file Eurocup pravidla 2013 - ČR RCEK Pravidla 2013

Více
03. čec 2012 12:47 #7490 od Aleš Krátký
chlopaki nejak to tu utichlo :)

Palo Polonec mi neustale vysvetluje,jak je mala kategorie (rcek) ve svete mrtva,a ze vsude presli na styl "Vyskomer" atd ...
je to sice pekne, ale toto uz jsme tu probirali si myslim.

kazdopadne se nabizi dalsi otazka a to : je jednokolove finale opravdu spravedlive ?
posledni dobou si rikam, ze by bylo mimoradne spravedlivejsi nedavat za finale pozice, ale bonusove body co se pripocitavaji k bodum ze zakladu a na zaklade toho se urcilo celkove poradi ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. čec 2012 18:12 #7493 od Tomas Hruby
Aleši podívej se na prakticky jakýkoli sport - všude, kde to aspoň trochu jde, se přechází na K.O. styl s finále. Modely trend jen následují, navíc to přináší prvek těch 15ti minut letu. Já si osobně myslím, že je možná naopak optimální právě to jediné finále - ať se pěkně všichni předvedou. Už u dvou finálových letů se do toho začne motat taktika, kdy někdo, kdo uspěl v prvním finále, začne ve druhém protahovat motor atd. Navíc to prodlužuje soutěž, což není úplně fér vůči těm, kdo se do finále nedostali. Já bych se osobně klonil k tomu, ať se finále létá, ale pěkně jen jedno (myslím na běžných veřejných soutěžích, na vícedenních je to na diskusi).
Myšlenka bonusových bodů je nesmysl, to je konec principu finále - v tu chvíli je z finále čistě taktická bitva, kdy vítěz "kvalifikace" začne automaticky počítat, kolik vteřin motoru navíc si může dovolit atd, to fakt nemá smysl. Pak už by bylo lépe finále zrušit úplně...

K tom co píše Palo - ono je evidentní, že outrunnery pro EC2013 mrtvé jsou,že to dost lidí štve (a v podstatě to štve jen lidi v ČR) je vedlejší. Daleko víc na diskusi je, co se bude dít v ČR. Třeba Radek mě za následující výroky dost nesnáší, ale podle mě už příští rok uvidíme výrazný propad počtu soutěžících v RCEK i na domácích akcích. Je to totiž strašně jednoduchá matematika - každý člověk zvládá jen určitý počet soutěží a pokud mu více víkendů zabere F5J, tak o to méně víkendů bede na RCEK. Na tomhle se prostě nedá nic okecat. A množství lidí, kteří dělají F5J roste - i zde na Stoupáku byly představeny homemade "Supry"z pražské dílny a nezávisle i model od M. Kotuly, další lidi si pořizují tovární kusy. Jde to pomaleji než jinde, ale zbrojí se silně. A to jsme zase u matematiky - v roce 2011 splnilo 3 soutěže do žebříčku v RCEK 69 lidí a alespoň na jedné akci bylo 102- to je v podstatě směšné číslo na to, že to je nejlétanější kategorie, bohužel :( Letos má zatím tři výsledky 51 lidí, na soutěži bylo 81 lidí a velice pochybuji, že to číslo do konce roku nějak moc naroste. A teď se zamysli nad tím, kam asi půjdou účasti na soutěžích, když v roce 2013 třeba jen 20 lidí své RCEK aktivity omezí (ale spíš více), přičemž těch 20 bude asi spadat spíš do té aktivnější části soutěžících... Připočti k tomu, že minimálně polovina lidí v podstatě na soutěže nikam nejezdí a účastní se akcí jen ve svém okolí (typicky party z okolí Paky) a máš tu reálný odhad, že se najednou soutěže s počtem pouze 15-20 lidí stanou standardem a kdoví, zda to místy nebude i méně. A to je nabalující se koule - to otráví pořadatele, tím ubyde akcí a za další rok budeme v situaci, jako byla "eNka" v době svého největšího propadu.

A aby bylo jasno, já tohle vůbec nepíšu rád!!!!! Kupodivu mě letos "Káčka" i přes velkou porci smůly a vlastních kixů začala zase bavit a této kategorie by byla škoda. Jenže nevěřím, že ten propad nenastane :-( Je otázkou, zda se s tím dá něco dělat, třeba zda by zabraly nějaké změny pravidel, Možná ano, možná ne, jenže to je stejně jen teorie, protože k žádným změnám vůle nebude, to už je hodně patrné...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. čec 2012 19:11 #7494 od Jan Kubica

Tomas Hruby napsal: ... podívej se na prakticky jakýkoli sport - všude, kde to aspoň trochu jde, se přechází na K.O. styl s finále. Modely trend jen následují ...


Tomáši, mohl bys uvést nějaký takový sport? Podle mě finále nemá v disciplíně, která je do určité míry závislá na náhodě (= počasí), co dělat. Právě proto se létá více letů, aby se vliv náhody vyrušil. Navíc, v F3J, ze které je tato zvláštnost přejata, létá třeba 100 lidí v základních kolech a finále jen 10, tj. opravdu špička, která si to rozdá ve více finálových kolech. To se dá pochopit (navíc F3J je týmový sport - není za finálovými lety právě potřeba vlekařů a pomocníků?). Naproti tomu, pokud létá finále polovina borců, a navíc jen jeden let (mimochodem, dle výsledků soutěží se zdá, že jak ubývá soutěžících, narůstá počet finalistů) může ten nejlepší vyhrát opravdu jen náhodou. Líbilo by se mi KO létání, jeden na jednoho a třeba na 2 vítězství ze tří letů, ale na to nebývá čas. Dovedu si představit, že se po 3 kolech piloti rozdělí na třetiny a poletí v rámci každé třetiny o umístění a určitě se dá vymyslet i více "blbostí". Ale finále tak, jak je v současné době praktikované v RCEK, je podle mě nanejvýš nespravedlivé. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. čec 2012 19:48 #7496 od Aleš Krátký
proc tedy v tak progresivni a moderni kategorii jako je F5J finale neni ? predpokladam proto,ze po celodennim skvelem letani kdy mas same tisicovky se porazi (a treba omylem, nebo tvou vlastni drobnou chybou) nekdo kdo se dostal do finale z 12teho mista se ztratou 250 bodu a nevyhral ani jedno ze svych kol. to je silne unfair

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. čec 2012 06:29 #7497 od Tomas Hruby
Aleši a jak jsi na takovou kravinu přišel? V F5J finále samozřejmě je - pěkně zakotveno v pravidlech... Anebo jsi zase jednou psal trochu moc rychle a myslel jsi otázku ve smyslu "proč není JEDNO finále"?

Pro Honzu - na finále se přešlo ve velmi velkém procentu kolektivních sportů, třeba se za mých mladých let hokejová liga hrála pěkně do konce na body, ale už skoro 15 let máme playoff, to samé basket atd. V atletice se taky jede na nejdelší pokus a nikoho nezajímá, jakou měl třeba dálkař sérii, mimochodem je v technických disciplínách nejprve kvalifikace, aby se člověk do finále dostal. A různé "zatraktivňující" prvky převádějící to do podoby přímého souboje se objevují všude možně - třeba mě napadá K.O. systém v prvním kole skoků na lyžích Intersportturné provozovaný v poslední době (opět to v době mého mládí bylo jinak), tam taky jde "jen" o to porazit soupeře a ne o maximální výsledek a taky je běžné, že se do druhého kola nedostane několik lidí, kteří měli podstatně lepší výsledek než poslední postupující. Ale pravidla jsou prostě taková...

Naopak máš pravdu v té jiné myšlence, totiž o počtu finalistů. Tohle je skutečně trochu problém a jeho vážnost bude narůstat v případě, že se naplní můj názor o poklesu počtu soutěžících. On k finále patří i ten co největší počet soutěžících v něm, jenže pokud se dostaneme do situace, kdy v kvalifikaci postačí dvě až tři rundy, tak pak by paradoxně ve finále mělo být lidí méně než v běžném kole :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. čec 2012 07:00 #7499 od Aleš Krátký
kdzy jsem tak nad tim premyslel mas pravdu, finale je ALE co si pamatuju (na zaklade cehoz jsem to psal) tak se to finale teda moc extra nelibi palovi lishakovi a dalsim. pry je to desne unfair jak jsem napsal.

ale o to nejde, jde o to ze MI a dalsim to v CR proste prijde obcas dost nefer litat finale ktere rozhodne vse.
kdyby slo o body tak to je taky zajmave. ale co uz no :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. čec 2012 07:53 #7500 od Petr Cejnar
Po delší době Vás všechny elektroletce zdravím. Zajímavý příspěvek má Jarda Nezhyba (souhlas). Jěště bych se přiklonil k tomu aby se neškrtalo. To že někomu shoří regl a může jet domů, to je jen demagogické tvrzení. Máš špatný let, myslíš si, že jej šktrneš a pak ti v dalším letu shoří regl a taky si ani nešrtneš. Já osobně bych byl o pět míst výše, kdyby se neškrtalo na poslední soutěži F3J ( jedno škrtání po osmi letech).
Ale zpět k F5J a RCEK. Systém létání. Je to z jiné kategorie "ale". Létáme zimní ligu RCVN (něco jako F3J s navijákem) Je udělán rozpis např pro 21 soutěžících na 7 starovišť, promícháno co možná nejvíce každý s každým. Každá skupina se přepočítává na 1000 bodů nejlepšího. Letí se třeba 5 kol a po nich se sestaví pořadí a následuje šesté kolo, které je sestaveno následovně 1. skupina (joudové) soutěžící 21. - 15.tý v pořadí, 2.skupina 14.- 8.mí v pořadí, 3. skupina 7.- 1.ní v pořadí.. Získané body přepočtené na 1000 ( jako normální skupina) se přičtou k výsledku po 5tém kole a je výsledek po 6ti kolech.
Plusy ( mínusy mě nanapadají):
- může se stát, že někdo neustále létá proti špičce a jiný má "lehčí" soupeře. To se elimunuje právě sestavením skupiny podle pořadí.
- může se stát, ten co je na 14. místě po 5ti kolech je horší než ten co je 16.tý. Po odletání šestého kola ten16.tý třeba získá 1000 (má nyní slabší soupěře) a může předstihnout v konečném hodnocení i dosud soutěžícího na 13.tém místě, neboť ten dostal naložíno (měl těžší soupeře než předtím v kolech).
- to samé platí třeba i o pozici na 8.mém místě, kdy získá soutěžící 1000 a může na konec skončit třeba 6.tém místě.
To že je ale ve druhé skupině svědčí o tom, že v průběhu soutěže neměl vyrovnané nebo špičkové výkony.
- není zde žádné finále, všichni létají stejný počet kol, každý si osobně sám pro sebe může porovnat jestli je lepší nebo horší něž ti, kteří jsou v pořadí kolem něho samotného.
- v podstatě nikdo se nemůže vymlouvat na rozlosování, že měl ve skupině vždy jen ty špičkové a někdo zase opak.
Tak to je asi vše.
Není - při čtení všech úvah kolem F5J si vzpomínám na Ivana H. jak navrhoval watmetry. Měj si jakýkoliv model, motor, baterie, tady máš 200, 500, 750W energie, pak stop a teď se ukaž člověče. Žádné stahování, blikání, pípání, znova zapínání (v F3J taky není kde znova zapnout) , plus metry, mínus metry, poloviční body. Ivane tys měl takovou pravdu!!!!
Ivane navrhneme Emilovi Giezendannerovi změnu na watmetry.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. čec 2012 08:33 #7501 od pavol polonec
"Žádné stahování, blikání, pípání, znova zapínání (v F3J taky není kde znova zapnout) , plus metry, mínus metry, poloviční body. Ivane tys měl takovou pravdu!!!!
Ivane navrhneme Emilovi Giezendannerovi změnu na watmetry."

co sa tym vyriesi? sa mi zda ze sa stale motame dokola (alebo špiraly :geek: )

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. čec 2012 08:54 #7502 od Palo Lišhák

Aleš Krátký napsal: ...tak se to finale teda moc extra nelibi palovi lishakovi a dalsim.

... líbí, nelébí... Je to zakotvené v pravidlách a dokážem to bez problémov akceptovať ;)
Akurát si myslím, že pri seriáloch by sa do súčtu mali z danej súťaže započítať len body z kvalifikácie a vo finále by sa už malo bojovať len o BONUS body (prípadne o ceny ;) )
Taká je celá pravda o tom "co se mi moc extra nelíbí" :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. čec 2012 09:13 #7503 od Jaroslav Nezhyba
Osobně souhlasím s názorem Pala L. Do žebříčku započítávat jen body z kvalifikace.Na pořadí v soutěži pak odlétat finalová kola.
K W-limiterům-špatný názor to není,tohle se už léta používá v F5B a F.Ale jejich zavedením by vznikla nová kategorie.Měřit ,či neměřit opakované zapnutí motoru,nebo by byla možnost vylétat určený W ? Je to na další diskuzi a pochybuji,že by tenhle návrh prošel u pánů FAI.Nakonec je to i otázka komerce...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.446 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám