file FAI - F5J

Více
25. čec 2011 11:16 #4711 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma FAI - F5J

Aleš Krátký napsal: jezdis casto na takove souteze ?:) vypinat v 25 haha
bezne se dozijes situace kdy 90% pilotu vypina v 45 atd...


Hele Aleši, tady se Honzy zastanu - takhle možná létáte u vás na Moravě, ale co já vidím v Čechách, tak se mimo finále pod 30s vypíná běžně a pod 40s prakticky vždy (déle stoupe jen Kubica, ale on má asi 20x menší příkon, tak je to omluvitelné :D :D ). Věř tomu, že těch 25s zas tak velká výjimka není...

Pravda je, že se to občas nevyplatí, sám si po posledním neúspěchu říkám, že asi budu létat trochu víc na jistotu, nicméně trend k tomu zkracování tu zkrátka je. Tím létáním na jistotu mimochodem myslím prodloužení z 25-30s na 30-38s, 45s si vůbec neumím představit.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. čec 2011 11:30 #4712 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma FAI - F5J
ja mluvim o takovych akcich o kterych tu piseme tj. Eurocup.
nervy delaji svoje a delat machry kdyz ti jde o misto , tak na to ma fakt malokdo

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. čec 2011 11:52 #4713 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma FAI - F5J

Aleš Krátký napsal: ja mluvim o takovych akcich o kterych tu piseme tj. Eurocup.
nervy delaji svoje a delat machry kdyz ti jde o misto , tak na to ma fakt malokdo


Nojo, jenže na druhé straně pak taky třeba zapíšeš něco jako 970-980b (někdo dá o 10s méně motoru a ještě třeba o pár bodů přiješ na přistání) a když se pak podobná ztráta vynásobí 4mi lety (u Eurocupu ještě více), tak se taky nemusíš do finále s tím létáním na jistotu dostat.
Mrkni se třeba na výsledkovku z Hořic - 3944b, tedy 56 bodů celková ztráta už na finále nestačilo... Já tam sice 2x spadnul, ale jak to tak vidím, tak i kdybych jeden "spadlý" let zachránil, tak by mě nakonec stejně "zabila" chyba z prvního kola, kde jsem při přistání škrtl při vyrovnání o trávu a přistál jen za 75b - výsledných 962b by mě asi ani s dalšími třemi dobrými výsledky do finále nepustilo.
Holt konkurence houstne a to zkracování se zvolna přesouvá z pozice "dělání machra" do holé nezbytnosti :roll:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. čec 2011 12:09 #4714 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma FAI - F5J
mi to nerikej, ja jsem na kazde soutezi co jde defacto kazdy vikend.
a byl jsem na soutezich kdy na 10ti mistne finale mohla byt ztrata 9 bodu v prepoctu.

me vazne kluci nemusite poucovat. 1) je to silne off-topic a za 2) ja to vsechno vim, litam si myslim opravdu hodne co se soutezi tyka (obcas neco i neposeru a dostanu se do finale)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. srp 2011 16:47 #4832 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma FAI - F5J
Vratim to k tematu.
Protoze mne F5J zajima, vazil jsem v patek 29.7. s Jirkou Svecem cestu do Holice zpatky a zanicene jsme pozorovali. Ero jsem nemel, protoze jsem to z "rodinnych duvodu" nestihal ale ruce svrbely. Priste si to ujit nenecham.
Opravdu se mi to libilo daleko vic, nez lety do stratosfery. Byly to souboje s termikou, ktere zacinaly v rozumne vysce. Neslo tolik o to, kdo se lip trefi do casu a bodu.
Videl jsem levnou barokomoru kluku ze Slovenska, jako barometr jen vodni sloupec. Jednoduche a prirozene pro nas, co musime obcas vakuovat. Jen ponekud neskladne...
To je moznost kalibrace, ktera mi v pravidlech chybela.
"Meritkova" rychlost Ava (jak se to sklonuje?) je opravdu mala, ale tady se jedna o absolutni rychlost a to neumim bez mereni vubec odhadnout. Nakonec se to nejlip pozna podle toho, jestli se da snadno vratit.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. srp 2011 08:53 #4833 od Palo Lišhák
Odpověděl Palo Lišhák pro téma FAI - F5J

Ivan Horejsi napsal: Vratim to k tematu.
Protoze mne F5J zajima, vazil jsem v patek 29.7. s Jirkou Svecem cestu do Holice zpatky a zanicene jsme pozorovali.


Škoda, že ste obaja neprišli aj do Trnavy... Bolo aj lepšie počasie, aj viacej krajín malo svojich pilotov v hre. Prišli si zalietať Francúzi, Ukrajinci, Taliani, Slovinci, Izrael, samozrejme domáci SVK a aj jeden odvážny mladík z Moravy ;)

A vypínacie výšky boli spustené "proklatě nízko" ... Silnou motiváciou bola tiež cena pre víťaza. Jaro Muller nezvykne len tak do vetra rozdávať svoje eroplány. Tentoraz sa však prekonal. Víťazný Massimo
spolu so svojou šarmantnou manželkou sa dlho po vyhlásení výsledkov vytešovali z prekrásnej EGIDY...

Výsledky so všetkými detailami sú prístupné na F5JFUN a doplňujú ich aj vydarené fotografie od Jura Bačiaka. Dramatický popis priebehu súťaže aj s fotkami od Jure Pečara sa dá vidieť na slovinskom fóre modelarji: http://forum.modelarji.com/viewtopic.ph ... &start=240

A na celkové tretie miesto Vášho juniora Vaňuru by ste boli určite hrdí !

Zdravím
Palo

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. srp 2011 22:52 #4855 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma FAI - F5J

Palo Lišhák napsal: ... A na celkové tretie miesto Vášho juniora Vaňuru by ste boli určite hrdí ! ...


Palo, na tretie miesto nášho juniora by sme boli určitě hrdí, a o to více jsme hrdí na fakt, že byl v Trnavě celkově dokonce DRUHÝ...! :D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. srp 2011 06:42 #4857 od Palo Lišhák
Odpověděl Palo Lišhák pro téma FAI - F5J
Tentoraz máš pravdu Radku. Ospravedlňujem sa za môj omyl :oops: .

Vysvetlenie je však jednoduché: Pri hodnotení v Trnave testoval organizátor trochu odlišné penalizačné koeficienty a poradie v súťaži bolo také, ako píšeš. Keď sa však letové výsledky naložili do normálneho FAI-F5J kalkulátora, bolo neoficiálne poradie vo finále rozdielne: 1.Verardi (ITA)/ 2.Minisini (FRA) / 3. Vanura (CZE)..... A to bol ten fakt, ktorý ma pomýlil. ;)

Palo

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. srp 2011 06:53 #4900 od Palo Lišhák
Odpověděl Palo Lišhák pro téma FAI - F5J
Na nasledujúcich linkoch nájdete trnavské finále FAI-F5J v prepočte podľa TRUE FAI:

Jednotlivé finálové lety s detailami:
http://www.f5jfun.com/vysledky2011/trna ... aniev2.pdf
Sumár finálových letov:
http://www.f5jfun.com/vysledky2011/trna ... sledky.pdf

Palo

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. srp 2011 17:59 #4907 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma FAI - F5J
Z toho co jsem zatím zachytil ohledně pravidel aplikovaných v Trnavě, docela se mi líbí. V tom bych Trnaváky určitě podpořil. Pro mne o dost lepší než ty "true" FAI...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.419 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám