoze urcite jedna je treba o cm vice vepredu (predpokladam ze vtrule?)
2) uprimne, bavime se o modelech letadel ktere maji cca 0.5 kg a jsou to vetrone .. nic takoveho asi nikdy na letisti neuvidime.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. kvě 2010 12:07 #1805 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma rcek v praxi
Hele, ja myslel, že je to celé sranda, on to někdo bere vážně jo? Tedy já tu fotku ze Vsetína pochopil jako recesi, které jsem se srdečně zasmál. Ale ta diskuse potom už k smíchu není, pokud si pravidla opravdu někdo vykládat tak doslovně, zaslouží nakopat do ... a nepouštět na letiště.

Nicméně, pokud by si někdo myslel, že je to potřeba definovat opravdu přesně a neprůstřelně (jako že si to nemyslím), tady je ještě jeden příklad který má ty "přední části" 2 -

Grumman XF5F - extrémní případ letadla, kde trup nepřesahuje náběžku křídla (ale dvoumotoráků, u kterých gondoly přesahují špičku trupu (jestli je ten termín správně :D ) je mnohem víc). A pokud by ani toto nestačilo, tak navrhuji nalepit na křídlo elektrovětroně tyčky s "bambulkami", které budou přesahovat špičku trupu. Dost absurdní, co? H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. kvě 2010 13:45 #1806 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma rcek v praxi
myslim ze na reseni blbosti muzeme tento thread presunout do kose ... kdyby jste radeji resili neco duleziteho,chjo

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. kvě 2010 14:11 #1807 od Zbyněk Smola
Odpověděl Zbyněk Smola pro téma rcek v praxi
Fotku jsem poslal ne jako recesi ale ukázku toho že je možné změnit zažité postupy. Bohužel toto řešení přináší zřejmě více záporů než výhod. S měřením neměl Radek ani pořadatelé žádné problémy. Prostě se před závodem řeklo ke kuželu a hotovo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. kvě 2010 19:26 #1808 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma rcek v praxi

Zbyněk Smola napsal: Prostě se před závodem řeklo ke kuželu a hotovo.

Takže pravidla jsou zbytečná. Hmmmm. :(
Jen se hrozím, aby si tenhle mustr nevzali i ostatní pořadatelé.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. čen 2010 16:38 #1978 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma rcek v praxi
Opět budu považován za nemístného provokatéra, ale je tu nějak mrtvo :)

V Americe létali výškové spínače, co není až tak zajímavé, ale přepočty v rundách na 1000 bodů vítěze se dělaly jen z letových bodů, tj. be z přistání. Podle mě to má logiku, protože termika (většinou) neovlivňuje, jak přesně kdo přistává. Teď, když stejně všechno počítá "Alešware", tak by to snad nebyl problém zavést i u nás. Nebo je to blbost? H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.438 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám