file Eurocup pravidla 2013 - ČR RCEK Pravidla 2013

Více
08. srp 2012 10:07 #7896 od Petr Dušek
Radime nejde o srovnávání, to byla jen snaha aby to Aleš pochopil...
Samozřejmě že postupně konkurence bude rozdíly trochu snižovat, ale už z principu pravidel vyplývají větší rozdíly. To co je v RCEK jedna sekunda motoru a tedy 1 bod rozdílu, to je přepočteno na výšku řekněme 12m a v F5J tedy rozdíl 6 nebo taky 36 bodů :idea: .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. srp 2012 10:28 #7897 od Aleš Krátký
ano Petře, to souhlasím že je to nestovnatelné, ale to jsem psal koneckonců ZDE . pozdější diskuse,zda je pořadí natěsno nebo né byla takovým malým off-topicem, budiž.

Ale už v původním znění Radek Novotný říkal (a poté se to ještě mnohokráte opakovalo), že za čas vypnutí dříve by znamenal bonifikaci pro soutěžícího. jinak se opět bude létat maximalní povolený čas a bude to vše zase o desetiny bodů :-/

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. srp 2012 10:57 #7898 od Tomas Hruby

Petr Dušek napsal: Radime nejde o srovnávání, to byla jen snaha aby to Aleš pochopil...
Samozřejmě že postupně konkurence bude rozdíly trochu snižovat, ale už z principu pravidel vyplývají větší rozdíly. To co je v RCEK jedna sekunda motoru a tedy 1 bod rozdílu, to je přepočteno na výšku řekněme 12m a v F5J tedy rozdíl 6 nebo taky 36 bodů :idea: .


Asi tak... Tady se řeší kolem RCEK všechno možné, ale myslím si, že by měl každý pojmenovat, co mu aktuálně nejvíc vadí. A za sebe dávám na jasné první místo to relativně beztrestné stratosférické létání - i s relativně konvenčním mororem (žádné MiHo!) se dá stoupat 13-14m/s, z toho plyne, že za ztrátu 10 bodů absolutně mám značně přes 100 metrů k dobru. A to je prostě děsně malý rozdíl v poměru k rozdílu rizika - když to vezmeme s přepočtem, tak při rozdílu stoupání 20s proti 30s a přistání za 100b u obou bere let "na jistotu" cca 986b, což ve velké většině případů na finále postačí už jen proto, že určitě aspoň v některém letu to člověk s kratším motorem neuletí, nebo bude muset víc improvizovat na přistání atd.
Prostě se praxí ukazuje, že ten rozdíl v době chodu motoru jako motivace nestačí :(

Mě osobně jako jediné možné řešení této situace připadá nějakým způsobem zvýšit penalizaci za dosaženou výšku a nemohu si pomoci, ale pominu-li výškoměry, tak mi opravdu připadá jako smysluplné pouze měřit chod motoru a odečítat násobek jeho doby chodu. Ten návrh na stanovení maximální doby chodu, který psal Radek je v něčem dobrý a do jisté míry řeší "stratosféry", proti tomu nic a bylo by to kladem. Jenže v reálu by asi spíš výsledky zahustil - nárůst motivace k zkrácení chodu motoru bude spíš negativní. Když totiž pořadatel vyhlásí 20s mavximum, tak vím předem, že zkrácením chodu třeba na 12s na nikoho nemohu získat víc než 8b - to moc motivační není.

Netvrdím, že je nutno jít až do úrovně F5J, kde by rozdíl 10s, tedy 120m z RCEK naskočil v extrému až na 360 bodů. Na druhé straně ale třeba odečet pětinásobku chodu motoru, tedy 50b lineárně, by smysl měl. Přeci jen jistota je sice jistota, ale skoro minuta rozdílu by už k zamyšlení přiměla leckoho.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. srp 2012 11:13 #7899 od Aleš Krátký
ok tak tady by se hodilo rozdelit pravidla na

RCEK 2013 a "F5J 100'' " ? protoze bud nechame RCEK jak jsou a udelame paralelle s tim ty "vyskomery" nebo zmutujeme male na omezeni casu motoru.

?


a abych byl také konkrétní tak
-v RCEK mi vadí finále hop nebo trop.... Kdybych už měl navrhnout něco konkrétního, tak bonus za finálové pozice, a součet základních + finálových bodů = konečné pořadí.

Pokud totiz budu létat základ velmi dobře a všem nakládat celý den , tak si vybuduji rezervu o kterou mne jeden náhodný let neokrade. Pokud ale budu létat do vesmíru, tak hold budou malé rozestupy a ve finále se může klidně někdo těsně zamnou dostat předemne. to je rozhodně více fér než tento losovací systém

v F5J 100'' bych nechal referenční výšku 20 vteřin ze které se to dá nalétat, a není to žádná ukrutná tečka na obloze

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. srp 2012 11:32 #7900 od Radim Barč
Já myslel, že řešíme RCEK! Alespoň všechny moje příspěvky byly k RCEK.
Osobně bych s násobením motorového času, třeba těmi 5, nic neměl. Připadá mi to jako nejméně násilná změna a pokud neomezí výšky ani tohle, tak prostě nikdo létat nízko nechce :-) .
V případě motoru jsem, to asi nebude překvapení, pro seznam. Stanovil by ho trenér a platil rok, nebo dva.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. srp 2012 11:34 #7901 od Petr Dušek
Aleši, už jsem rezignoval na další debatu, ale proboha nepoužívej pojmenování "výškoměry" a F5J 100 pro něco, co s opravdovými výškoměry nemá nic společného !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. srp 2012 11:44 #7902 od Tomas Hruby
Aleši jen takové rýpnutí k finále. Asi si vzpomeneš, jak jsme asi před měsícem drbali i to srovnání s jinými sporty... No a jak tu teď sleduji LOH 2012, víš že například je Londýn asi poslední velký závod, kdy se ve střelbě sčítá ve střelbě kvalifikace a finále? Patrně již příští mistrovství bude podle pravidla "před finále se vše nuluje, jedeme natvrdo od nuly, ať každý ukáže maximum". A budeš se divit, ale několik střelců, kterých se na to ptali ve studiu, se na to docela těší...

On je tohle opravdu trend, který je patrný na mnoha místech ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. srp 2012 11:50 #7903 od Aleš Krátký
smir se s tim Petre, ja tomu budu rikat jak chcu, prave proto je to v uvozovkach... a "vyskomery" tomu rikam proto,ze to je takovy prestupni mustek k velkym F5J. a navic nema to zatim zadny jiny nazev.
az to nekdo pojmenuje jinak,zacnu tomu jinak rikat.


no ja myslel ze se to tu rozbiha na dve strany (RCEK / A "bezejmenna kategorie s omezenim vysky letu")


tome, libi se to vzdy tomu, komu nevyhovuje stavajici stav a naopak.
jednoznacne je ale vice fair scitani

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. srp 2012 12:06 #7904 od Tomas Hruby

Aleš Krátký napsal: smir se s tim Petre, ja tomu budu rikat jak chcu, prave proto je to v uvozovkach... a "vyskomery" tomu rikam proto,ze to je takovy prestupni mustek k velkym F5J. a navic nema to zatim zadny jiny nazev.
az to nekdo pojmenuje jinak,zacnu tomu jinak rikat.


Aleši, jenže právě tím, že takto začne papouškovat nějakou myšlenku, kterou sis vzal do hlavy pak uděláš v diskusi děsný bordel. Ať to omíláš jakkoli, tak prostě to slovo "výškoměry" je v tom spojení, které užíváš, totální pitomost.
A sorry, ale není to u tebe poprvé, fakt by ti neuškodilo se někdy trochu zastavit a zamyslet :cry:

Ad finále - zase používáš o té férovosti radikální vyjádření, které těžko podložíš. mimochodem v kombinaci s až sprostým výrokem ve smyslu naznačení, že finále asi chtějí ti, komu nevyhovuje současný stav, to je u tebe také klasika. Napadlo tě, že by tohle šlo velmi snadno otočit právě na tebe a klást ti dotaz, pročpak ti to finále tolik vadí???

Já si třeba myslím, že finále se sčítáním už nemá s pojmem finále nic společného a je to spíš jen zbytečné prodloužení soutěže. Jestli tu myšlenku dovést do důsledku a finále zrušit, případně ho nahradit posledním kolem, kde je los podle předchozích výsledků je samozřejmě na diskusi, v žebříčku věcí, které mě na RCEK vadí je to až na úúúúplném konci závažnosti. Osobně si ale myslím, že ten "hop nebo trop" konec soutěže přinese vždy něco trochu jiného, než byla "kvalifikace" a zpestření to je, víc to komentovat nebudu, protože si skutečně nemyslím, že by to byl nějak prioritní problém.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. srp 2012 12:15 #7905 od Aleš Krátký
ale ja nikde nemaskuju duvod proc finale nechci, nebo snad ano?
ano nevyhovuje mi, protoze dost casto proste clovek riskne, nebo ma smulu nebo je gramlavy ikdyz cely zaklad lita na jednicku. a to je proste nefer. stejne to je jen zakladni kolo ve kterem se motoruje o 50% vice. basta.


ad nazvoslovi : ok , tak tedy nejaky objektivne objektivni clovek pojmenuje tuto modifikaci pravidel necim rozumnym, at jsme vsichni spokojeni :) nicmene si stojim za tim co pisu. to ze to nekdo bere doslova, nebo to chape jinak nez ja (nebo to chapu ja naopak,to je jedno) asi neni uplne muj problem.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.556 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám