file FAI - F5J

Více
04. led 2013 09:45 #8808 od Mirek Kotula
Odpověděl Mirek Kotula pro téma Re: FAI - F5J
Věřím, že Tomáš Bartovský dokáže překlad pravidel pro F5J FAI provést exaktně, přesto když se někdo na soutěži, rozhodne hypoteticky poškodit soutěžícího, tak prohlásí, že v anglické verzi je to myšleno tak a tak a je to lehce odlišné od českého překladu, a nikdo s přítomných neprokáže, že umí anglicky natolik, aby tento spor mohl arbitrovat, tak co s tím?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. led 2013 11:37 #8812 od Jaroslav Nezhyba
Odpověděl Jaroslav Nezhyba pro téma Re: FAI - F5J
Tohle řeší na soutěži JURY.....ne ?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. led 2013 14:08 #8819 od Mirek Kotula
Odpověděl Mirek Kotula pro téma Re: FAI - F5J
Když anglická verze pravidel, bude mít přednost před českým překladem a v JURY nebude nikdo, kdo umí fundovaně anglicky, tak ani JURY nemůže fundovaně spor rozhodnout. Tak si myslím, že v českých vodách by měl mít český překlad pravidel přednost před anglickou verzí.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. led 2013 16:03 #8825 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Re: FAI - F5J
Zbytečně se v tom patláte, žádný rozpor v EN a CZ verzi se vloni neobjevil a věřím že ani neobjeví.
Snad jediný bod pravidel, nad kterým byla vážná a dosud nevyřešená nejasnost je povinnost odstartovat s běžícím motorem, neboť tam není uvedena sankce za nedodržení tohoto pravidla.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. led 2013 16:22 #8826 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: FAI - F5J
tak to berte vice obecne :

maji prednost teze pravidla v Cestine nebo anglictine ? :)
ono to je asi sumak,ale takto ta otazka zni vice normalne se mi zda

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. led 2013 13:41 #8839 od Mirek Kotula
Odpověděl Mirek Kotula pro téma Re: FAI - F5J
Zdravím Tě Petře, nikoho nechci zlobit, já jen kdybych v letošní sezóně lítal kategorii F5J FAI, tak abych věděl, do čeho jdu, jak říká klasik. A když nevím, tak se mně to může vymstít. Už jsem si zajel do Pelhřímova a prohlídl si krematórium.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. led 2013 07:36 #8867 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: FAI - F5J
tak ve spanelsku litaji F5J s povolenym restartem.pokud se nemyslim tak je to dle FAI presne naopak ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. led 2013 07:48 #8868 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: FAI - F5J
Ano... V tuto chvíli platí u nás pravidla FAI, tedy bez restartu.
Osobně si myslím, že s ohledem na hustotu osídlení a charakter některých letišť u nás by asi nebylo od věci toto protlačit jako povolenou odchylku do sportovního řádu SMČR (to jde), ale loni na podzim jsem se prostě z více důvodů k aktivitě tímto směrem neodhodlal.
Takže by se skutečně měl zákaz restartu dodržovat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. led 2013 07:51 - 11. led 2013 07:52 #8869 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Re: FAI - F5J
zakaz mi pripada dvojsecna zbran, ale o tom se uz napsalo mnoho.
btw. u [url=http://http://stoupak.cz/forum/pravidla/8595-stopalcovka?limit=10&start=30#8870]stopalcovek[/url] bude rozhodne povoleny

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poslední změna: 11. led 2013 07:52 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. led 2013 14:42 #8880 od F5J pilot
Odpověděl F5J pilot pro téma Re: FAI - F5J

Aleš Krátký napsal: zakaz mi pripada dvojsecna zbran, ale o tom se uz napsalo mnoho.
btw. u [url=http://http://stoupak.cz/forum/pravidla/8595-stopalcovka?limit=10&start=30#8870]stopalcovek[/url] bude rozhodne povoleny

Aleši podle mého názoru si myslím že by měl být restart povolen až po určité době cca 3-5min. Poté se sníží riziko kolize či výpadku a máš možnost návratu s modelem při nízké krizové výškové hodnotě .(při možnosti restartu)
" podotýkám že minulý rok se to stalo v Grand finále hned v prvním kole,kde třičtvrtiny pilotů skončilo v rozrostlé slunečnici s drahými compozity a v takové dálce kde není už možnost vidět ,když nechytneš stoupák a jsi ve výšce cca 50m a v dálce od plochy cca 1km :ohmy: a jako pozadí ti stojí les ,tak už nemáš možnost ani s reflexním modelem ,který stojí vůči tobě a je v tzv. mrtvém úhlu ,kdy model je jak žiletka ,tak už jen přemýšlíš jestli není rozcupované ...... :silly:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.462 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám