file Eurocup pravidla 2013 - ČR RCEK Pravidla 2013

Více
22. čec 2012 16:15 #7629 od Radim Barč
Aleši, zrovna Hranická káčka, kde do finále postupovalo sedm z 30 soutěžících, bych jako příklad pro zrušení finále nedával. Stejně by si mohl stěžovat někdo na rozlosování, vždyť letěl čtyřikrát proti Luďkovi. Finále v takovém případě nějaký smysl má.
A to nejsem žádným velkým zastáncem tohoto institutu. Bodové zvýhodnění je ale opravdu veliké. Když je rozdíl mezi prvním a posledním finalistou méně než deset bodů, je 30 bodů za jeden let opravdu "úlet".

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. čec 2012 16:42 #7630 od Aleš Krátký
ja vim vim radime,tam to bylo vsechno o par bodu,ale spise mi vadi ten "unfair" system.
ono treba novotnakovi je jedno proti komu leti, ma proste litr vzdy a pak ve finale udela 7 minut a je to.

bodovym zvyhodnenim jsem myslel treba napriklad:
do finale postupuje nejhorsi se score treba 964 bodu. cili se rozdeli tech 1000-964 = 36 bodu mezi finalisty (cili podeli) 36/7 tj = 5 bodu na jedno misto v umisteni. tak by se pouze prihledlo vysledkem z finale k celkovemu letani za cely den.

mi finale osobne nevadi pokud jsou dve, tam se ztraci ten prvek nahody alespon trosku.

samo radime neber to jako ze jsem v ráži z meho neuspechu :-D
resim to v hlave uz delsi dobu nez posledni dva dny.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. čec 2012 16:59 #7631 od Radim Barč
Tvůj výkon bych jako neúspěch rozhodně nenazýval! Může být hůř, vím o čem píšu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. čec 2012 17:49 #7632 od Tomas Hruby
Víš Aleši, Luděk je ve finále občas poslední proto, že ho chce nekompromisně vyhrát, takže radeji letí na krátký motor a netrápí se tím, když to nevyjde, než aby nějak taktizoval. Viděl jsem ho v akci mockrát, letos jsem ho například navigoval v Nové Pace, kde naopak s tímto přístupem vyhrál... No a tom to je - zrovna Luďa je ve finále poslední docela často - no jo, ale taky je velmi často první ;) To samé dělá třeba L. Bednář či Standa Perkovič a popravdě se na to kouká moc pěkně.
A právě o tomto by finále mělo být, tedy o tom, že každý předvede, na co si troufá, že se s tím ty a pár dalších neumíte v hlavě srovnat bych viděl spíš na váš problém.

Samozřejmě se finále občas nepovede jako celek, to nikdo nepopírá. Příkladem bylo třeba finále F5J v Hořicích (sám jsem ho letěl), které prostě zabilo zhoršení počasí a nikdo s tím neměl šanci něco dělat. Smůla, stane se... To pak jsou přirozeně pocity problematické, ale je opravdu na místě kvůli občasnému problému na myšlenku finále rezignovat?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. čec 2012 18:47 #7633 od Radek Novotny
Ja vidim ve finale jeste jeden dulezity aspekt. Leta se na 15 minut. Vykonnost dnesnich stroju casto umozni odletet, nebo odstat i 10 minut v zakladu, a pak natrenovat dobre pristavani, ale pri 15 minutach uz hraje vetsi roli i taktika a schopnost rozpoznat a letat termiku. Ja sam nejsem skalnim zastancem finale, ale vnasi do cele souteze prvek uplne jine taktiky a i sirsich naroku na pilotaz, coz je jen dobre. A samozrejme, 2 finale jsou mnohem objektivnejsi a prinasi zase o kousek vic taktizovani, coz je jen dobre.

A ohledne bonifikace, v Eurocupu se pouziva velmi liberalne 30 bodu pro viteze finale, a pro kazdeho dalsiho finalistu minus dva body od predchoziho. Nevim jestli to je lepsi, ale tak jako tak, vsichni piloti v soutezi maji podminky stejne, tak co... vdyt kdo chce mit 1030 za soutez, tak musi makat cely den i na 10 i na 15 minut. A ze par lidi na 1030 jeste nedosahlo, tak kvuli tomu se snad pravidla smarja menit nebudou. Co se treba radsi treningem naucit letat jako ti, co tech 1030 casteji davaji...?

Jen tak pro zruseni finale rozhodne nejsem, snad jen pokud by se zakomponovaly do zakladu i treba dva lety na 15 minut, tak proc i ne...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. čec 2012 19:01 #7634 od Aleš Krátký
no a tu je problem prave "v 15ti minutach se projevi lepsi pilot"
a to neni pravda, dost casto to je proste tak : z 30 naletam 10 min, na 15 potrebuju o 50% vice = 45. prsk to tam.
technicky se oproti zakladu nezmeni zhola nic.stejny pomer motor vs mozny naletany cas ALE je to jeste jednoduhsi o to,ze letim z vetsi vysky kde je vetsinou proste nosivejsi obloha a siroke brutalni stoupaky.


hele mi osobne se proste jen nelibi po dvou dnech kdy litam relativne uspokojive (a ano,tocil jsem stoupaky a nestal jen proti vetru pro rypaly) proste rozhodne o me celodenni snaze a potu 6 minut ve finale z 50ti vterin motoru a to jen proto,ze hold jsem pri startu hodil ero o 2st vice vlevo nez kolega stojici o bod vedle.proste nahoda ktera nema s pilotazi zhola nic spolecneho (narozdil od toho kdyz vypadnu ze stoupaku, nebo to kazim na rukach atd)

jen me zajmalo zda ma s tim nekdo stejny problem, protoze slysim ze finale je "unfair" pomerne casto

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. čec 2012 19:17 #7635 od Jan Kubica
Podle mě finále nespravedlivé je. Předchozí celodenní úsilí je nahrazeno něčím na způsob ruské rulety (jak výše hezky popsal Tomáš :lol: ), což se mi zdá být hrubě proti duchu celého modelářského zápolení. Mimochodem, v "káčkách" to máte ještě dobrý, protože počet finalistů není předepsán (když už finále musí být, dal bych jednoho až dva), ale F5J předepisuje minimálně 10. Když si představím, že se jich ani 10 nesejde :?: :?: :?: H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. čec 2012 19:24 #7637 od Aleš Krátký
jinak pro vyjasneni : pokud je to finale,kdy se lita 15-20 vterin a je to opravdu moc pekny boj jsem jen pro, ale styl "losovacka (tj vsichni se postavime proti vetru, a cekame kdo ma vetsi padak bez znamky pohybu)" je mi krajne proti srsti.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. čec 2012 19:34 #7640 od Radek Novotny
Podle mne je velmi prinosne, kdyz k dannemu tematu vyjadri svuj nazor hlavne ti, co zminenou kategorii letaji, at je jejich nazor jakykoliv, a nezanasi predmetnou diskuzi ti, co ji neletaji, a jen kolem ni tlachaji.
Mne by treba vubec nenapadlo, abych nekde na lomcovak.cz kecal F3Jckarum do jejich diskuzi po tom, co bych treba absolvoval jejich 2 suteze se starym nakrapanym hazedlem...
:ugeek:
Ale nekdy je to fakt i mila kulturni vlozka a zpestreni diskuze,...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. čec 2012 19:36 #7641 od Aleš Krátký
to je na me radku ? :-D
kazdy naroz je dulezity ne ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.487 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám