file Stavba F5j větroně

Více
31. led 2015 18:50 #14345 od Martin Horák
Odpověděl Martin Horák pro téma Stavba F5j větroně
Chlapi díky za rady,použiji to co mi radí Radim,už z důvodu ekonomického a že to je originál.Martin

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. led 2015 19:33 - 31. led 2015 19:43 #14346 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Stavba F5j větroně
Kablík, který vede k PCB anténám je ten samý kablík, ze kterýho se dělají ty klasický anténky... Takže když ty PCB antény ucvakneš, oholíš opatrně vnější opletení toho mikro koaxu na konci na délce 33mm, tak z toho uděláš originál FrSky anténku takovou, jakou popisuje Radim ;) Jináč antény vyměňuj jen v případě, že jejich délka nevyhovuje.

U mně to má dva veliký plusy:
- mám to vyzkoušený
- je to úplně nejvíc nejekonomičtější řešení B)
Poslední změna: 31. led 2015 19:43 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. led 2015 20:30 #14347 od Martin Horák
Odpověděl Martin Horák pro téma Stavba F5j větroně
Radku když to ucvaknu,tak délka antény od přijímače po konec bude 10 cm.Bude to dostačující ?Martin

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. led 2015 21:21 #14348 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Stavba F5j větroně
Celá antena je vlastně jen to "oholené" místo, to před tím je jen přívod. Délka je nutná spíš proto, aby se to dalo natáhnout na vhodné místo a ten "fous" trochu vzdálit od trupu, pokud ti to při 10cm vyjde rozumně, tak není problém.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. úno 2015 14:37 #14349 od Martin Horák
Odpověděl Martin Horák pro téma Stavba F5j větroně
Tak jo,vše se snad povedlo a přijímač je funkční s tím, že jsem odstranil plastové koncovky a oholil izolaci .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. úno 2015 14:44 - 01. úno 2015 14:46 #14350 od Martin Horák
Odpověděl Martin Horák pro téma Stavba F5j větroně
Petře Kolasko prosím tě,základní nastavení letadla mám,ale zatím jsem nepřišel na spřažení křidélek se směrovkou ,klapek z výškovkou,motor s výškovkou,zakřivení odtokové hrany křídla pro lítání v termice,tak jestli víš jak na to,mohl by si poradit.Mám Taranis -plus Děkuji Martin Horák
Poslední změna: 01. úno 2015 14:46 uživatelem Martin Horák.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. úno 2015 18:06 - 01. úno 2015 18:07 #14352 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Stavba F5j větroně
Petře, jak si řešil napájení tolika (osm) serv? Jenom z bec-u?
Poslední změna: 01. úno 2015 18:07 uživatelem Martin Beseda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. úno 2015 09:02 - 05. úno 2015 09:25 #14360 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Stavba F5j větroně
Martin Beseda: Jo, jen z BECu. I kdyby všechna serva jela na plný výkon (pravděpodobnost téměř nulová), měl by mít ještě drobnou rezervu do svého nominálního výkonu (max. odběr všech serv dohromady je 4,5A, BEC je na 5A stálý výkon).

martin horák: Doporučím ti ke studiu Návod od ing. Řehůřka . Asi nejlepší CZ manuál pro Taranis.
Ono je to totiž na delší povídání, to bych tady popsal půl strany :)

Když se podíváme prakticky na mé nastavení Alegrie, tak například mix. křidélka-směrovka je ten zvýrazněný řádek.
Je na kanále 7, protože na kanále 7 mám směrovku :), takže tímto mixem nastavujeme, jak a čím má být kanál 7 ovlivněn (tady například výchylkou páky křidélek - AIL - poměrem 85%, aktivace celého mixu je spínačem SG směrem k sobě)




Když tento mix otevřeme, tak okno jeho nastavení vypadá takto:



Základ u programování Taranisu je uvědomit si tyhle věci:
CÍL, neboli CO chceš aby se hýbalo (směrovka na kanálu 7, takže mix půjde pod kanál 7)
ZDROJ, neboli ČÍM se to bude uvádět do pohybu (tady pákou křidélek, tedy jako zdroj je [I4]AIL)
VÁHA, neboli JAK MOC bude zdroj na cíl působit (tady je to 85%, takže výchylka páky na hodnotu 100 pohne směrovkou na hodnotu 85)

No a potom už nastupují takové doplňky jako zda se to bude aktivovat nějakým spínačem, jestli to bude mít zpomalené reakční doby a tak.... tuny a tuny dalších možností, ale základ jsou ty tři - cíl, zdroj a poměr



Zakřivení odtokovky v jednotlivých letových režimech a chování při butterfly tam jde vidět taky.
Mixy starající se o butterfly mají na konci (CRW), mixy zakřivující odtokovku v letových režimech mají na konci řádku označení
AilTerm (křidélka, režim termika),
AilTermT (křidélka, režim termika, trim pomocí slideru),
AilPres (křidélka, režim přeskok),
AilPresT (křidélka, režim přeskok, trim pomocí slideru),
FlpTerm (klapky, režim termika),
FlpTermT (klapky, režim termika, trim pomocí slideru)
FlpPres (klapky, režim přeskok),
FlpPresT (klapky, režim přeskok, trim pomocí slideru)

Poměr, v jakém tyto mixy pracují (tedy laicky jak moc se kormidla vychylují), je nastavován pomocí sady globálních proměnných (GP).
Přílohy:
Poslední změna: 05. úno 2015 09:25 uživatelem Petr Koláska.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. úno 2015 18:55 #14361 od Martin Horák
Odpověděl Martin Horák pro téma Stavba F5j větroně
Petře děkuji ,budu se snažit to pochopit.Jenom ještě jedna otázka,zatím jsem to nezkoušel,nechávám to na víkend.Tohle je vysílačka mého syna. Já mám Graupnera Mx 16 a tam je to,že když lítám v termice a zakřivím si profil můžu libovolně šahat do trimů a když se vrátím do normálu na trimy v normálu to nemá vliv.Toto se nastavuje v letových režimech.Díky Martin

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. úno 2015 21:45 - 05. úno 2015 21:47 #14362 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Stavba F5j větroně
Ano, tohle funguje i u Taranisu. Letové režimy jsou u něj naprosto plnohodnotné. U každého letového režimu si tak můžeš pro každý trimovatelný kanál zvolit, zda bude používat pro tento režim vlastní trim a nebo jej převezme z jiného letového režimu (tohle se dělá v záložce letové režimy).
Já to mám třeba tak, že výškovka má pro každý letový režim vlastní trim, ostatní kanály přebírají trim ze základního letového režimu. Takže celé letadlo odladím v základu a pak už jen v jednotlivých režimech případně upravuju trim výškovky.
Poslední změna: 05. úno 2015 21:47 uživatelem Petr Koláska.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.622 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám