file rcek v praxi

Více
28. čec 2010 08:44 #2167 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma rcek v praxi
nemyslim si ze se ostatni chyti, pokud totiz neni skrataci,staci aby jsi jednou pristal o minutu drive nez ti co motorovali 40 misto 35 a jsi mimo hru ... to riziko je priliz vysoke proste.

to si myslim ja :)
kazdopadne kdyz nebude skrtaci tak se piloti prizpusobi,ale jak rikam,na ukor dramaticnosti souteze.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. čec 2010 08:52 #2168 od jan kadlec
Odpověděl jan kadlec pro téma rcek v praxi

Aleš Krátký napsal: nemyslim si ze se ostatni chyti, pokud totiz neni skrataci,staci aby jsi jednou pristal o minutu drive nez ti co motorovali 40 misto 35 a jsi mimo hru ... to riziko je priliz vysoke proste.

to si myslim ja :)
kazdopadne kdyz nebude skrtaci tak se piloti prizpusobi,ale jak rikam,na ukor dramaticnosti souteze.

Takže pokud nebudu mít možnost "zariskovat si zadarmo" ( čti nemám možnost riskovat s jistotou, že případný neúspěch smažu ), budu létat na "jistotu". Hmm, to musí být drama.
Proč si jednoduše nepřipustit fakt, že vítěz musí být v něčem lepší, než ostatní ? Třeba jen v té odvaze vypnout motor byť jen o 1s dříve, než ostatní ?

Jan Kadlec

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. čec 2010 09:01 #2169 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma rcek v praxi
ale at klidne nekdo vypne, ja jen rikam ze pokud proste neni moznost skrtat, ja (a urcite i par dalsich lidi) proste poleti vyrovnane vysledky "jistoty" aby se dostalo do finale ..
a drama to prave ze vubec neni kdyz se neskrta :-D

ve finale uz to je neco jineho,tam se leti jeden let,tak se riskovat musi.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. čec 2010 15:46 #2172 od Martin Falticko
Odpověděl Martin Falticko pro téma rcek v praxi
Chlapy, nechcete tohle téma rozdělit na dvě a hodit sem třeba anketu? Dotaz platí pro admina.

K tématu: Ten, kdo létá na jistotu, by neměl patřit do špičky startovního pole, ale spíš do průměru. Jestliže jsou výkony pilotů velmi vyrovnané, rozhodne o pilotových kvalitách také schopnost odhadnout okolní situaci - počasí apod. - a podle toho zariskovat. Někdy to vyjde a někdy ne. Čím víc se riskuje, tím víc je soutěž zajímavější a napínavější. Tak proč si hrát na vyrovnané lety a na "pouhý" průměr? Bez škrtacího kola by se riskování dost omezilo, jak už bylo zmíněno v předchozích příspěvcích. Jestliže je někdo pohoršen, že škrtnutím jeho nejhoršího kola si výsledkově pohoršil, je to jen jeho problém - pravidla platí pro všechny stejně a třeba příště si ve výsledku polepší. Škrtání nejlepšího a nejhoršího kola současně je zajímavé, jenomže to by vyžadovalo vždycky aspoň jedno soutěžní kolo navíc a asi by to mnoho nepřineslo - pokud lítám vyrovnané časy, spíš "uletím" směrem dolů než nahoru, kde už není moc prostoru pro zlepšování.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. čec 2010 16:56 #2173 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma rcek v praxi
Jako admin to zatím nechám být. Ona ta debata okolo škrtacích startů je takový vedlejší produkt, nicméně to podle mě ukazuje (klucí, dělám ze sebe snadný cíl, ládujte :) ), že v RCEK jsou dva problémy:

- kvalifikace o ničem nerozhoduje, soutěž začíná až ve finále
- VMR společně se správnou technikou umožňuje dostat se do finále téměř s jistotou

Aby bylo jasno, jako v každém oboru lidské činnosti je i tady úzká špička, která umí a zalétá kdykoliv a s čímkoliv, ale podle mě ten systém kvalifikace a finále v podstatě brání tomu, aby se prosadil, třeba i jednou a jen díky klice, i někdo z průměru. Ve výsledkovkách jsou nahoře pořád stejná jména a na mě to dělá dojem, že špička si ty 4 lety "nějak odhází a napadá", průměr ví, že na finále nemá, tak se ani moc nevzrušuje, se zájmem se podívá na špičku ve finále a potom jede domů a příště už se na to vykašle.

Kdysi, když jsme pekli RCES (kdo si ještě vzpomene?) jsem prosazoval VMR, ale v diskusi jsem byl učenými kolegy přehlasován, že by to tu kategorii zabilo. Tenkrát jsem tomu nevěřil, ale dnes se mi zdá, že měli pravdu.

A teď do mě :D
H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. čec 2010 17:14 #2174 od Martin Falticko
Odpověděl Martin Falticko pro téma rcek v praxi
Je to sice vedlejší debata, ale pokud sem dorazí člověk, co není v obraze, a uvidí pět, deset nebo patnáct a víc záložek, okamžitě přestává stránky číst a zavírá prohlížeč - pádné informace se tu nedoví bez celodenního čtení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. čec 2010 18:24 #2176 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma rcek v praxi
...až bude míst ve finále méně než je počet "špičkových soutěžících" a to bude velmi brzy, bude se závodit od prvního kola. Jsem si jistý, že příští rok to již vypukne a když ne, tak o tom zase budeme debatovat...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. čec 2010 18:49 #2177 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma rcek v praxi
pravdu mas Radime :)
ad ostatni nazory : ano do finale se dostavaji v drtive vetsine ti sami lide,je jedno jakou zvoli taktiku, ve finale je to stejne jedno, takze z meho pohledu je zbytecne riskovat zaklad. Finale rozhoduje a je jedno jak se tam kdo dostane. proc ovsem neurychlit ten vyvoj smerem k akcnimu napinavemu taktickemu litani tim ze se bude skrtat a ne cekat az se finalove startoviste vyberou lidmi,kteri tam jen nalitaji vyrovnane prumery a napadaji. Tento rok to treba jeste jde, pristi uz to tak asi nepujde IKDYZ je zajmave ze tato moje zbabela strategie stacila i na serialu mistrovstvi evropy na naprosto bajecne misto. takze bych to tak akcne zase nevidel s tim samovyvojem :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. srp 2010 14:00 #2295 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma rcek v praxi

Jan Kubica napsal: Jako admin to zatím nechám být. Ona ta debata okolo škrtacích startů je takový vedlejší produkt, nicméně to podle mě ukazuje (klucí, dělám ze sebe snadný cíl, ládujte :) ), že v RCEK jsou dva problémy:

- kvalifikace o ničem nerozhoduje, soutěž začíná až ve finále
- VMR společně se správnou technikou umožňuje dostat se do finále téměř s jistotou

Aby bylo jasno, jako v každém oboru lidské činnosti je i tady úzká špička, která umí a zalétá kdykoliv a s čímkoliv, ale podle mě ten systém kvalifikace a finále v podstatě brání tomu, aby se prosadil, třeba i jednou a jen díky klice, i někdo z průměru. Ve výsledkovkách jsou nahoře pořád stejná jména a na mě to dělá dojem, že špička si ty 4 lety "nějak odhází a napadá", průměr ví, že na finále nemá, tak se ani moc nevzrušuje, se zájmem se podívá na špičku ve finále a potom jede domů a příště už se na to vykašle.


Trochu jsem se probíral výsledkovkami a navíc jsem se zas po dlouhé době dostal na soutěž. Vidím dvě věci, které by se pro tyto debaty neměly přehlédnout.

- I kdybych bral jako fakt, že kvalifikace o ničem nerozhoduje, tak je pořád zásadní pro žebříček, za finále dostanou mírný bonus jen první tři, pro ostatní je ale započítán výsledek ze základu. A kupodivu pro dost lidí je žebříček hodně prestižní.
- Pole se jednoznačně vyrovnalo, ta představa, že má špička jasno je dost mimo realitu už dnes, příští rok to pak nebude platit už zcela jistě.

Závěry z toho, nechť si každý udělá sám.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. srp 2010 17:31 #2297 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma rcek v praxi
bohuzel zebricek zajma snad jen "prazaky" :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.472 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám