file rcek v praxi

Více
29. srp 2010 18:18 #2298 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma rcek v praxi

Aleš Krátký napsal: bohuzel zebricek zajma snad jen "prazaky" :)


To se teda pleteš, co pamatuju s RCEJ, tak naopak pražáci se starali víc o soutěže a na žebříček kašlali (neber doslova, ale prostě to nebyla priorita), víc to bralo naopak lidi z "venkova".

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. srp 2010 20:34 #2299 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma rcek v praxi
asi zname oba jine lidi :)
ze sveho okoli co znam (a ze jich znam dost ze soutezi) tak 80% skoro ani nevi,ze nejaky zebricek je , natoz jake maji umisteni v nem.
ale prazaku znam par,kteri litaji jen pro zebricek.
ale to je asi jedno ne?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. srp 2010 07:50 #2300 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma rcek v praxi
Jojo, na naší výměně názorů nijak nezáleží (mimochodem se stejně asi lehce míjíme, já tím "venkovem" nemyslel nikoho z Ostravy a okolí).
Podstatné je (a o tom jistě spor není), že zkrátka a dobře ta přímá vazba základní části na žebříček tu existuje.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. srp 2010 09:56 #2302 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma rcek v praxi
ano existuje :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. srp 2010 10:18 #2303 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma rcek v praxi
Trochu mi unika souvislost mezi zebrickem a zpusobem letani. Preci i kdyby se letalo podle jineho mustru, tak lze poradi sestavit a body do zebricku pripsat, ne? A taky mi az ted pri cteni te diskuse doslo, jak je to vlastne absurdni - o poradi na soutezi rozhoduje finale, o bodech do zebricku zakladni cast. Divne, ne?

Jo a jeden navrh - letat finale na 5 minut. Když uz nekdo chyti ve vysce stoupak, tak mu to bez problemu vydrzi. Pri 5 minutach se bude hledat pri zemi a bude to zajimavejsi (uz jen proto, ze na modely bude videt).
H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. srp 2010 10:40 #2304 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma rcek v praxi
Honzo, nemáš tak docela pravdu - do žebříčku je to podle F3J, tedy body za základ a k tomu pro první tři ve finále bonus 30/20/10 bodů. Takže pokud vyhraješ kvalifikaci i finále, tak máš do žebříčku 1030b, pokud vyhraješ kvalifikaci, ale finále zkazíš, tak ti zbyde jen 1000b, když budeš těsně pod 1000b v kvalifikaci, ale vyhraješ, tak budeš mít výsledek do žebříčku třeba něco jako 1008,6b. Tohle si myslím, že je OK (navíc ověřeno léty v F3J) - výsledek finále je zohledněn, takže neexistuje, že by nějaký "magor" preferující žebříček mohl finále flákat. Jak říkám - v F3J to takto je už léta a nejsou s tím potíže.

Mě právě připadá, že ta existence žebříčku docela pozitivně zvyšuje hodnotu základní části - kdyby nebyl žebříček, tak opravdu o všem rozhoduje až finále, takhle ale má smysl se snažit vyhrát oboje :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. srp 2010 11:06 #2306 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma rcek v praxi
Tomasi, mezi kacky a F3J je jeden obrovsky rozdil, kteri si porad nekteri neuvedomuji (nebo spise nechteji uvedomit). F3J maji strop - prostě pres delku vlecne snury (a treba +vystreleni) se nikdo nedostane (obdobne to plati i pro e-jecka). V RCEK jsou metry vysky skoro zadarmo (pomer motoru a kluzu je dejme tomu 1:15), staci mit dobry oci.

Ke vzoru letani jsem neco napsal na rcex (pristi rok to chci zkusit v RCEX (sletovych)).
1. Lide rozdeleni do pevnych skupin (bez rotace)
2. Po nekolika kolech dve skupiny s lepsimi piloty (A, B - čtvrtfinale), jedna horsi (C - o asparagus)
3. Po nekolika dalsich letech semifinale (vitez A proti druhemu z B a naopak)
4. Finale

V kazdem kole o neco pujde, body do zebricku neresim :-) , jde mi o zabavu. Je to prvni, co me napadlo, urcite tech "levelu" jde udelat vic, jde motivovat i na dilcich urovnich (body za vitezstvi ve skupine), atd. Kazim vlakno, sorry.
H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. srp 2010 12:24 #2307 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma rcek v praxi
Přihodím také svoji trošku k diskusi. Hlavně bych chtěl poopravit názor některých diskutujících na celostátní žebříčky a jejich význam.

Pokud přijmeme fakt, že jsme se stali dobrovolně členy nějaké organizace, v našem případě SMČR, potažmo KLeM ČR, tak pokládám za dost nevhodné opovrhovat určitými mechanismy, které má tato organizace nastavené a schválené. A už vůbec bych nebral názor, že mě to nezajímá, tak co...

Z mnoha diskusí na letištích už vím, že většina těchto názorů pramení z neznalosti a hlavně neochoty jedince si přečíst aspoň ty nejzákladnější formulky, které se dotýkají každého z nás, protože jsme členy zmíněné organizace. Následné nekorektní výkřiky tedy beru jako důsledek neznalosti.

Diskuse o oprávněnosti žebříčků je zbytečná (ještě bych bral návrhy na jejich vylepšení). Přečtěte si prosím text v odkazu dole Žebříčky 2009 (nevím, proč vypadlo Ž, asi nějaká moje blbost).

Už jsem se o tom zmiňoval na jiném místě, ale pokud bych shrnul zájem o umístění v žebříčcích a následné přidělení výkonnostních bodů, tak je to půl na půl. Spektrum je od extrému, kdy někteří ani netuší, která bije až po pečlivé vedoucí kroužků mládeže i velkých klubů. Ti sbírají body a asi vědí proč.

A na závěr jen poznámku. Zpracování výsledkovek na konci roku a vytvoření žebříčků se 99,9% z vás netýká, je to věc příslušného trenéra. Nezatěžuje to váš volný čas, jste "ochuzeni" o ten pocit, že děláte něco zadarmo a během roku se vlastně po vás chce jediné, pokud jste zrovna pořadatelé - vytvořit srozumitelnou výsledkovku z vaší soutěže a někde ji vyvěsit, aby byla veřejně dostupná, což za pomoci Alešova programu je fakt brnkačka.

Pokud by měl někdo zájem podívat se i na jiné žebříčky, tak zde: http://www.svazmodelaru.cz/odbornosti/k ... AJ3810.pdf
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. zář 2010 08:29 #2374 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma rcek v praxi
Přidám svůj názor, který se také dotýká žebříčků. Můžeme to brát jako návrh na jejich vylepšení.

Někteří pořadatelé si usnadňují práci tím, že na svých soutěžích vyhlašují samoměření, byť je to v rozporu s pravidly. Zřejmě to nikomu nevadí a asi s tím nic nenadělám. Mám ale následující návrh. Rozdělme soutěže v kalendáři na dvě "kategorie", nevím teď jak je nazývat. Na soutěže oficiální, dříve se říkalo zápočtové, které budeme létat podle pravidel, s časoměřiči a dalšími náležitostmi. Pouze z těchto soutěží by se počítaly výsledky do žebříčku. A pak nám tam zůstanou ty ostatní soutěže, se samoměřením a trochu volnějšími pravidly, na které si budeme jezdit zalétat jen tak pro dobrý pocit.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. zář 2010 09:58 #2376 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma rcek v praxi

Petr Dušek napsal: Přidám svůj názor, který se také dotýká žebříčků. Můžeme to brát jako návrh na jejich vylepšení.

Někteří pořadatelé si usnadňují práci tím, že na svých soutěžích vyhlašují samoměření, byť je to v rozporu s pravidly. Zřejmě to nikomu nevadí a asi s tím nic nenadělám. Mám ale následující návrh. Rozdělme soutěže v kalendáři na dvě "kategorie", nevím teď jak je nazývat. Na soutěže oficiální, dříve se říkalo zápočtové, které budeme létat podle pravidel, s časoměřiči a dalšími náležitostmi. Pouze z těchto soutěží by se počítaly výsledky do žebříčku. A pak nám tam zůstanou ty ostatní soutěže, se samoměřením a trochu volnějšími pravidly, na které si budeme jezdit zalétat jen tak pro dobrý pocit.


Petře, proč si myslíš, že jsou výsledky ze soutěží se samoměřením nějak méně hodnotné či důvěryhodné? Osobně jsem tedy zažil asi největší "cirkusy" právě na některých akcích s oficiálními časoměřiči, samoměření bylo vesměs v klidu.

Podle mě je problém trochu jinde - je hodně problematické porovnávat hodnotu bodů do žebříčku z nějaké akce, kde se sešlo 7-10 lidí z okolí a akce, kde bylo 30 lidí a kompletní špička - přitom ale v obou případech má vítěz stejných 1000b (1030b). Tohle lze řešit buď nějakým matematickým kouzlením, druhým řešením je ale opravdu vyhlásit několik soutěží jako zápočtové.
V tuto chvíli je to čistě akademická otázka, asi nikoho to reálně netrápí (třeba mě fakt ani trochu :-) ). Pokud by ale došlo k situaci, že by se musel omezovat počet lidí na MČR podle žebříčku, případně se na nějaké mezinárodní akce dokonce musela nominovat formální reprezentace, tak pak by asi bylo třeba podobné úvahy oprášit. Prostě bych tvou poznámku sice teď shodil ze stolu, ale na druhé straně by na ni nebylo dobře zapomenout - je klidně možné že za čas již aktuální bude.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.461 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám