file Stavba F5j větroně

Více
07. lis 2014 12:24 #13921 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Stavba F5j větroně
No jednak tam bude přijímač, ale hlavně - jak psal Petr - přesně sem se láduje zátěž. A aby tam bylo volno, musely by se lanka pod hodně násilným úhlem odvést v lanovodu od serv nabok - zejména ty dvě vnitřní (serva by měla oboustranné páky). U táhla je možné pozici serv a páky udělat tak, aby bylo táhlo od samého začátku vlastně "nalepené" na stěnu..... No, já to vidím tak, že s konečným rozhodnutím počkám, až mi přijde gondola (doufám, že se právě vyrábí :P ) a uvidíme, kolik v ní je reálně místa.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. lis 2014 12:25 - 07. lis 2014 12:25 #13922 od Tomáš Hlavinka
Odpověděl Tomáš Hlavinka pro téma Stavba F5j větroně

Bohumil Janák napsal: Ahoj,jaké jsou vhodné 9g serva do směrovky?
Dík Bob


za sebe říkám asi nejlépe žádné, pamatuji si rozhovor na jedné z prvních F5J soutěží, kdy se toto ještě často praktikovalo a zkušení panové se balili o tom, že elektro Perfect se servy v ocase krouží nějak divně oproti 3Jéčku. Prý je to rozložením hmotností a setrvačných momentů působících na drak v průběhu kruhu. Bohužel na to nemám dostatečné vzdělání a SW abych si to dovedl nasimulovat, spočítat a sám si ověřit. Zase tedy jedna baba povídala
Poslední změna: 07. lis 2014 12:25 uživatelem Tomáš Hlavinka.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. lis 2014 12:34 #13923 od Tomáš Hlavinka
Odpověděl Tomáš Hlavinka pro téma Stavba F5j větroně
Záleží jaký systém zátěže budeš používat. Šlo by to vyřešit zalepením lehké skleněné (kevlarové) trubky vnitřní průměr třeba 12-16mm a na její vnější stěnu pak přilepit plastové vedení pro lanka. Do této trubky by se pak ládovaly železné válečky.

f3j.in.ua/en/maxa-family.html?#tab2

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. lis 2014 12:40 - 07. lis 2014 12:54 #13924 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Stavba F5j větroně

Bohumil Janák napsal: Ahoj,jaké jsou vhodné 9g serva do směrovky?
Dík Bob

Mám připravené Dymondy D60 (sorry, nemají 9g ale 9.9g :) ), ale teď zvažuji že tam možná zkusím 6g KST HD 47MG, nebo kombinaci KST HD 47MG na výškovku a KST DS245MG (11g) na směrovku. Pak je ještě dražší varianta Hyp. Atlas DS09-AMD (8.4g), ale o kvalitě Hyperionů vzhledem k ceně jsem zaznamenal v poslední době jisté dohady... a pak jistě i MKS DS6100, ale tam již mám trochu problém se smířit s cenou ;) .
Poslední změna: 07. lis 2014 12:54 uživatelem Petr Dušek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. lis 2014 12:52 #13925 od Bohumil Janák
Odpověděl Bohumil Janák pro téma Stavba F5j větroně
Já potřebuji jen pro směrovku.Výškovka je ovládaná bowdenem a na kozlíku.Síla těch 1,5kg by stačila?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. lis 2014 13:06 #13926 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Stavba F5j větroně
Podle mě stačí 1kg, skutečně se začínám čím dál víc klonit k těm 6g KST HD 47MG, 1kg síla vytrhne servo ze směrovky nebo páku...
Na stopalcovce lítám druhý rok to nejlevnější servo Hobby King S0361, 3.6g, 0.45kg, a to mám dost velkou směrovku. Funguje bez jediného problému až se divím, protože při nakládání do auta směrovkou stále někde drhnu a přitom ty maličké plastové převody drží :) .

Tomáš Hlavinka napsal: ...kdy se toto ještě často praktikovalo a zkušení panové se balili o tom, že elektro Perfect se servy v ocase krouží nějak divně oproti 3Jéčku. Prý je to rozložením hmotností a setrvačných momentů ...

Jistě se stím dá souhlasit, ale taky je dobré připomenout že ocasní část Perfecta tenkrát (zní to jako minulost...) měla jistě o 50g víc než dnes a dát tam 6g serva (a 9g na křidélka), o tom se tehdy nediskutovalo ještě ani v anarchistických kroužcích, jak říká klasik a s ním Ivan Hořejší... B) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. lis 2014 13:28 #13927 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Stavba F5j větroně
Teoreticky by dle chytrých tabulek při té velikosti směrovky, jakou mám já, a výchylce max. 15° stačilo servo s tahem 1kg do rychlosti letu cca. 45 km/h ( cca 13m/s), aby zvládlo přeprat sílu vzduchu. Což na kroužení v termice stačí, ale na výškovku a sestupy z termiky bych už měl asi strach....
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. lis 2014 13:40 #13928 od Tomáš Hlavinka
Odpověděl Tomáš Hlavinka pro téma Stavba F5j větroně
Vyškovka vypadá dost dobře!! Podle použitých nosníků to musí být beton!! 42g je myslím super výsledek.
Škoda, že jsi neudělal D-box i na uších třeba jen z 0,8mm balzy. Nejde o pevnost, ale o dodržení profilu. Takto vzniknou škaredé prověsy folie mezi žebry. Obdivuju rychlost stavby...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. lis 2014 13:49 - 07. lis 2014 13:52 #13929 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Stavba F5j větroně
Pohrával jsem si s tou myšlenkou, ale bohužel až v době, kdy byly žebra wingletů zalepena na místě a ubrat na nich přesně 0,8mm, aby se tam dal šoupnout D-box a zároveň byl dodržen profil už dost dobře nešlo - resp. bylo by to hodně složité a náročné.... tak jsem se na to vybod :P

Výškovka má i náběžku vylepšenou uhlíkovým rovingem a je fakt, že by toho mohla vydržet opravdu dost :lol: Doufejme :)
Poslední změna: 07. lis 2014 13:52 uživatelem Petr Koláska.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. lis 2014 10:46 #13931 od Bohumil Janák
Odpověděl Bohumil Janák pro téma Stavba F5j větroně

Tomáš Hlavinka napsal: Záleží jaký systém zátěže budeš používat. Šlo by to vyřešit zalepením lehké skleněné (kevlarové) trubky vnitřní průměr třeba 12-16mm a na její vnější stěnu pak přilepit plastové vedení pro lanka. Do této trubky by se pak ládovaly železné válečky.

f3j.in.ua/en/maxa-family.html?#tab2


Podle vyobrazení to vypadá,že panty na křídlech mají křidélka i klapky ze spodní strany.
U klapek to tak dělám,ale křidélka jsem měl pant vždy na hoře.Mají ty panty oba ve spod?
Boban

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.465 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám