file Stavba F5j větroně

Více
05. úno 2015 22:51 #14363 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Stavba F5j větroně
Objednal jsem uhlíkové pásky na nosník a ty nejslabší (0,3x30) na odtokovky. Když ale vidím jak jsou zvlněné a křivé, neumím si moc dobře představit, jak tu odtokovku udělat, aby nebyla jako mořské vlnobití. Když dám pásek 0,3x20 až 0,3x10 (na koncích křídla) na spodní a taky na horní stranu žebra, předsi se to nemůže srovnat. Přikládám obrázek toho, jak to plánuju dělat. Několikrát jsem prošel ten článek o stavbě, ale úplně jasné mi to teda není. A pásky zadarmo bohužel nejsou.




Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. úno 2015 05:07 #14364 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Stavba F5j větroně
Když ten pásek položíš na pracovní desku a co 2,5 cm ho bude "přidržovat" žebro, tak se srovná, věř mi ;) Pokud ti tedy nepřišly nějaké vyložené zmetky, ale o tom pochybuju. Ty moje taky nebyly bůhví jak pevné a rovné, tu strukturální pevnost té odtokovce dodá právě až její slepení do uzavřené trojúhelníkové "skříně" - samotný pásek jen tak v luftě moc pevně působit nebude. Podívej se na moje fotky v galerii, řekl bys, že ta odtokovka není rovná? ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. úno 2015 06:17 #14365 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Stavba F5j větroně
Vím že chci asi hodně, ale nedalo by se zvážit jedno křidélko, popřípadě klapku samotnou a napsat rozměry? Chci si udělat srovnání s tím co jsem teď dělal z plného balzového potahu, přibližně. Děkuji.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. úno 2015 06:56 #14366 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Stavba F5j větroně
Rád bych ti vyhověl, ale nějak se mi ty kormidla nechce odřezávat z křídla :) Už jsou všechny na místě, to letadlo už čeká jen na to, až ho mrsknu do vzduchu :) A během stavby jsem křidélka a klapky bohužel samostatně nevážil :dry:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. úno 2015 07:49 #14367 od Tomáš Hlavinka
Odpověděl Tomáš Hlavinka pro téma Stavba F5j větroně

Martin Beseda napsal: Vím že chci asi hodně, ale nedalo by se zvážit jedno křidélko, popřípadě klapku samotnou a napsat rozměry? Chci si udělat srovnání s tím co jsem teď dělal z plného balzového potahu, přibližně. Děkuji.


Už delší dobu čtu tvoje příspěvky, ale dnes už musím opravdu reagovat. Dle tvojích dotazů usuzuji, že nemáš absolutně žádnou zkušenost s věcí do které se pouštíš a vůbec nemáš představu jak a z které strany začít. Nebylo by lepší ze začátku postupovat podle nějakého plánu, který tě povede? Navíc v dnešní době internetu a dostupnosti tiskáren.... I děti v kroužcích přece staví modely podle náročnosti a zkušeností a postupně se zdokonalují až třeba nakonec vyrábějí kompozitové éra pro půl světa. Moc oceňuju, že si chceš v dnešní dob éro postavit a né jen tupě koupit jako velká většina!! Bylo by škoda přijít o dalšího MODELÁŘE, který si vzal na začátek moc velké sousto a po pár drahých nezdarech s tím otráveně práskne..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. úno 2015 07:50 #14368 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Stavba F5j větroně
V pohodě, myslel jsem si to. Jde mi o to, že tenhle postup, co jsi použil ty s uhlíkovými páskami je zajímavý, ale pro mne složitý. Já jsem teď dělal klapky potažené celé 1mm balzou a hmotnost jedné i s pákou, ale bez potahu folií, je při rozměru 60-30x650, 12g. Odtokovku mám sice taky pracnou, ale v paneláku snadno vyrobitelnou a s uspokojivým výsledkem. Rovná je téměř dokonale, jenom je nepatrně silnější. Mně vyšla na cca 0,5mm. To je ale na F3K. Pro to F5J by to bylo víc. Přidal bych jednu vrstvu laminátu dovnitř. Co přinese i větší hmotnost, i když asi ne o moc. Zatím se rozmýšlím jak to udělat, taky proto, že ty pásky už mám koupené... :(
Pro představu jak to vypadá:

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. úno 2015 08:03 #14369 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Stavba F5j větroně

Tomáš Hlavinka napsal: [Bylo by škoda přijít o dalšího MODELÁŘE, který si vzal na začátek moc velké sousto a po pár drahých nezdarech s tím otráveně práskne..


Toho bych se nebál. Tolik I stupidních dotazů, mám jenom proto, že posledně jsem stavěl větroně 3,2m rozpětí a pevnost i hmotnost neodpovídala F5J, ale F3B. Jsem naučený dělat všechno extrémně pevné a proto odebrat materiál tam kde je zbytečný je pro mne těžší, než by se zdálo. Lítat chci a určitě budu. Stavět taky. Dlouho jsem lítal s modelama od Fy Jaro Muller a už moc nechci kompozity, proto se s balzou "trápím" v panelákově dílně 1,3x1,8m. :) Prostě vůně balzy je mi příjemnější, i když uvnitř v modelu je tuna uhlíku. Ale povrch je všude dřevěný.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. úno 2015 08:15 #14370 od Tomáš Hlavinka
Odpověděl Tomáš Hlavinka pro téma Stavba F5j větroně
Tak pak držím palce, navíc v tak malé dílně je to ještě složitější!!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. úno 2015 08:31 #14371 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Stavba F5j větroně
Jednoduché to není. Ale má to i výhody. Na všechno dosáhnu v sedě ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. úno 2015 14:04 #14372 od Bedřich Koros
Odpověděl Bedřich Koros pro téma Stavba F5j větroně
Tak už mám novou gondolu s kozlíkem a dostatečně dlouhým čumákem pro moje F5J.
Včera jsem obdržel od K.Svoboda - HOBBY ARÉNA -viz foto.
O připravované výrobě se zmiňoval Petr K. v prosinci 2014.

A jdu pracovat.

BK-HK
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.537 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám