file rcek v praxi

Více
09. zář 2010 10:43 #2378 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma rcek v praxi

Tomas Hruby napsal: Petře, proč si myslíš, že jsou výsledky ze soutěží se samoměřením nějak méně hodnotné či důvěryhodné?

Tohle jsem nenapsal, a nemyslím si to. V současnosti samozřejmě samoměření s úrovní výsledků nijak nesouvisí. Ale pokud by se do budoucna přijal můj návrh, samozřejmě lze předpokládat, že na zápočtové soutěže by jezdilo víc lidí a pro pořadatele by to byla otázka prestiže uspořádat takovou soutěž, i když by s tím měl víc práce.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. zář 2010 10:46 #2380 od Vladimír Čermák
Odpověděl Vladimír Čermák pro téma rcek v praxi
S Petrovým návrhem jako několika letý pořadatel soutěží RCEJ zásadně nesouhlasím. Když už by se to mělo rozdělilo do dvou skupin, do žebříčku by jsem počítal soutěže pouze se samoměřením. Možná je to proti pravidlům, ale výsledek naměřený fundovaným ( v dané kategorii aktivním ) modelářem, bude nepochybně jistější než nějakým dobrovolníkem v lepším případě sice modelářem ale v úplně jiné kategorii.
Rozdělit soutěže na žebříčkové a nežebříčkové je nesmysl.
Již jsem o tom mluvil v Chomutově s Jirkou Veselovským. Navrhoval by jsem v kategorii RCEK vyčlenit několik soutěží do tzv.Česko-Moravského poháru jako u volňasů Český pohár, které by třeba přilákaly více lidí a sešli by se tam modeláři od Ostravy po Chomutov.Takové TOP soutěže. Stačily by tři za rok. Jinak se sejdeme jednou na mistráku a to je strašně málo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. zář 2010 10:54 #2381 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma rcek v praxi
Nějak nechápu ten zásadní nesouhlas. Jestli tomu budeme říkat zápočtové soutěže nebo pohár je úplně jedno. V obou případech jde o vyčlenění některých soutěží do "vyšší ligy", s předpokladem, že se na nich bude scházet víc lidí.
S Českým pohárem volných modelů mám dlouholeté zkušenosti, takže celkem vím o čem mluvím...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. zář 2010 10:58 #2382 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma rcek v praxi

Vladimír Čermák napsal: S Petrovým návrhem jako několika letý pořadatel soutěží RCEJ zásadně nesouhlasím. Když už by se to mělo rozdělilo do dvou skupin, do žebříčku by jsem počítal soutěže pouze se samoměřením. Možná je to proti pravidlům, ale výsledek naměřený fundovaným ( v dané kategorii aktivním ) modelářem, bude nepochybně jistější než nějakým dobrovolníkem v lepším případě sice modelářem ale v úplně jiné kategorii.
Rozdělit soutěže na žebříčkové a nežebříčkové je nesmysl.
Již jsem o tom mluvil v Chomutově s Jirkou Veselovským. Navrhoval by jsem v kategorii RCEK vyčlenit několik soutěží do tzv.Česko-Moravského poháru jako u volňasů Český pohár, které by třeba přilákaly více lidí a sešli by se tam modeláři od Ostravy po Chomutov.Takové TOP soutěže. Stačily by tři za rok. Jinak se sejdeme jednou za rok na mistráku a to je strašně málo.


Pánové já bych tu otázku samoměření nehrotil ani na jednu stranu. Sám jsem sice největší bordel zažil na akci s časoměřiči, nicméně bohužel vím i o případu, kdy byly při samoměření připisovány minimálně podezřelé hodnoty - tohle je vždy o konkrétní situaci.

Naproti tomu ale má něco do sebe myšlenka pár soutěží "zdůraznit" - je asi jedno, zda se tomu bude říkat pohár nebo zápočtová soutěž. Jen by si navrhovatelé měli uvědomit, že to bude i práce pro vyhlašovatele - nestačí jen nějakou soutěž jinak nazvat, slušel by tomu i nějaký sponzor, který by ocenil celkové vítěze - prostě posílit motivaci... Pokud by to někdo dokázal, tak to asi soutěžící ocení a úspěch by to mít mohlo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. zář 2010 10:58 - 09. zář 2010 11:04 #2383 od Vladimír Čermák
Odpověděl Vladimír Čermák pro téma rcek v praxi
Ten nesouhlas se týká rozdělení na žebříčkové a nežebříčkové.
Sehnat sponzory na jednu soutěž za rok by se snad dalo.Pro hodně lidí by to byl důvod k výpravě na vzdálenou soutěž.
Poslední změna: 09. zář 2010 11:04 uživatelem Vladimír Čermák.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. zář 2010 11:03 #2384 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma rcek v praxi

Vladimír Čermák napsal: Ten nesouhlas se týká rozdělení na žebříčkové a nežebříčkové.

Pouze označení jako Pohár úroveň soutěže nezvedne, musí v ní jít o něco víc, než v těch ostatních, proto jsem navrhl rozdělení na žebříčkové a nežebříčkové. Tak jako v ČP volných modelů jde o nominaci reprezentace, proto má vyšší úroveň, ne proto že se to jmenuje Český pohár.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. zář 2010 16:11 #2385 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma rcek v praxi
Tady je "definice časoměřiče" ze Sportovního řádu ČR 2010:

4.2.5. Časoměřiči
Ustanovují se pro měření letového času modelů. Na startovišti je časoměřič povinen kontrolovat dodržování
charakteristik modelů a zařízení včetně označení modelů licenčními čísly. Měření letového času časoměřičem je
vždy platné s výjimkou případu, kdy sám připustí omyl.
Časoměřič má právo žádat od soutěžícího podpis do startovacího lístku na znamení souhlasu se zapsaným
naměřeným výkonem. Tento výkon je platný i v tom případě, kdy se soutěžící na startovní lístek odmítne podepsat
Vyžaduje se přiměřená zkušenost pro měřenou kategorii a věk nejméně 15 roků.


Možná jsem to špatně pochopil, ale o zákazu samoměření tam není ani slovo. Pokud by to bylo opravdu zakázané, tak dle mého soudu víc jak polovina soutěží zahyne. Tím jsem naznačil i můj názor do zdejší diskuse. Samoměření v případě veřejných soutěží určitě ano. Jen to mi zaručí korektní měření (při vší úctě k dobrovolným časoměřičům), protože ani Honza, ani Jarda, ani Jirka .... nemají jediný důvod mi "nadržovat" a opačně platí totéž.
Teď mě ale napadá, že takhle se do toho finále nedostanu asi nikdy.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. zář 2010 16:37 #2386 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma rcek v praxi
Sportovní řád 2010, pravidla RCEK:

9.6.7.14.2. Povinnosti časoměřičů
a) Pořadatel musí zabezpečit kvalifikované, zodpovědné a dostatečně informované časoměřiče, kteří znají pravidla
a dokážou se rychle a správně orientovat a rozhodovat, aby neohrozili šance soutěžícího v soutěži.


O povinnosti soutěžícího sehnat si před každým startem časoměřiče, tam není ani slovo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. zář 2010 18:34 #2388 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma rcek v praxi

Petr Dušek napsal: Sportovní řád 2010, pravidla RCEK:

9.6.7.14.2. Povinnosti časoměřičů
a) Pořadatel musí zabezpečit kvalifikované, zodpovědné a dostatečně informované časoměřiče, kteří znají pravidla
a dokážou se rychle a správně orientovat a rozhodovat, aby neohrozili šance soutěžícího v soutěži.


O povinnosti soutěžícího sehnat si před každým startem časoměřiče, tam není ani slovo.


Nejkvalifikovanějším a nejinformovanějším časoměřičem je určitě sám soutěžící, ne :-) . A proč k soutěžícím do jednotlivých kol a startovišť nenalosovat i časoměřiče? Alešware by to určitě zvládlo.

Já celkem rozumím té snaze o co největší objektivitu nezávislých časoměřičů, na druhou stranu "samoměření" (což taky v podstatě není to, co to slovo napovídá - to by si každý musel měřit sám sobě) je realitou - a já opravdu nevím o žádném případu, kdy by došlo k nějakým naschválům.

Po těch větších soutěžích už "toužím" dlouho, ale než rozdělovat soutěže do kategorií je podle mě lepší dávat body podle počtu soutěžících. Například, pokud je na soutěži 30 lidí, má vítězství určitě větší cenu než vítězství mezi 8. Do žebříčku ale mají oba stejně. Pokud by se dávaly body podle počtu soutěžících, nestálo by za to na ty malé soutěže vůbec jezdit (alespoň chrtům, kterým jde o body). Takové soutěže by potom buď zanikly nebo by pořadatelé hledali cesty, jak soutěžící přitáhnout. Obojí by vedlo k větší kvalitě. A nebylo by nutné rozdělovat "administrativně", za rok by bylo jasno, která soutěž je "zápočtová" (protože tam jezdí hodně lidí a je za ni velký počet bodů) a která jen poletovací, protože body za umístění žebříček neovlivní.
H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. zář 2010 18:37 #2389 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma rcek v praxi

Petr Dušek napsal: O povinnosti soutěžícího sehnat si před každým startem časoměřiče, tam není ani slovo.

Máš pravdu předsedo...

Přesto tvrdím, v souladu s Tomášem, že než některé časoměřiče z lidu, tak si ho raději vždy seženu.

A co říkáš na tohle:
9.6.7.2.2. Vytyčení letové plochy
a) Na letové ploše se musí vyznačit startovní čára a nejméně 6 m široký bezpečnostní koridor vzletového prostoru,
depo pro soutěžící a pořadatele soutěže. Vzdálenost mezi nejbližšími body vzletového prostoru a depa pro soutěžící
nesmí být menší než 30 m, zrovna tak překážky na zemi nesmí být blíž než 30 m od vzletové a přistávací plochy.


Vzhledem k tomu, že se celou sezónu startuje z kruhu (v RCEK), tak je docela klika, že se zatím nenašel nikdo se zbytečnou stovkou na protest, který by hravě vyautoval celou soutěž. Přitom by stačilo málo. Vyznačit (aspoň pomyslně) safety line a z té startovat. Do kruhu se přechází až na přistání.

Jinak za mě tuhle debatu končím, protože nejsem ochotný přijmout nesmysl v podobě toho, že když nemám časoměřiče (jakoukoli kvalitu), tak že nebudu dělat soutěž. Přesto přeju všem, kteří ty časoměřiče mají, aby jim to hodně dlouho vydrželo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.407 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám